• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Alicja Węgorzewska-Whiskerd w „Tak to leciało!”

11:25, 08.12.2011
Alicja Węgorzewska-Whiskerd w „Tak to leciało!” Diwa operowa zmierzy się z muzyką rozrywkową już w niedzielę 11 grudnia. Jak Alicja Węgorzewska-Whiskerd poradzi sobie w popowych numerach? Czy uda jej się namówić prowadzącego do wspólnego wykonania arii operowej? Jakiej muzyki słucha na co dzień? Kim jest tajemniczy mężczyzna u jej boku?

Diwa operowa zmierzy się z muzyką rozrywkową już w niedzielę 11 grudnia. Jak Alicja Węgorzewska-Whiskerd poradzi sobie w popowych numerach? Czy uda jej się namówić prowadzącego do wspólnego wykonania arii operowej? Jakiej muzyki słucha na co dzień? Kim jest tajemniczy mężczyzna u jej boku?

Gwiazda najbliższego odcinka, Alicja Węgorzewska-Whiskerd
Gwiazda najbliższego odcinka, Alicja Węgorzewska-Whiskerd

Podziel się:   Więcej
Światowej klasy śpiewaczka operowa, która już 11 grudnia będzie gościem Maćka Miecznikowskiego w kolejnym odcinku „Tak to leciało!”. Śpiewaczka, aktorka, surowa jurorka, chętnie zapraszana osobistość, zaangażowana w działalność edukacyjną, charytatywną i polityczną. Prawdziwa kobieta renesansu będzie walczyć w „Tak to leciało!” na fundację „Krok po kroku”, która zbiera obecnie pieniądze na budowę szkoły dla dzieci z autyzmem. Czy tak szczytny cel będzie wystarczający by zmobilizować wszystkie siły i wygrać? Każda kwota jest przecież istotna.

Aby zwiększyć swoje szanse, Alicja Węgorzewska-Whiskerd do udziału w programie zaprosiła Bogdana Kierejszę. Ten kompozytor muzyki klasycznej i filmowej akompaniuje artystce na skrzypcach w spektaklu „Diva for rent”. W programie wystąpi w nietypowej dla siebie roli – suflera. Czy okaże się wytrawnym graczem i pomoże jej w dokończeniu brakujących wersów?

Alicja będzie musiała zmierzyć się z kultowym repertuarem zespołu Queen, folkową muzyką Braci Golec, jednym z hitów popularnej ostatnio artystki Sylwii Grzeszczak, a także z repertuarem disco polo. Czy występ na scenie „Tak to leciało!” okaże się bardziej stresujący niż na największych, światowych scenach operowych? Jak zabrzmią operowe wersje popowych hitów? Wszystko to okaże się już w 11 grudnia o 18.55, na antenie „Dwójki”!