Twórcy teleturnieju „Gilotyna”

Twórcy teleturnieju „Gilotyna”

fot. TVP
Roman Czejarek – prowadzący

Roman Czejarek to popularny polski dziennikarz i prezenter radiowo-telewizyjny. Polacy pokochali go za „Lato z Radiem” – najbardziej znaną wakacyjną audycję radiową, którą kierował i prowadził przez 16 lat, w jej najlepszym złotym okresie.

Romek był gospodarzem porannych pasm w TVP – „Kawa czy Herbata” oraz „Pytanie na Śniadanie”. To właśnie w tym pierwszym programie zdobył telewizyjne doświadczenie, prowadząc przegląd prasy w 1991 roku. Przyprowadził go kolega, który potrzebował pilnie zastępstwa. I tak Romek zagościł tam na dłużej. Potem były słynne i kontrowersyjne „Nocne rozmowy” z otwartym telewizyjnym studiem dla każdego. Wprawę w teleturniejach zdobył w programie „Tele Milenium”, a minionego lata mógł połączyć pracę ze swoją wielką pasją i przygotował dla TVP1 cykl reportaży „Niezwykłe podróże rzeczy i ludzi”.

Zapytany o wybór pomiędzy dwoma mediami, z którymi ma do czynienia, odpowiada bez wahania: „Nie wyobrażam sobie życia bez pracy w radiu, bo to najbardziej kocham i trochę nieskromnie powiem, że na tym się najlepiej znam. Szkoda tylko, że w ostatnich latach radio tak bardzo się zmienia, powoli przeobrażając się w muzyczną tapetę”
fot. TVP
Szymon Łosiewicz – reżyser

Reżyser współpracujący z największymi stacjami telewizyjnymi w Polsce, specjalizujący się w programach rozrywkowych oraz transmisjach telewizyjnych widowisk muzycznych i kabaretowych.

Po skończeniu wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, wszechstronne podejście do zawodu zaowocowało nie tylko grą w serialach oraz udziałem w kilku spektaklach teatralnych, ale również prowadzeniem imprez i koncertów. Dzięki temu ostatniemu zajęciu spotkał na swojej zawodowej drodze Bolka Pawicę, który pokazał mu świat telewizyjnej reżyserii.

I tu rozpoczyna się intensywna i naprawdę imponująca część biografii. Praca przy licznych galach rozdań nagród (Telekamery Tele Tygodnia, Polskie Orły, Kobieta Roku, VIVA! Najpiękniejsi, Effie Awards, Róże Gali), koncertach i widowiskach muzycznych (Festiwal Top Trendy – koncerty TOP i Kabareton, Santo Subito – koncert Piotra Rubika, Eurowizja - Piosenka dla Europy, Koncerty Gwiazd – Podziel się posiłkiem, I Ty możesz zostać św. Mikołajem – koncert Mikołajkowy, Koncert 25 lat Perfectu, Piknik Country, Koncerty Papieskie), programach rozrywkowych (Jak Oni Śpiewają, Załóż się), pozwoliła mu w tak młodym wieku zgromadzić doświadczenie godne niejednego reżysera TV na emeryturze.

II Reżyser
Bartosz Łabęcki

Realizator wizji
Tomasz Motyl

Projekt i reżyseria światła
Artur Szyman

Realizator dźwięku
Wojciech Łopaciuk

Scenografia
Marcin Pietuch

Operatorzy kamer
Rafał Matysiak
Michał Narojczyk
Andrzej Nowaczyk
Marcin Ołdak
Andrzej Pieczyński
Piotr Rusin
Zbigniew Sokołowski

Redakcja
Wojciech Waśkiewicz – szef redakcji
Anna Czajkowska-Piątek
Natalia Gębarowska
Michał Kaszuba
Magdalena Krawczyk
Hanna Krawczyńska
Michał Madaliński
Robert Meller
Anna Orchowska
Małgorzata Orgelbrand
Marek Pomianowski
Kamil Rutkowski
Kamil Sajewicz
Andrzej Żwirkowski

Grafika komputerowa
Piotr Karetko
Marek Woźniak

System komputerowy
Grzegorz Nowaczewski
Marek Sobczak

Montaż
Janusz Mitoraj
Marcin Wilczek

Kostiumy i stylizacja
Michalina Rydel-Bohdanowicz
Joanna Sobczak

Charakteryzacja
Teresa Skowrońska
Danuta Godzisz

Kierownictwo produkcji
Maciej Kwintal
Marta Szkutnik
Agata Wójcik-Zimoch

Koordynacja produkcji
Barbara Włodarek

Konsultacje właściciela formatu
Fabrizio Ievolella

Producent merytoryczny TVP
Małgorzata Daglis

Producent merytoryczny
Małgorzata Perkowska, Mastiff Media Polska Sp. z o.o.

Producent TVP
Krystyna Łączyńska

Producent wykonawczy
Grzegorz Piekarski, Mastiff Media Polska Sp. z o.o.