Sopot Hit festiwal 2008

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kate Ryan gwiazdą pierwszego dnia Sopot Hit Festiwalu 2008!

09:26, 03.10.2008
Kate Ryan gwiazdą pierwszego dnia Sopot Hit Festiwalu 2008! Kate urodziła się w Belgii. Od dziecka uczyła się grać na gitarze i fortepianie a o jej muzyczne wykształcenie jako pierwsza zadbała ciotka. Mimo to Kate uczęszczała do szkoły plastycznej, a jako wokalistka zadebiutowała już jako szesnastolatka. <BR><BR>Karierę wykonawczyni pop i dance rozpoczęła sukcesem singla „Scream For More” – miała 21 lat. Rok później, w 2002 dzięki nowej wersji piosenki „Désenchantée” z repertuaru francuskiej divy Mylene Farmer, zyskała status międzynarodowej gwiazdy muzyki dance. Singiel trafił do europejskiego zestawienia Chart Top 10 i na UK Dance Charts. Sprzedano 600 tysięcy jego kopii. <BR><BR> Zadebiutowała płytą „Different”. Są na niej zarówno „Scream For More”, wspomniana „Désenchantée”, jak i hit „Libertine” - także z repertuaru Mylene Farmer. Z tej płyty pochodzi „Mon Coeur Résiste Encore”, wydany na singlu w 2002 roku. To wydawnictwo zdobyło status złota i platyny w wielu krajach Europy. <BR><BR> Po dwóch latach tourneé po Europie, w roku 2004 Kate wydała drugi album: „Stronger”. Kolejny raz jej taneczne piosenki dotarły do szczytów list przebojów. Były to „Only If I” i cover hitu zespołu Cock Robin: „The Promise You Made”. Udało się jej podbić także USA, gdzie piosenka znalazła się w „TOP 10 Hot Dance” na liście Billboard. <BR><BR> Rok 2006 przyniósł Kate zaszczyt reprezentowania Belgii na festiwalu Eurowizji w Atenach. Singiel „Je t’Adore” zyskał dzięki temu doskonałą promocję i wsparcie Belgijskiego Ministerstwa Kultury, Telewizji Publicznej oraz firmy fonograficznej. Kate nie wygrała festiwalu, ale „Je t’Adore” stała się przebojem. <BR><BR> Kate wróciła do koncertowania, tym razem z dużym zespołem. Potwierdziła swoje umiejętności, grając na pianinie, gitarze i śpiewając na żywo. Koncerty udowodniły, że Kate nie jest typową gwiazdą sceny dance - pop okazał się jej żywiołem! <BR><BR> Trzeci album: „Alive”, promowany przez single „Je t’Adore”, „Alive” i „All For You”, trafił do sklepów pod koniec 2006 roku. W następnym roku pojechała w kolejną trasę koncertową, zatytułowaną jak płyta: „Alive”. W tym samym roku Kate postanowiła zmienić menagement i wydawcę. Wiązała się z firmą ARS Entertainment, czołowym belgijskim przedstawicielem rynku niezależnego, znanym z wypromowania dyskotekowego hymnu lat osiemdziesiątych, czyli „Pump Up The Jam” grupy Technotronic. Z nimi Kate wróciłą z hitem „Voyage, Voyage”. Nowa jakość starego przeboju była zasługą szwedzkich producentów Niklasa Kingsa i Niklasa Bergwalla. <BR><BR> Najnowszy album Kate Ryan, „Free”, oprócz przeboju „Voyage, Voyage”, promują single „L.I.L.Y (Like I Love You)” i cover „Ella Elle l’a”.

Kate urodziła się w Belgii. Od dziecka uczyła się grać na gitarze i fortepianie a o jej muzyczne wykształcenie jako pierwsza zadbała ciotka. Mimo to Kate uczęszczała do szkoły plastycznej, a jako wokalistka zadebiutowała już jako szesnastolatka.

Karierę wykonawczyni pop i dance rozpoczęła sukcesem singla „Scream For More” – miała 21 lat. Rok później, w 2002 dzięki nowej wersji piosenki „Désenchantée” z repertuaru francuskiej divy Mylene Farmer, zyskała status międzynarodowej gwiazdy muzyki dance. Singiel trafił do europejskiego zestawienia Chart Top 10 i na UK Dance Charts. Sprzedano 600 tysięcy jego kopii.

Zadebiutowała płytą „Different”. Są na niej zarówno „Scream For More”, wspomniana „Désenchantée”, jak i hit „Libertine” - także z repertuaru Mylene Farmer. Z tej płyty pochodzi „Mon Coeur Résiste Encore”, wydany na singlu w 2002 roku. To wydawnictwo zdobyło status złota i platyny w wielu krajach Europy.

Po dwóch latach tourneé po Europie, w roku 2004 Kate wydała drugi album: „Stronger”. Kolejny raz jej taneczne piosenki dotarły do szczytów list przebojów. Były to „Only If I” i cover hitu zespołu Cock Robin: „The Promise You Made”. Udało się jej podbić także USA, gdzie piosenka znalazła się w „TOP 10 Hot Dance” na liście Billboard.

Rok 2006 przyniósł Kate zaszczyt reprezentowania Belgii na festiwalu Eurowizji w Atenach. Singiel „Je t’Adore” zyskał dzięki temu doskonałą promocję i wsparcie Belgijskiego Ministerstwa Kultury, Telewizji Publicznej oraz firmy fonograficznej. Kate nie wygrała festiwalu, ale „Je t’Adore” stała się przebojem.

Kate wróciła do koncertowania, tym razem z dużym zespołem. Potwierdziła swoje umiejętności, grając na pianinie, gitarze i śpiewając na żywo. Koncerty udowodniły, że Kate nie jest typową gwiazdą sceny dance - pop okazał się jej żywiołem!

Trzeci album: „Alive”, promowany przez single „Je t’Adore”, „Alive” i „All For You”, trafił do sklepów pod koniec 2006 roku. W następnym roku pojechała w kolejną trasę koncertową, zatytułowaną jak płyta: „Alive”. W tym samym roku Kate postanowiła zmienić menagement i wydawcę. Wiązała się z firmą ARS Entertainment, czołowym belgijskim przedstawicielem rynku niezależnego, znanym z wypromowania dyskotekowego hymnu lat osiemdziesiątych, czyli „Pump Up The Jam” grupy Technotronic. Z nimi Kate wróciłą z hitem „Voyage, Voyage”. Nowa jakość starego przeboju była zasługą szwedzkich producentów Niklasa Kingsa i Niklasa Bergwalla.

Najnowszy album Kate Ryan, „Free”, oprócz przeboju „Voyage, Voyage”, promują single „L.I.L.Y (Like I Love You)” i cover „Ella Elle l’a”.


Podziel się:   Więcej