• Wersja do druku
  • -AA+A

Inwestycje w rzeszowskim Szpitalu Wojewódzkim nr 2

19:20, 05.09.2012
Inwestycje w rzeszowskim Szpitalu Wojewódzkim nr 2 Niezależnie od przekształceń i zadłużenia wiele szpitali wciąż się rozbudowuje, remontuje pomieszczenia i kupuje nowy sprzęt. W rzeszowskim Szpitalu Wojewódzkim nr 2 zakończyła się budowa Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży i oddziału ratunkowego. Teraz przyszła pora na ocieplenie i wymianę elewacji prawie 20 szpitalnych budynków. 20 szpitalnych budynków.

Niezależnie od przekształceń i zadłużenia wiele szpitali wciąż się rozbudowuje, remontuje pomieszczenia i kupuje nowy sprzęt. W rzeszowskim Szpitalu Wojewódzkim nr 2 zakończyła się budowa Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży i oddziału ratunkowego. Teraz przyszła pora na ocieplenie i wymianę elewacji prawie 20 szpitalnych budynków. 20 szpitalnych budynków.

Inwestycje w  rzeszowskim Szpitalu Wojewódzkim nr 2
Inwestycje w rzeszowskim Szpitalu Wojewódzkim nr 2

Podziel się:   Więcej
Ośrodek rehabilitacji dzieci i młodzieży już przyjmuje pacjentów, którzy dzięki jego otwarciu nie muszą już szukać fachowej pomocy w różnych częściach Polski. Nowy szpitalny oddział ratunkowy zmienił nie do poznania warunki pracy Izby Przyjęć. Tylko dwie wielkie inwestycje kosztowały szpital prawie 100 milionów złotych. A to jeszcze nie koniec. To co najbardziej teraz widać to rusztowania ustawione dookoła niemal wszystkich budynków. I ekipy remontowe, które usuwają blachę i starą izolację ścian i wymieniają je na nowe ocieplenie. Prace obejmują wszystkie budynki szpitala. Termin ich zakończenia to koniec listopada. Dzięki nim będą spore oszczędności a przy tym cały szpital będzie wyglądał jak nowy. Ten efekt już widać. Bo pięciopiętrowy pawilon, w którym mieszczą się szpitalne oddziały dla dorosłych jest prawie gotowy. Ale w sumie ta inwestycja to koszt kolejnych 14 milionów. Skąd zadłużony szpital bierze na to pieniądze? Jest to możliwe - biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową - tylko ze środków zewnętrznych, czy to wsparcie samorządu jako organu założycielskiego, czy środki unijne czy w jak w przypadku termomodernizacji wsparcie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Szpital jest w trakcie aż pięciu inwestycji. A oprócz tego, że buduje i remontuje kupuje też nowy - niezbędny w bieżącym funkcjonowaniu - sprzęt medyczny. Nowy oddział ratunkowy może już na przykład korzystać z nowego tomografu i nowoczesnego cyfrowego rentgena. Co dla pacjentów, którzy tu trafią oznacza, że będą szybko i na miejscu dokładnie badani. Tylko te dwa urządzenia kosztowały ponad 6 milionów złotych.

Beata Wolańska