• Wersja do druku
  • -AA+A

Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii

18:34, 13.04.2014
Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Kilka tysięcy osób obejrzało dziś w Kalwarii Pacławskiej sceny z Ewangelii od ostatniej wieczerzy do śmierci Jezusa na krzyżu. Przedstawiono je w plenerowym Misterium Męki Pańskiej, a widowisko przygotowywane tradycyjnie przez miejscowy zakon ojców franciszkanów zostanie powtórzone w Wielki Piątek.

Kilka tysięcy osób obejrzało dziś w Kalwarii Pacławskiej sceny z Ewangelii od ostatniej wieczerzy do śmierci Jezusa na krzyżu. Przedstawiono je w plenerowym Misterium Męki Pańskiej, a widowisko przygotowywane tradycyjnie przez miejscowy zakon ojców franciszkanów zostanie powtórzone w Wielki Piątek.

Misterium Męki Pańskiej
Misterium Męki Pańskiej

Podziel się:   Więcej
Misterium prezentowane jest w naturalnej scenerii, przy leśnych kapliczkach - stacjach Drogi Krzyżowej. Jak powiedział gwardian klasztoru oo. franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej i kustosz sanktuarium o. Piotr Reizner, fenomenem widowiska jest udział w nim mieszkańców Kalwarii Pacławskiej, okolicznych miejscowości oraz Przemyśla, często wraz z całymi rodzinami. Jest to zazwyczaj grono ok. 50-60 osób. Reżyserem widowiska jest wieloletni aktor i reżyser przemyskiego Fredreum - Zbigniew Wiarski. Aktorzy tego teatru są też odtwórcami niektórych ról, np. Jezusa. Tradycyjnie, w trwający kilka godzin spektakl, włączają się wierni, śpiewając wielkopostne pieśni. Na Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej co roku przybywają pielgrzymi z Polski, a także z Ukrainy.
 
 
 
...