• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Discopoland” w TVP2

13:14, 14.04.2017
„Discopoland” w TVP2 „Discopoland”, kolejna nowa produkcja TVP2 to dynamiczna, a przy tym zrealizowana z lekkością, seria muzyczno-dokumentalna, opowiadająca o fenomenie muzyki disco polo, o jej odbiorcach, twórcach i o tym, co sprawia, że gatunek ten cieszy się w Polsce nieustającą popularnością.

„Discopoland”, kolejna nowa produkcja TVP2 to dynamiczna, a przy tym zrealizowana z lekkością, seria muzyczno-dokumentalna, opowiadająca o fenomenie muzyki disco polo, o jej odbiorcach, twórcach i o tym, co sprawia, że gatunek ten cieszy się w Polsce nieustającą popularnością.

Disco polo było na początku nazywane „muzyką chodnikową” (fot. mat. promo.)
Disco polo było na początku nazywane „muzyką chodnikową” (fot. mat. promo.)

Podziel się:   Więcej
Liczba odsłon klipów disco polo publikowanych w Internecie, liczne koncerty i fani to dowody na to, że taka muzyka pozostaje jednym z najbardziej popularnych gatunków w Polsce. Czy prawdą jest to, że w dużych miastach nie słucha się disco polo? Kim są wykonawcy i fani tego gatunku? Co ich łączy? Gdzie się spotykają, czym żyją, jakie mają upodobania, światopogląd, problemy…?

Twórcy cyklu „Discopoland” z kamerami odwiedzą miejsca związane z fenomenem nurtu disco polo, zajrzą za kulisy scen koncertowych, dyskotek, sal weselnych i fanklubów. Porozmawiają z muzykami i tymi, którzy są odbiorcami ich twórczości. Spróbują „wgryźć się” w najprzeróżniejsze aspekty zjawiska, jakim jest disco polo i od podszewki poznać skupione wokół niego środowisko. Będzie to spojrzenie z perspektywy osoby z zewnątrz, wnikliwego obserwatora, stroniącego od łatwych ocen i prostego etykietowania, kierującego się życzliwą ciekawością ludzi i otaczającego świata. Wszystko to w atrakcyjnej i dynamicznej formie, nawiązującej do najnowszych trendów, prezentowanych w światowych stacjach muzycznych!

W pierwszym odcinku poznamy Patrycję, Damiana i ochroniarza „Maziego”. Patrycja i Damian to prywatnie fani disco polo. Patrycja na co dzień jest manikiurzystką, Damian stylistą fryzur, a „Mazi” to ochroniarz z klubu. Drogi naszych wszystkich bohaterów splatają się w jednym miejscu, czyli w klubie Explosion w Warszawie. Gwiazdą odcinka będzie zespół Mejk i urocza wokalistka - Elwira.
 
 
 
...