• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kolektywy na ESK 2018

10:34, 23.02.2018
Kolektywy na ESK 2018 Lao Che, Happysad, Orgenek czy FINK – to tylko niektóre gwiazdy, które wystąpią na Europejskim Stadionie Kultury.

Lao Che, Happysad, Orgenek czy FINK – to tylko niektóre gwiazdy, które wystąpią na Europejskim Stadionie Kultury.

fot. mat. promo.
fot. mat. promo.

Podziel się:   Więcej
Nieodzowną częścią Koncertu Głównego ESK są występy muzycznych kolektywów: par polskich i zagranicznych gwiazd, które wspólnie wykonują specjalnie na tę okazję zaaranżowane utwory.

W tym roku koncert kolektywów rozpocznie występ Davida Chakhalyana – utalentowanego Ormianina, uczestnika armeńskiego X Factora, który w programie zachwycił jury i publiczność niesamowitą interpretacją piosenki “Dziwny jest ten świat”, wykonanej przez niego w wersji oryginalnej. To właśnie tym utworem, który doskonale splata się z ideą festiwalu, rozpocznie się koncert.

W duetach natomiast wystąpią:

Golec uOrkiestra i Zdob si Zdub (Mołdawia) – Polski zespół łączący w swojej energetycznej muzyce etniczne brzmienia, rock’n’rolla, bluesa, jazz i współczesną muzykę popową oraz mołdawska „petarda” łącząca muzykę rockową, hip-hopową, folk bałkański oraz ethnic dance.

Lao Che i Trio Mandili (Gruzja) – Polski crossoverowy zespół grający mieszankę rocka, elektroniki, funku, hip hopu, oraz trzy młode wokalistki z Gruzji, których piosenki (śpiewane w wersji ludowej) stały się absolutnym hitem Internetu.

Happysad i Brunettes Shoot Blondes (Ukraina) – Polski zespół grający gitarowego, alternatywnego rocka okraszonego ciekawymi tekstami i charakterystycznym wokalem oraz indie rockowy zespół z Kijowa, będący częścią nowej niezależnej ukraińskiej sceny muzycznej.

Ørganek i FINK – Niepokorny buntownik polskiej sceny rockowej oraz jeden z najciekawszych męskich głosów Wielkiej Brytanii ostatnich lat.

FINK
czyli Fin Greenall to brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta oraz producent muzyczny, kompozytor i DJ. Nazwę Fink, będącą z początku jego ksywą, obrał z czasem zespół, z którym nagrywa oraz koncertuje. W skład trio oprócz Greenalla wchodzi basista Guy Whittaker i perkusista Tim Thornton.

Fink współpracował z takimi artystami jak Amy Winehouse (wyprodukował jej pierwsze demo), John Legend (współtworzył utwory „Set Me Free” oraz „Green Light”), grupa The Weeknd (współautor tekstu do utworu „Professional”), Close (współtworzył utwór „Wallflower).

W 2000 roku ukazał się jego debiutancki album studyjny Fresh Produce. Od 2006 roku i premiery drugiej płyty Biscuits for Breakfast muzyk nagrał 9 albumów studyjnych oraz dwa albumy koncertowe. Album „Hard Believer” odniósł międzynarodowy sukces docierając na wysokie miejsca list przebojów w Europie i USA. Utwory Fink’a były wielokrotnie wykorzystywane w filmach i serialach telewizyjnych.

Źródło: stadionkultury.pl