• Wersja do druku
  • -AA+A

Nabór do wojska

19:33, 25.06.2010
Nabór do wojska Rusza nabór do wojska, a dokładnie do Narodowych Sił Rezerwowych. Rząd tworzy je z myślą o pomocy w sytuacjach kryzysowych. Na Podkarpaciu na żołnierzy rezerwy czeka ponad 240 miejsc.

Rusza nabór do wojska, a dokładnie do Narodowych Sił Rezerwowych. Rząd tworzy je z myślą o pomocy w sytuacjach kryzysowych. Na Podkarpaciu na żołnierzy rezerwy czeka ponad 240 miejsc.

Rusza nabór  do  wojska
Rusza nabór do wojska

Podziel się:   Więcej
Na żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych czeka jednostka w Nisku oraz te wchodzące w skład 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, Jarosławiu, Przemyślu i Żurawicy. Potrzebni są oficerowie podoficerowie ale najwięcej miejsc jest w korpusie szeregowych.

Oczywiście kandydaci muszą przejść przez bardzo gęste sito rekrutacyjne. Ci, którzy zdobędą uznanie dowódcy jednostki podpiszą kontrakt, na okres od dwóch do 6 lat. Maksymalnie można go przedłużyć do 15 lat. W tym czasie w ciągu roku na ćwiczeniach organizowanych przez wojsko trzeba spędzić w sumie 30 dni. Za każdy dzień szkolenia i ewentualnej służby szeregowiec dostanie 70, podoficer 80 a oficer 110 złotych. Żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych na co dzień pracować będą w swoich zawodach i mieszkać w swoich domach a wykorzystywani będą na przykład w sytuacjach kryzysowych takich jak powódź. Nabór rozpoczyna się już 1 lipca.

Jacek Tutak