• Wersja do druku
  • -AA+A

Na pomoc Karolince Urban

17:34, 25.12.2012
Na pomoc Karolince Urban Dla rodziców 15-miesięcznej Karolinki Urban święta to czas wyjątkowej radości i nadziei. Radości, że ich córeczka wygrała walkę z nowotworem i nadziei, że uda się im zebrać pieniądze na kurację, która uchroni ją przed nawrotem choroby. I choć 80 tysięcy EURO to ogromna kwota są przekonani, że się uda.

Dla rodziców 15-miesięcznej Karolinki Urban święta to czas wyjątkowej radości i nadziei. Radości, że ich córeczka wygrała walkę z nowotworem i nadziei, że uda się im zebrać pieniądze na kurację, która uchroni ją przed nawrotem choroby. I choć 80 tysięcy EURO to ogromna kwota są przekonani, że się uda.

Na pomoc Karolince Urban
Na pomoc Karolince Urban

Podziel się:   Więcej
Numer konta

PKO BP KRAKÓW 83 1020 2892 0000 5302 0150 8522 z dopiskiem "Karolina Urban"

KRS 0000225443 z dopiskiem "Karolina Urban"
Trudno w to uwierzyć ale Karolinka ma za sobą poważną operację, 10 cykli chemioterapii, tzw. megachemię i przeszczep szpiku. Większość swojego życia spędziła w krakowskiej klinice walcząc z nowotworem. Ale udało się. Nowotworowych guzów już nie ma a za kilka dni kończy się ostatnia już domowa seria chemioterapii. To koniec leczenia w Polsce ale nie koniec walki o zdrowe dzieciństwo Karolinki. - Dają nam 20 procent szans, że ten nowotwór się nie nawróci, ale jeśli tak to będziemy wszystko musieli zacząć od początku, chemię, przeszczep i operację. Tylko nie wiadomo czy ona to wytrzyma.

Pomóc może terapia nowoczesną metodą nie stosowaną w Polsce i nie finansowaną przez NFZ. Chodzi o tzw. przeciwciała anty GD2, które mogą znacznie zwiększyć szanse Karolinki nawet o 70-80 procent. Problem w tym, że koszt takiej terapii to 80 tysięcy EURO. Ale rodzice są zdeterminowani żeby je zdobyć.

Zbiórka wspierana przez Fundację Wyspy Szczęśliwe na rzecz dzieci z chorobą nowotworową już się zaczęła. Rodzice Karolinki dzwonią, piszą i chodzą od firmy do firmy, bo liczy się każda złotówka. - W dzisiejszych mało jest takich osób, których byłoby na to stać, ale podjęliśmy taką decyzję, że znajdziemy ludzi dobrej woli i liczymy, że są tacy ludzie i na pewno nas wesprą.

Beata Wolańska