• Wersja do druku
  • -AA+A

Dotacja na lądowisko w Lesku

20:43, 19.10.2013
Dotacja na lądowisko w Lesku Są pieniądze i jest szansa na błyskawiczną pomoc medyczną w Lesku. Dzięki budżetowej dotacji już wkrótce przy miejscowym szpitalu wylądują śmigłowce medyczne. Budowę lądowiska w dwóch trzecich sfinansuje rząd. Bez takiego wsparcia leski szpital mógł jedynie marzyć o wpisaniu do krajowego systemu ratownictwa.

Są pieniądze i jest szansa na błyskawiczną pomoc medyczną w Lesku. Dzięki budżetowej dotacji już wkrótce przy miejscowym szpitalu wylądują śmigłowce medyczne. Budowę lądowiska w dwóch trzecich sfinansuje rząd. Bez takiego wsparcia leski szpital mógł jedynie marzyć o wpisaniu do krajowego systemu ratownictwa.

Dotacja na lądowisko w Lesku
Dotacja na lądowisko w Lesku

Podziel się:   Więcej
To teren przygotowany do zabudowy urządzeniami lądowiska dla śmigłowców medycznych. Stąd do szpitalnego oddziału ratunkowego oraz oddziału intensywnej opieki medycznej jest zaledwie kilkadziesiąt metrów, co zapewnia szybka pomoc. Cztery dni temu, obydwa oddziały otrzymały kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług medycznych. Szpitalne oddziały, ratunkowy oraz intensywnej opieki medycznej, zostały wyposażone w sprzęt medyczny warty ponad 5 milionów złotych. Takie nowoczesne oddziały to podstawa przyjęcia szpitala do krajowego systemu ratownictwa medycznego. Dodatkowym wymogiem jest posiadanie lądowiska dla śmigłowców medycznych. Właśnie na budowę takiego obiektu w Lesku, wojewoda podkarpacki - Małgorzata Chomycz Śmigielska, postarała się o dotację z rezerwy budżetu państwa…
 
 
 
...