TVP.plInformacjeSportKulturaRozrywkaVODSerwisy tvp.plProgram telewizyjny
  • Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Para 12 - Agnieszka Włodarczyk i Łukasz Jóźwiak

10:31, 17.10.2008
Para 12 - Agnieszka Włodarczyk i Łukasz Jóźwiak


Podziel się:   Więcej
Para 12 - Agnieszka Włodarczyk i Łukasz Jóźwiak
Aktorka i piosenkarka. „Nieprzewidywalna jak deszcz w upalny dzień”. Niezapomniana Sara z filmu Macieja Lesickiego o tym samym tytule, urocza Agnieszka z „13 Posterunku”, a przede wszystkim piękna i skromna dziewczyna, która wie, czego chce.

Pochodzi z Darłowa. Jako czternastolatka została miss nastolatek i wzięła udział w castingu do „Metra” Janusza Józefowicza, ukrywając fakt, że nie ma skończonych piętnastu lat. Tajemnica opłaciła się i Agnieszka dostała się do teatru. Ani wtedy, ani później nie zamierzała zdawać do szkoły aktorskiej – marzyła o studiach na wydziale psychologii lub biologii. Po zagraniu głównej roli u boku Bogusława Lindy kariera potoczyła się bardzo szybko.

Można ją było zobaczyć w spektaklach Teatru Telewizji: „Cesarska miłość” Leszka Wosiewicza, „Nas troje” Marka Koterskiego oraz „Czerwone komety” w reż. Andrzeja Strzeleckiego. Sympatię widzów zdobyła rolą siostry Cezarego w sitcomie „13 Posterunek”. W 2001 roku zagrała studentkę filozofii w serialu „Zostać miss” oraz przyjęła rolę Weroniki „Wiki” Potoczny - siostry księdza Adama w „Plebani”. W sitcomie „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście” wystąpiła gościnnie w roli Olgi Wojnowskiej „Wenus”. W melodramacie „Nigdy w życiu!” wcieliła się w postać drugiej żony Kozłowskiego, byłego męża Judyty. Jedną z ciekawszych ról jest postać właścicielki baru w serialu „Dziki” i jego sequelu „Dziki 2. Pojedynek”.

Przełomem w karierze Agnieszki okazał się udział programie „Jak Oni Śpiewają”, który zwyciężyła. W listopadzie 2007 roku ukazał się jej pełny debiutancki album „Nie dla oka” wydany przez wytwórnię płytową My Music. Jak sama mówi, jest to płyta bardzo kobieca i osobista: „Utwory te to zapis moich przemyśleń, spostrzeżeń, a czasem wspomnień. Po raz pierwszy nie tylko za pośrednictwem oczu możecie odczytać emocje."

Późno chodzi spać, gdyż jej ukochane koty zaczynają dzień o zmroku i nie pozwalają zmrużyć oka. W wolnym czasie, oprócz zabaw z Lennym i Stefanem, lubi oglądać w domu filmy. Choć jest smakoszem sushi, dla swoich przyjaciół przyrządza głównie makarony, bo jak sama twierdzi „Wystarczy przyprawić sos i dodać ser”. Lubi też kuchnię tajską, chociaż ilekroć jest w Tajlandii, ma ochotę na ziemniaki...

W życiu osobistym wreszcie osiągnęła stan spokoju i równowagi. Lata w show biznesie nauczyły ją dbania o swoją prywatność oraz asertywności. Ma reguły, których się trzyma. Odrzuca propozycje ról, w których liczy się tylko uroda.
Para 12 - Agnieszka Włodarczyk i Łukasz Jóźwiak
W ciągu dwóch edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” „Józek” miał szczęście do gorących kobiet. Zarówno z Ewą Sonnet jak i Weroniką Książkiewicz stworzył niezwykłe, dynamiczne duety, zdobywając tym samym zachwyt i uznanie jurorów. Czołowym amantem programu został jednak okrzyknięty dzięki tańcom z prowadzącą program, Tatianą Okupnik.

Łukasz jest utytułowanym tancerzem i łyżwiarzem figurowym. Na tafli spędził 12 lat. Swoją sportową karierę na łyżwach rozpoczął mając 4 lata.

Przez dwa lata brał udział w zawodach jako solista, by w końcu poświęcić się całkowicie jeździe figurowej w parach tanecznych. Swoje największe sukcesy sportowe osiągnął właśnie w tej kategorii. Wielokrotny udział w Mistrzostwach Polski zaowocował trzykrotnym zdobyciem 1 miejsca. Dzięki osiąganym wynikom Łukasz został członkiem reprezentacji kadry Polski juniorów.

W trakcie swojej kariery zawodowej brał udział również w tak prestiżowych konkursach jak zawody z cyklu Grand Prix Europy (Bled, Gdańsk).

Obok łyżwiarstwa figurowego wielką pasją Łukasza jest taniec. Dlatego też, po zakończeniu wyczynowej kariery sportowej, poświęcił się zawodowo tańcowi nowoczesnemu i sportowemu. W 2002 roku w Mistrzostwach Polski w tańcu, zajął trzecie miejsce w kategorii „modern jazz”.

Od kilku lat współpracuje z największymi agencjami artystycznymi w Łodzi – bierze udział w spektaklach tanecznych i rewiowych (na przykład „Pół żartem pół serio”), tańczy na koncertach (między innymi - Blue Caffe, Boney M, Ewy Sonnet). Jego dodatkowym zajęciem jest prowadzenie różnych imprez dla Krajowej Izby Mody. Jako prezenter świetnie się sprawdził, prowadząc gale i pokazy mody.

Bardzo zależy mu na podnoszeniu swoich „tanecznych kwalifikacji”, dlatego też często bierze udział w szkoleniach i warsztatach u takich nauczycieli tańca jak Jean Claude Marignale, Alassan Wat, Thierry Verger, Billy Goodson.