• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Artybishops

15:31, 27.02.2009
Artybishops Legendy mówią, że Artybishops to pierwszy zespół w stylu określanym jako „rudy pop”. Artybishops powstali w 2007 roku, ale składają się z doświadczonych muzyków. Specjaliści od rytmów, Igor Chołda, Łukasz Stachowiak i Janek Sobolewski, grają w różnych składach od kilku dobrych lat.

Legendy mówią, że Artybishops to pierwszy zespół w stylu określanym jako „rudy pop”. Artybishops powstali w 2007 roku, ale składają się z doświadczonych muzyków. Specjaliści od rytmów, Igor Chołda, Łukasz Stachowiak i Janek Sobolewski, grają w różnych składach od kilku dobrych lat.

Artybishops
Artybishops

Podziel się:   Więcej
Producent Piotr Cichocki komponuje i nagrywa od kiedy dostał pierwszy magnetofon z opcją nagrywania, to znaczy od pierwszej komunii świętej. Jedyną debiutantką jest bardzo utalentowana Kasia Brzostek, której ciepły wokal dodaje niepowtarzalny klimat do całości. Muzyka zespołu to, według Piotrka, „uczłowieczona elektronika”, jednocześnie taneczna, jak i nosząca cechy melodyjnego popu. Kasia przez wielu miłośników Artybishops została nazwana polską Roisin Murphy, ze względu na niesamowity głos, niecodzienne kreacje sceniczne i wyjątkową urodę. Inni porównują ją do młodej Madonny z czasów jej debiutanckich płyt.

Zespół ma na koncie występy na kilku ważnych warszawskich scenach, m. in. w Jadłodajni filozoficznej, Hydrozagdace, Cafe Kulturalna, Projektorze, Free Dumie, Mandali i w klubie Melodia , a także na Festiwalu Złote Orły, gdzie Artybishops byli gwiazdą wieczoru. Ważnym osiągnięciem grupy jest pierwszy maksi-singiel „Taste the Artybishops”, który zawiera cztery utwory ich własnego autorstwa i trzy remiksy piosenek w wykonaniu takich mistrzów konsolety jak DJ Praktyczna Pani i DJ Lux. Jako że zespół wydał ją póki co tylko własnym kosztem w małym nakładzie, tylko najbardziej oddani fani zespołu zdołali ją zdobyć. Płyta jednak została ciepło przyjęta przez krytyków. Pozytywne recenzje płytka dostała także za granicą - między innymi w słowackim czasopiśmie „Vlna”, gdzie zostali określeni jako twórcy nowego brzmienia warszawskiej sceny muzycznej.

Utwór „Dive” zdobył popularność na kilku internetowych listach przebojów, między innymi na www.sellaband.com.

Artybishops planują w najbliższym czasie trasę koncertową po Polsce (w marcu i w kwietniu zagrają w Warszawie, Białymstoku i Łomży), a także zarejestrowanie gotowego już materiału na debiutancką płytę, której wydawcy obecnie szukają. Według członków zespołu i fanów piosenki te mogą być sporą rewolucją na polskim rynku muzycznym.