• Wersja do druku
  • -AA+A

Ksiądz z czarnym pasem trenuje młodzież w Jarosławiu

19:53, 13.03.2011
Ksiądz z czarnym pasem trenuje młodzież w Jarosławiu Rzut na matę w wykonaniu księdza i do tego z czarnym pasem w judo to prawdziwa przygoda! Chętnych do takich treningów w Stowarzyszeniu Rodzina Kolpinga w Jarosławiu są setki. Ksiądz Stanisław Dyndał - mistrz judo - tak zaimponował młodzieży, że na jego zajęcia aż cztery razy w tygodniu przychodzą tłumy. Treningi zawsze zaczynają się rozgrzewką, a kończą modlitwą. Bo to wszystko razem według księdza jest prawdziwym wychowywaniem człowieka.

Rzut na matę w wykonaniu księdza i do tego z czarnym pasem w judo to prawdziwa przygoda! Chętnych do takich treningów w Stowarzyszeniu Rodzina Kolpinga w Jarosławiu są setki. Ksiądz Stanisław Dyndał - mistrz judo - tak zaimponował młodzieży, że na jego zajęcia aż cztery razy w tygodniu przychodzą tłumy. Treningi zawsze zaczynają się rozgrzewką, a kończą modlitwą. Bo to wszystko razem według księdza jest prawdziwym wychowywaniem człowieka.

Taki kapłan to prawdziwa rzadkość.
Taki kapłan to prawdziwa rzadkość.

Podziel się:   Więcej
Taki kapłan to prawdziwa rzadkość. Na co dzień udziela się jako duszpasterz akademicki, ale popołudniami wkłada judogę i z kilkoma grupami dzieci i młodzieży ćwiczy siłę i charakter.
Ksiądz Stanisław Dyndał z Jarosławia zainteresował się judo jeszcze w szkole średniej. To właśnie jemu zawdzięcza życiową wytrwałość. Przy dużym wysiłku i wielkich ambicjach z wielu z tych młodych ludzi osiąga sukcesy w sporcie. Oni wszyscy za sukces uważają też wielką sprawność. Treningi sprawiają, że wiek i wzrost nie są głównym atutem w walce. Na zajęcia z judo przyjeżdżają tłumy młodych ludzi z Jarosławia i okolicznych wiosek. Ksiądz - trener przyciąga ich jak magnes.
Judo to tylko jedna z form aktywnego spędzania czasu, jaka młodzieży z Jarosławia proponuje Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, działające , przy parafii Chrystusa Króla. Stowarzyszenie poprzez kilkudziesięciu wolontariuszy pomaga też w dożywianiu dzieci, nauce czy rozwiązywaniu życiowych problemów. W zdrowym ciele zdrowy duch. - przypominają wychowawcy w sutannach lub dla odmiany - judogach. A każdy trening z młodzieżą kończą modlitwą.
Anna Tomczyk