• Wersja do druku
  • -AA+A

Natalia Kukulska

12:34, 06.02.2012
Natalia Kukulska Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Utalentowana i pracowita. Autorka tekstów, współkompozytorka i współproducenka. Perfekcjonistka, ciągle rozwijająca swoją pasję muzyczną, a także artystka otwarta na nowe brzmienia i ciekawe projekty, nie tylko muzyczne.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Utalentowana i pracowita. Autorka tekstów, współkompozytorka i współproducenka. Perfekcjonistka, ciągle rozwijająca swoją pasję muzyczną, a także artystka otwarta na nowe brzmienia i ciekawe projekty, nie tylko muzyczne.

fot. TVP
fot. TVP

Podziel się:   Więcej
Zadebiutowała w wieku 7 lat. Jako dziecko nagrała 3 albumy a jako dorosła wokalistka 7 solowych płyt. Większość z nich zarówno z dziecięcego jak i dorosłego okresu osiągnęła status złotej a nawet platynowej i wielokrotnie platynowej płyty – ich łączna sprzedaż sięga ok. 2 mln egzemplarzy. Do największych przebojów Natalii należą min.: „Piosenka światłoczuła”, „Dłoń”, „Im więcej ciebie tym mniej”, „W biegu”, „Czy ona jest”, „Zakochani”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Ale we mnie wszystko twoje”, „Niepotrzebny”, „Cicho ciepło”, „Nikt nie będzie żył za ciebie”, „Kamienie”, „Decymy”, „Sexi Flexi”, „Pół na pół”, „Fantasies”, „Wierność jest nudna” a także „To jest komiks” z najnowszej płyty artystki.

Nagrała również wiele piosenek i singli promujących albumy i projekty specjalne, min. filmy : „Zakochani”, „Och Karol”, „Herkules” - Walta Disneya i „Magiczny miecz”. Śpiewała w duetach z gwiazdami zagranicznymi i polskimi takimi jak: min. Harlem Gospel Choir, Lemar, Jose Carreras, Eric Mariental, R'n'G, Zbigniew Zamachowski, Piasek , Mietek Szcześniak, Tede, Bartek Królik, Maciek Stuhr, Grzegorz Turnau.

W swojej karierze zagrała blisko 800 koncertów, współpracowała na stałe z najlepszymi polskimi muzykami. Trasy koncertowe takie jak: Puls, Piknik Era z Natalią, były ogromnymi wydarzeniami muzycznymi i sukcesem. Natalia miała też zaszczyt wystąpić na międzynarodowej Wielkiej Świątecznej Gali w Watykanie „Natale in Vaticano” oraz na Wielkim Charytatywnym koncercie Jose Carreras'a w Lipsku. Pojawiła się tam obok takich gwiazd jak Lauryn Hill, Ronan Keating, Randy Crawford, Alesandro Safina. Dużym wydarzeniem była również trasa koncertowa „SEXI FLEXI LIVE”. W 2008 roku Natalia z towarzyszeniem zespołu odwiedziła najlepsze kluby w Polsce oraz zagrała wiele plenerowych koncertów, na których oprócz najnowszych piosenek widzowie usłyszeć mogli hity z poprzednich płyt w nowych wersjach. Dwukrotnie brała udział w warsztatach gospel jako solistka - w Poznaniu i Wrocławiu. Dwa razy także wystąpiła w symfonicznych koncertach z muzyką z bajek Walta Disneya Inne istotne wydarzenia muzyczne to „Chopin Nasz Współczesny”, gdzie Natalia wraz z Classic Jazz Quartet wykonała utory Fryderyka Chopina w nowych interpretacjach, w aranżacjach Adama Sztaby i Piotra Kałużnego.

Natalia również z sukcesem występowała na scenie musicalowej. Najważniejszym wydarzeniem w musicalowej karierze Natalii była główna rola – Kim w musicalu „Miss Sajgon” w Teatrze ROMA w Warszawie.

Jej muzyczne pomysły, projekty, płyty spotykają się za każdym razem z uznaniem branży, a także szerszej publiczności. Świadczy o tym wiele nagród – zdobytych na Festiwalach ( min. Karlsham, Sopot ), Plebiscytach Radiowych , Prasowych i Telewizyjnych (min. Telekamera, Osobowość roku, Przebój roku radia Złote Przeboje, Najbardziej zmysłowy głos Radia Kolor ) – i nominacji – do Fryderyków, Eska Music Awards, Viva Comet...
Natalia także chętnie angażuje się w projekty dobroczynne. Wielokrotnie uczestniczyła w charytatywnych koncertach i akcjach mających na celu pomoc poszkodowanym i potrzebującym. Jest ambasadorem dobrej woli Unicef, Fundacji Drabina Rozwoju oraz ostatnio SOS Wioski Dziecięce. Najważniejsze akcje związane z działalnością charytatywną to: Konwój Muszkieterów, Szkoły dla Afryki (dla UNICEF), Dziecięca Orkiestra Onkologiczna (dla Fundacji Iskierka), Anny Dla Anny (dla Fundacji Anny Dymnej), kalendarz Ladies&Gentlemen (Dla Fundacji TVN Nie Jesteś Sam), Pomoc Dla Sudanu (Kościół w Potrzebie), Ceperskie Na góralską Nutę (dla Fundacji Pro Artis), Bezpieczna Droga z Radami Spongeboba.

Koncerty Natalii i jej zespołu, to nie tylko wielkie plenerowe imprezy, ale także nowoczesne granie w składzie elektro-akustycznym w klubach, klimatyczne występy akustyczne w teatrach czy filharmoniach. Jedno co łączy wszystkie wcielenia koncertowe Natalii, to precyzja, pomysłowość i energia. Za każdym razem odbiorcy są pod wrażeniem charyzmy Artystki!

Ostatnio najbardziej wyróżniają Natalię oprócz barwy głosu nowoczesne brzmienia instrumentów elektronicznych, które słychać nie tylko na koncertach, ale przede wszystkim na dwóch ostatnich płytach wokalistki. „Sexi Flexi” i „CoMix”, bo o nich mowa, udowodniły, że Natalię stać na więcej odwagi. Na tych krążkach słychać nie tylko dojrzałość ale i zabawę muzyką. Natalia zaczęła tworzyć własne teksty i komponować muzykę wspólnie z producentami. Oba te albumy, zdobyły szereg wyróżnień, w tym także po kilka nominacji do Fryderyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie jest publikowany

* Pola wymagane