• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Ogłoszenie wyników konkursu Polski Hit Lata

23:00, 07.08.2009
Ogłoszenie wyników konkursu Polski Hit Lata Do finału dotarło trzech kandydatów: Ewa Farna, Pectus i Chłopacy. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Polski Hit Lata wyśpiewała Ewa Farna piosenką „Cicho”.

Do finału dotarło trzech kandydatów: Ewa Farna, Pectus i Chłopacy. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Polski Hit Lata wyśpiewała Ewa Farna piosenką „Cicho”.

Ewa Farna w Sopocie (fot. J. Bogacz/TVP)
Ewa Farna w Sopocie (fot. J. Bogacz/TVP)

Podziel się:   Więcej
Ewa Farna urodziła się w 1993 roku po czeskiej stronie rzeki Olzy, jej rodzice są polskiego pochodzenia i pomimo, że Ewa jest dwujęzyczna, zdecydowanie lepiej się czuje, mówiąc po polsku, a ściślej gwarą śląską.

Uwielbia śpiewać, przez ponad 5 lat uczyła się gry na fortepianie. Poza muzyką, jej wielką pasją jest sport. Ewa jest zawodniczką narciarskiego klubu sportowego SKI Beskyd, regularnie trenuje i bierze udział w zawodach narciarskich w slalomie i zjeździe.

W wieku 11 lat wygrała konkurs piosenki na Morawach, następnie zdobyła 1 miejsce na Europejskim Festiwalu Młodzieży w Sosnowcu i na Konkursie Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie (Morawy). Przewodniczącym jury był Leszek Wronka. Polski producent znany w Czechach, autor piosenek m.in. Karela Gotta i Heleny Vondraczkowej). Po usłyszeniu wokalnych możliwości Ewy zaproponował jej rodzicom współpracę.

W tym czasie w Polsce Ewa Farna wzięła udział w programie „Szansa na sukces”Szansa na sukces z piosenkami Jacka Cygana, wykonała utwór „Za młodzi, za starzy” i jako najmłodsza uczestniczka odcinka, zajęła 1. miejsce! Wykonała tę piosenkę w duecie z Ryszardem Rynkowskim.
 
 
 
...