Wiktory

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wiktory 2014

14:22, 30.03.2015
Wiktory 2014 Tegoroczna gala rozdania Wiktorów odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Poprowadził ją Krzysztof Ziemiec. Wiktory przyznawane są od 1985 roku przez Akademię Telewizyjną. Transmisja uroczystości rozpoczęła się o 20.25 w TVP1 i na portalu tvp.pl.

Tegoroczna gala rozdania Wiktorów odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Poprowadził ją Krzysztof Ziemiec. Wiktory przyznawane są od 1985 roku przez Akademię Telewizyjną. Transmisja uroczystości rozpoczęła się o 20.25 w TVP1 i na portalu tvp.pl.

Tę statuetkę dostaną zwycięzcy (fot. TVP)
Tę statuetkę dostaną zwycięzcy (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Po raz pierwszy w historii nagród Superwiktorem został nagrodzony prezes telewizji. Superwiktorem 2014 – obok Juliusza Brauna, Prezesa Zarządu TVP S.A. – nagrodzono w tym roku również: Stefana Bratkowskiego, Krzysztofa Zanussiego, prof. Jerzego Bralczyka i Jacka Żakowskiego. 

Prezes Braun odbierając nagrodę podkreślił że jest to „nagroda dla Telewizji Polskiej, zespołu, który ciągle wygrywa na kolejnych etapach. To jest nagroda dla tych wszystkich, którzy mieli odwagę przeprowadzić telewizję przez wielkie zmiany”. 

Dziennikarzem roku 2014 w plebiscycie Wiktorów ogłoszono Arletę Bojkę, dziennikarkę Telewizji Polskiej, znaną m.in. ze znakomitych korespondencji z Ukrainy. W tej kategorii nominację otrzymał także Piotr Kraśko, szef „Wiadomości” TVP1. 

Wiktora Publiczności 2014 otrzymał Cezary Żak, wcielający się genialnie w dwie główne postacie serialu TVP1 „Ranczo”. W pozostałych kategoriach laureatami Wiktorów zostali m.in.: Tomasz Kot (Aktor roku 2014), Dawid Podsiadło (Artysta sceny 2014), Paweł Pawlikowski i Mariusz Treliński (Twórcy roku 2014), Stéphane Antiga (Odkrycie roku 2014), prof. Henryk Skarżyński (Osobowość nauki i kultury 2014), Donald Tusk (Polityk roku 2014), Kamil Stoch i Mariusz Wlazły (Sportowcy roku 2014). 

Jubileuszową, 30. uroczystą galę Wiktorów na Zamku Królewskim 30 marca 2015 r. poprowadził Krzysztof Ziemiec, dziennikarz Telewizji Polskiej.

Nagroda ta przyznawana jest od 1985 roku, a od 1995 roku laureatów wybiera Telewizyjna Akademia Wiktorów, składającą się z laureatów poprzednich edycji.
 
 
 
...
 

zobacz również

  brak informacji