Gwiazdy tańczą na lodzie II

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Sebastian Kolasiński

14:11, 02.10.2008
Sebastian Kolasiński W pierwszej edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, Sebastian stworzył kilkadziesiąt układów choreograficznych dla uczestników programu. Dał się również poznać jako niezastąpiony operator kamery na łyżwach. To właśnie dzięki niemu widzowie „Dwójki” mogli podziwiać z bliska wszelkie piruety i podnoszenia uczestników programu.

W pierwszej edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, Sebastian stworzył kilkadziesiąt układów choreograficznych dla uczestników programu. Dał się również poznać jako niezastąpiony operator kamery na łyżwach. To właśnie dzięki niemu widzowie „Dwójki” mogli podziwiać z bliska wszelkie piruety i podnoszenia uczestników programu.


Podziel się:   Więcej
Karierę łyżwiarską Sebastian rozpoczął w wieku 4 lat. Jako młodzik uczęszczał na treningi do łódzkiego klubu „Społem”, jako junior był zawodnikiem Łódzkiego Ośrodka Sportu. Do grona seniorów dołączył gdy był członkiem Miejskiego Klubu Łyżwiarskiego w Łodzi.

Jego sukcesy są z pewnością godne podziwu. W roku 1992 uzyskał drugie miejsce na Mistrzostwach Świata juniorów, a rok później wynik ten poprawił, stając na najwyższym stopniu podium. W 1994 roku reprezentant Polski zdobył więc historyczne mistrzostwo Świata juniorów! Spośród innych sukcesów Sebastiana Kolasińskiego wymienić należy również znakomite 10 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Nagano oraz w Salt Lake City. Za swój największy sukces uznaje szóstą pozycję w klasyfikacji łyżwiarzy w Europie.

Dzisiaj, po zakończeniu kariery, Sebastian wciąż zajmuje się łyżwiarstwem, jego zainteresowania są jednak znacznie szersze. Są wśród nich jeździectwo, łowiectwo, sporty ekstremalne (m.in. wspinaczkę) oraz strzelectwo.

Sebastian Kolasiński ma olbrzymie doświadczenie choreograficzne. Jeszcze jako zawodnik układał programy dla młodszych kolegów. 25 lat spędzonych na lodzie dało mu możliwość obserwacji i nauki zawodu choreografa. Od ponad czterech lat Sebastian trenuje w Polsce dzieci i dorosłych. Współpracuje obecnie z klubem Euro 6.

zobacz również

  brak informacji