Telekamery

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Telekamery 2011. TVP miażdży konkurencję!

20:26, 07.02.2011
Telekamery 2011. TVP miażdży konkurencję! Plebiscyt Telekamery „Tele Tygodnia” 2011 zakończył się wielkim sukcesem Telewizji Polskiej. Aż dziewięć statuetek przyznano osobom bądź programom związanym z TVP. Dziennikarze, gwiazdy i aktorzy programów i seriali telewizyjnych walczyli o najbardziej uznane nagrody w branży.

Plebiscyt Telekamery „Tele Tygodnia” 2011 zakończył się wielkim sukcesem Telewizji Polskiej. Aż dziewięć statuetek przyznano osobom bądź programom związanym z TVP. Dziennikarze, gwiazdy i aktorzy programów i seriali telewizyjnych walczyli o najbardziej uznane nagrody w branży.

Laureaci Telekamer 2011 w komplecie (fot. Leszek Szymański/PAP)
Laureaci Telekamer 2011 w komplecie (fot. Leszek Szymański/PAP)

Podziel się:   Więcej
Oto lista laureatów Telekamer 2011 związanych z TVP:

Krzysztof Ziemiec w kategorii Informacje – osobowość;

„Magazyn Ekspresu Reporterów” w kategorii Publicystyka – program;

Maciej Kurzajewski
w kategorii Komentator sportowy;

Zenon Laskowik
i Waldemar Malicki w kategorii Rozrywka – osobowość;

„Jaka to melodia?”
w kategorii Program rozrywkowy;

„Barwy szczęścia”
w kategorii serial codzienny;

„Ojciec Mateusz”
w kategorii Serial cotygodniowy;

Piotr Adamczyk
w kategorii Aktor;

Katarzyna Zielińska
w kategorii Aktorka.
 
 
 
...
 
Krzysztof Ziemiec (fot. TVP)
Telekamerę „Tele Tygodnia” 2011 w kategorii „Osobowość – informacje” otrzymał Krzysztof Ziemiec – dziennikarz, prowadzący „Wiadomości”. Jego powrót do pracy po tragicznym pożarze domu ucieszył szerokie grono sympatyków, którzy kibicowali mu w dochodzeniu do zdrowia. Jego pozytywna, dobra energia udziela się widzom.

Krzysztof Ziemiec absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz pracowni radiowej polsko-amerykańskiego studium dziennikarskiego. Pracował w radiowej Trójce, następnie przeszedł do stacji telewizyjnej TVN 24. Od 2004 związany z TVP1 jako prezenter „Wiadomości” oraz prowadzący programy publicystyczne: „Kwadrans po ósmej”, „Debaty Polaków” i „A dobro Polski?”. Do października 2007 pracował w TVP2 jako prowadzący od poniedziałku do piątku głównego wydania „Panoramy”. Potem pracował w TV Puls, gdzie prowadził Puls Raport.

22 czerwca 2008 r. uległ tragicznemu wypadkowi ratując dzieci z pożaru. Przewrócił się, gdy wynosił z mieszkania garnek z płonącą parafiną. Poparzeniu uległo blisko 50 proc. ciała. Dziennikarz się jednak nie poddał i 24 grudnia 2009 powrócił do prowadzenia Wiadomości w TVP1. W 2010 roku prowadził w TVP1 programy publicystyczne „Z refleksem” i „Polskie sprawy”. Od września 2010 roku był prowadzącym programu „Niepokonani”. Ostatnio dołączył do grupy prowadzących „Celownik”, program reporterski nominowany do Telekamery.

Zobacz historie „Niepokonanych”!
Magazyn Ekspresu Reporterów
Telekamerę „Tele Tygodnia” 2011 w kategorii „Publicystyka – program” otrzymał „Magazyn Ekspresu Reporterów”. W kategorii tej nominowane były także: „Interwencja”, „Celownik”, „Sprawa dla reportera” i „Superwizjer”. Reporterzy „Magazynu” są tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Ich bohaterami są zwykli ludzie, ich troski, tragedie, radości i sukcesy. Nie omijają tematów kontrowersyjnych, demaskując oszustwa i bezprawie. Przedstawiają też ludzi, którzy mogą być moralnym wzorcem dla innych.

Program prowadzi Michał Olszański. Z „Magazynem Ekspresu Reporterów” związany jest od lat i bardzo sobie ceni tę współpracę. Chciałby kiedyś poprowadzić program, w którym mógłby gościć ludzi „pozytywnie zakręconych na pomagania innym”. Nigdy natomiast przed kamerą by nie śpiewał ani nie tańczył…

Magazyn zawsze gotowy do podjęcia interwencji!

Marcin Kurzajewski (fot. TVP)
Telekamerę „Tele Tygodnia” 2011 w kategorii „Komentator sportowy” otrzymał Maciej Kurzajewski. Zmierzył się w tej kategorii z Mateuszem Borekiem i Sergiusz Ryczelem oraz kolegami z TVP: Przemysławem Babiarzem i Piotrem Sobczyńskim.

Na pierwszym roku studiów wygrał konkurs ogłoszony przez Redakcję Sportową TVP, poszukującą dziennikarzy i prezenterów. Pracę na Woronicza rozpoczął w 1993 roku. Jako dziennikarz sportowy zajmuje się przede wszystkim tematyką związaną ze skokami narciarskimi, kolarstwem i lekkoatletyką. Prowadził sportowy program informacyjny TVP1 Sportowy Express, był też gospodarzem studia olimpijskiego podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Jest nie tylko komentatorem sportowym, ale także showmanem. W 2007 r. zadebiutował w roli prowadzącego program „Gwiazdy tańczą na lodzie” w TVP2. Specjalnie do tego programu nauczył się jeździć na łyżwach i ma na koncie zupełnie udany 90-sekundowy program dowolny, z pięcioma podnoszeniami partnerki. Razem żoną Pauliną prowadzi poranny magazyn Dwójki „Pytanie na śniadanie”. Był również gospodarzem programu „Kocham Cię Polsko”. W 2004 roku ukazał się jego książkowy wywiad-rzeka z Adamem Małyszem „Adam Małysz – moje życie”.
Waldemar Malicki i Zenon Laskowik, czyli duet kabaretowo–muzyczny
Telekamerę „Tele Tygodnia” 2011 w kategorii „Osobowość w rozrywce” otrzymali Zenon Laskowik i Waldemar Malicki. W kategorii tej nominowani byli także: Maciej Miecznikowski, Tomasz Kammel i Mariusz Kałamaga, Robert Górski oraz Kuba Wojewódzki.

Zenon Laskowik – powrócił do telewizji po ponad dwudziestu latach nieobecności. Legenda i mistrz kabaretu, uwielbiany przez widzów. Teraz występuje w duecie z Waldemarem Malickim, mistrzem fortepianu, popularyzatorem muzyki klasycznej prezentowanej w sposób lekki i dowcipny. Razem tworzą widowisko telewizyjne na najwyższym poziomie.

Zobacz wyjątkowy duet w akcji!
Jaka to melodia?
Telekamera „Tele Tygodnia” 2011 w kategorii „Teleturniej” przypadła programowi „Jaka to melodia?”. W tej kategorii nominowane były również „Kocham Cię, Polsko!”, „Kabaretowy Klub Dwójki”, „Mam talent!” i „Stand up. Zabij mnie śmiechem”.

„Jaka to melodia?” to światowy megahit realizowany w oparciu o amerykańską licencję. Teleturniej opiera się na prostych regułach. Trzech zawodników odgaduje przeboje na podstawie paru nut. Za odgadnięte tytuły wygrywają pieniądze, a ten kto uzbiera ich najwięcej przechodzi do kolejnej rundy. Najlepszy gracz odcinka dostaje się do finału, gdzie do wygrania jest 10 tys. złotych, a w finałach miesiąca samochód.

Polska wersja show to wielkie widowisko, w którym dodatkowo występują znane polskie i zagraniczne gwiazdy świata muzyki oraz tancerze. Pierwszych 12 pilotażowych odcinków polskiej wersji teleturnieju zarejestrowano w czerwcu 1997 r. Po ich emisji prowadzenie programu powierzono Robertowi Janowskiemu, który do dziś jest jego gospodarzem i któremu teleturniej przyniósł ogromną popularność.

Zobacz, ile statuetek ma na swoim koncie Robert Janowski!
Barwy Szczęścia
Telekamera 2011 w kategorii „Serial codzienny” przypadła serialowi „Barwy szczęścia”. Do nagrody nominowane były również: „Klan”, „Majka”, „Na Wspólnej” i „Pierwsza miłość”. Reżyserem serialu jest Natalia Koryncka-Gruz, a jedną z autorek scenariusza – Ilona Łepkowska. W rolach głównych występują Katarzyna Zielińska, Iza Kuna, Marcin Hycnar, Katarzyna Glinka, Piotr Jankowski.

Serial jest na antenie TVP2 od 2007 r. i to już trzeci sezon z losami mieszkańców ulicy Zacisznej. Nagroda dla „Barw szczęścia” nie jest zaskoczeniem. Już w ubiegłym roku głosujący ogłosili tę produkcję Telewizji Polskiej najlepszym serialem roku 2009.
Ojciec Mateusz
Telekamera 2011 w kategorii „Serial cotygodniowy” przypadła serialowi TVP1 „Ojciec Mateusz”. Do nagrody nominowane były również: „Blondynka”, „Czas honoru”, „Hotel 52” i „Usta Usta”.

„Ojciec Mateusz” to polski serial telewizyjny realizowany na zamówienie TVP1 w oparciu o kultowy włoski format „Don Matteo”. Publiczna telewizja RAI UNO emituje go od ponad ośmiu lat. Opowieść o księdzu detektywie we Włoszech wciąż gromadzi przed telewizorami miliony widzów. W Polsce akcja serialu rozgrywa się w Sandomierzu i innych atrakcyjnych miejscach regionu świętokrzyskiego. Popularność serialu sprawiła, że miasto stało się celem licznych wycieczek śladami serialowego księdza. Każdy z odcinków opowiada odrębną historię. Serialową „rodzinę” tworzą tytułowy ksiądz Mateusz, detektyw amator, jego gospodyni Natalia, Piotr – kościelny i organista w jednej osobie i policjant Nocul – przyjaciel i wspólnik detektywa w sutannie. W tytułowej roli występuje Artur Żmijewski, a towarzyszy mu plejada znakomitych aktorów: Kinga Preis, Piotr Polk, Bogdan Łazuka, Radek Pazura, Rafał Sławomir Orzechowski i inni.

Obejrzyj odcinki serialu „Ojciec Mateusz”!
Piotr Adamczyk
Telekamera 2011 w kategorii „Aktor” przypadła Piotrowi Adamczykowi. Do nagrody nominowani byli również: Tomasz Ciachorowski, Andrzej Młynarczyk, Michał Piela i Cezary Żak.

Piotr Adamczyk – najwszechstronniejszy i jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Ma na koncie role dwóch słynnych Polaków: Papieża Jana Pawła II i kompozytora Fryderyka Chopina, choć nie należy zapominać o jego znacznie szerszym aktorskim dorobku. W Dwójkowym serialu „Czas Honoru” gra gestapowca. Ostatnio występował w otoczeniu pięknych pań w remake’u „Och Karol 2”. Znane są także jego role w Teatrze Telewizji, m.in.: „Ketchup Schroedera”, „Legenda o św. Antonim”, „Portret wenecki”, „Tango”, „Sprawa Stawrogina”, „Dwa teatry”, „Wniebowstąpienie” i Wyzwolenie”.

Zobacz Piotra Adamczyka w „Czasie honoru”
Kasia Zielinska
Telekamera 2011 w kategorii „Aktorka” przypadła Katarzynie Zielińskiej. Do nagrody nominowane były również: Małgorzata Braunek, Joanna Osyda, Julia Pietrucha i Magdalena Schejbal.

Wszechstronnie utalentowana absolwentka PWST w Krakowie. Gra, tańczy i śpiewa – i to nie tylko po polsku, ale również w jidysz. Po ukończeniu szkoły w Krakowie przeniosła się do Warszawy, gdzie wciągnął ją prawdziwy wir zajęć. Gra w popularnych stołecznych teatrach – w Teatrze Kwadrat, Teatrze Syrena i Teatrze Rampa, występuje w serialach. Po rolach w „Klanie” (TVP1) i „Złotopolskich” (TVP2) zagrała w „Barwach szczęścia” w TVP2. Rolą Marty Walawskiej zdobyła szeroką popularność i serca wielu fanów. W „Domu nad rozlewiskiem” zagrała Lisowską, lekarkę, byłą żonę Janusza. Jej nazwisko znają także widzowie dużego ekranu. Starannie dobiera projekty filmowe, w których uczestniczy. Można ją było zobaczyć w najgłośniejszych filmach ostatnich lat, takich jak: „Dzień świra”, „Mój Nikifor”, „Ryś” czy „Plac Zbawiciela”. W show „Kocham Cię Polsko”, wspólnie z Marzeną Rogalską prowadzą konkurujące drużyny. Dla tej utalentowanej aktorki śpiewanie jest nie mniej ważne, niż film i telewizja. Śpiewu uczyła się pod okiem wymagającej Elżbiety Zapendowskiej. Bardzo dobrze zna język jidysz, nagrała m.in. piosenki na płytę „Leopold Kozłowski i przyjaciele”. Gościnnie gra w Teatrze Ludowym, bierze udział w wielu spektaklach muzycznych i musicalach.

Kibicuj drużynie Kasi Zielińskiej w „Kocham Cię, Polsko!”

zobacz również

  brak informacji