• Wersja do druku
  • -AA+A

11 wojewódzkie Biennale Rzeźby Nieprofesjonalnej im. Antoniego Rząsy w rzeszowskim WDK

19:45, 18.02.2012
11 wojewódzkie Biennale Rzeźby Nieprofesjonalnej im. Antoniego Rząsy w rzeszowskim WDK W tym roku nadesłano na nie z regionu blisko 90 prac. Nagrodą główną tej imprezy jest wyjazd do galerii rzeźby patrona biennale - Antoniego Rząsy - w Zakopanem i zaprezentowanie tam swojej twórczości.

W tym roku nadesłano na nie z regionu blisko 90 prac. Nagrodą główną tej imprezy jest wyjazd do galerii rzeźby patrona biennale - Antoniego Rząsy - w Zakopanem i zaprezentowanie tam swojej twórczości.

Co roku swoje rzeźby wystawiają tutaj artyści amatorzy z całego Podkarpacia.
Co roku swoje rzeźby wystawiają tutaj artyści amatorzy z całego Podkarpacia.

Podziel się:   Więcej
Biennale rzeźby nieprofesjonalnej w Wojewódzkim Domu Kultury organizowane jest od 10 lat. Patronem wystawy jest Antoni Rząsa - znany w kraju i za granicą, a pochodzący z Futomy koło Błażowej na Podkarpaciu - artysta rzeźbiarz. Przewodniczącym jury oceniającego prace jest Marcin Rząsa - syn patrona imprezy.
Co roku swoje rzeźby wystawiają tutaj artyści amatorzy z całego Podkarpacia. Większość prac nawiązuje do tradycji rzeźby ludowej, często są to postacie świętych oraz rzeźby przedstawiające pracę na wsi. W tym roku przyznano aż trzy pierwsze nagrody. Zwyciężyli Jan Gajda - rzeźbiarz z Chlebnej, Zbigniew Gaweł z Przemyśla oraz Marta Krupa z Jasienicy Rosielnej.