• Wersja do druku
  • -AA+A

Cała Cetula tańczy

17:54, 11.03.2012
Cała Cetula tańczy Jak jechać na zabawę to tylko do Cetuli. Mieszkańcy tej małej wioski w gminie Wiązownica taniec i śpiew mają we krwi. Cała wioska tańczy albo śpiewa. Dzieci mają własne dwa zespoły taneczne. Rozrywkowy i ludowy. A dorośli religijno-rozrywkowy i folkowy. Kto nie wierzy niech pojedzie do Cetuli i poszuka przyjaciół tam, gdzie śpiewają.

Jak jechać na zabawę to tylko do Cetuli. Mieszkańcy tej małej wioski w gminie Wiązownica taniec i śpiew mają we krwi. Cała wioska tańczy albo śpiewa. Dzieci mają własne dwa zespoły taneczne. Rozrywkowy i ludowy. A dorośli religijno-rozrywkowy i folkowy. Kto nie wierzy niech pojedzie do Cetuli i poszuka przyjaciół tam, gdzie śpiewają.

Cała Cetula tańczy
Cała Cetula tańczy

Podziel się:   Więcej
Pan Józef na co dzień pracuje w kancelarii komorniczej. A gdy popołudniami zostawia te wszystkie smutne sprawy chwyta za gitarę. Założył własny zespół Betania. Śpiewającym dorosłym po piętach depcze młode pokolenie. Dzieci w Cetuli mają aż dwa zespoły. Jeden to Cet - Dance. Polka, rock and roll, walczyk, czy chołupce - potrafią zatańczyć wszystko.

Kroku najmłodszym dotrzymuje młodzież. Na razie oswaja się z folklorem. W Cetuli każdy wie, że śpiewać można i przy goleniu i przy lepieniu pierogów. W tej małej wiosce, do tego wcale nie najważniejszej w gminie, ludzie w śpiewie i tańcu widzą odskocznię od codziennych wiejskich prac.

Wioska nieduża, a do zabawy skora. To cieszy najbardziej organizatorów wiejskich imprez. Na gospodynie czy zespoły taneczne i śpiewacze z Cetuli zawsze można liczyć. W każdej miejscowości tej gminy działa dom kultury, w którym każdy może potańczyć. Ale właśnie mieszkańcy Cetuli od razu to wykorzystali.

Anna Tomczyk