• Wersja do druku
  • -AA+A

Ceramika budowlana Hadykówka ma nowego właściciela

18:52, 19.03.2013
Ceramika budowlana Hadykówka ma nowego właściciela Jest nim firma Ceramika Polska. Hadykówka zbankrutowała w ubiegłym roku, ale teraz stuosobowa załoga liczy utrzymanie miejsc pracy.

Jest nim firma Ceramika Polska. Hadykówka zbankrutowała w ubiegłym roku, ale teraz stuosobowa załoga liczy utrzymanie miejsc pracy.

Ceramika budowlana Hadykówka ma nowego właściciela
Ceramika budowlana Hadykówka ma nowego właściciela

Podziel się:   Więcej
Hadykówka jest producentem ekologicznych pustaków i jest rozpoznawalną marka w Polsce. W kryzysie popadł jednak w zadłużenie. 9 października ubiegłego roku sąd ogłosił jego upadłość. M.in. wójt Cmolasu zabiegał o utrzymanie produkcji, bo większość osób pracujących w tym zakładzie to właśnie mieszkańcy gminy. Ta decyzja zaprocentował. Pojawiło się kilku branżowych inwestorów zarówno z kapitałem polskim jak i zagranicznym. Ostatecznie umowa o sprzedaży zakładu podpisana została ze spółką Ceramika Polska i od dzisiaj do gry na rynku producentów ceramicznych materiałów ściennych wchodzi Ceramika Polska Hadykówka spółka Z O.O.

Z tym przejęciem duże nadzieje wiążą przede wszystkim pracownicy zakładu m.in. pan Jacek. ma na utrzymaniu żonę i trójkę dzieci. Podobnie myśli pan Wiesław. W tym zakładzie przepracował już 27 lat i żal byłoby się z nim rozstać, a takie myśli w chwili ogłoszenia upadłości się pojawiały. Nowym prezesem został Adam Szajna, który kiedyś kierował już tym zakładem. Na oczekiwania pracowników dotyczących utrzymania miejsc pracy i podwyżek odpowiada krótko. - Najpierw trzeba coś wypracować żeby coś podzielić. Mają umowy do końca roku, przejęliśmy zakład w raz z inwentarzem i załogą nie przewidujemy zmian czeka nas mozolna praca żeby przywrócić rytm pracy i miejsce na rynku marki Hadykówka.
Inwestor Ceramika Polska nie tylko chce utrzymać miejsca pracy, ale też inwestować w rozwój produkcji, modernizację i automatyzację zakładu. Nowi właściciele planują, że 20 procent produkcji zakładu trafiać będzie na eksport.

Ilona Małek
 
 
 
...