Kocham Cię Polskoo!

Kocham Cię Polskoo! Program „Kocham Cię, Polsko!” to nadal jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych jakie możemy oglądać na polskich ekranach. Wyniki oglądalności ostatniej edycji pokazały, że pojedynek gwiazd cieszy się coraz większą popularnością wśród widzów. Oglądaj w każdy piątek w TVP2 o godz. 21.15.

Program „Kocham Cię, Polsko!” to nadal jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych jakie możemy oglądać na polskich ekranach. Wyniki oglądalności ostatniej edycji pokazały, że pojedynek gwiazd cieszy się coraz większą popularnością wśród widzów. Oglądaj w każdy piątek w TVP2 o godz. 21.15.

Główni bohaterowie „Kocham Cię, Polsko!” (fot. I.Sobieszczuk/TVP)
Główni bohaterowie „Kocham Cię, Polsko!” (fot. I.Sobieszczuk/TVP)
Tej wiosny program „Kocham Cię, Polsko!” wraca na antenę w nieco odświeżonej formie. Największym zaskoczeniem będzie zmiana na stanowisku kapitanki. Naprzeciwko Katarzyny Zielińskiej stanie uwielbiana przez widzów Dwójki Joanna Koroniewska. Jak gwiazda serialu „M jak Miłość” poradzi sobie w nowej roli? Czy Katarzyna Zielińska przestraszy się nowej rywalki? Przed nami pojedynek aktorek dwóch ulubionych seriali Polaków.

W tym sezonie – nowe rundy, nowi goście i jak zawsze ogromna dawka dobrej zabawy dla całej rodziny. W roli prowadzącego niezmiennie pojawi się Maciej Kurzajewski.

Kasia Zielińska i Joanna Koroniewska staną naprzeciwko siebie by sprawdzić swoją wiedzę o Polsce i Polakach. Do swoich drużyn kapitankom udało się zaprosić m.in. takie gwiazdy jak Katarzyna Figura, Sonia Bohosiewicz, Marek Jackowski, Anna Czartoryska, Maciek Musiał, Karolina Gorczyca, Piotr Cyrwus, Marcin Daniec czy Krzysztof Piasecki.

Swoje największe przeboje zaśpiewają w programie m.in. Lipa Li, Plateau i Alicja Majewska. Siódma edycja programu to dziewięć rund dzielących drużyny od zwycięstwa.

Pierwsze starcie to sprawdzian ze znajomości polskich filmów i seriali. Runda Cytaty TV i film przypomni widzom najciekawsze fragmenty z całej historii polskiej telewizji.

Zdecydowanym hitem ostatnich edycji okazała się runda Głuchy telefon. Czas poznać kolejną dawkę plotek.

Runda Kto jest kim oparta jest na popularnej zabawie. Celem rundy jest odgadnięcie przez drużyny jaka postać została jej przypisana.

Wyzwaniem dla zawodników będą jak zwykle uwielbiane przez widzów Kalambury. Tym razem to nie kapitanka lecz wyznaczona gwiazda przedstawi hasła swojej drużynie. Zamiast opowiadać będzie jednak… rysować…

Najtrudniejsza z rund – Urodziny – to sprawdzian z podstawowej wiedzy na temat naszego kraju. Utrudnieniem w odpowiadaniu na pytania jest krążący wśród uczestników „tykający” prezent. Tylko poprawna odpowiedź umożliwia przekazanie bomby dalej…

Runda Sport zostanie zastąpiona rundą EURO 2012. Ta konkurencja ma na celu przygotować nasze gwiazdy i Polaków na zbliżające się święto piłki nożnej.

Kolejną nowością siódmego sezonu są Zakazane słowa. To runda, w której wydelegowana z każdej drużyny osoba musi odpowiadać na różne pytania prowadzącego unikając słów „tak” i „ nie”. Nie można też zastanawiać się nad odpowiedzią dłużej niż przez dwie sekundy.

Program „Kocham Cię, Polsko!” to także podróż przez historię polskiej muzyki! Sprawdzianem ze znajomości słów polskich piosenek będą Muzyczne licytacje. Drużyny będą musiały zadeklarować ile wersów danego przeboju są w stanie sobie przypomnieć, a następnie... zaśpiewać je. Pomocna okaże się tutaj publiczność.

Innym muzycznym zadaniem będzie sonda. Tym razem to Polacy zanucą swoje ulubione piosenki. Wyzwaniem dla drużyn będzie podanie oryginalnego tytułu i wykonawcy słyszanego utworu.

O wyniku decyduje Finał. Tu liczy się nie tylko wiedza o statystycznym Polaku, ale także szczęście...
 
 
 
...
 
Oglądaj w niedzielę o godz. 20.05
Oglądaj w niedzielę o godz. 14.30