• Wersja do druku
  • -AA+A

Podkarpackie Imieniny Krystyn w Łańcucie

19:34, 10.03.2013
Podkarpackie Imieniny Krystyn w Łańcucie W spotkaniach, koncertach i panelach dyskusyjnych na temat sytuacji współczesnych kobiet uczestniczy kilkaset pań. I tak będzie aż do 13 marca.

W spotkaniach, koncertach i panelach dyskusyjnych na temat sytuacji współczesnych kobiet uczestniczy kilkaset pań. I tak będzie aż do 13 marca.

Imieniny Krystyn w Łańcucie
Imieniny Krystyn w Łańcucie

Podziel się:   Więcej
Podkarpackie Krystyny zaczęły obchody swojego święta nie byle gdzie, bo w łańcuckim Zamku. Spotykają się, bo to jedyna okazja, by przypomnieć o swoim istnieniu i pochwalić się działaniami, które daleko wykraczają poza celebrowanie swoich imion. Działają charytatywnie, wspierają hospicja i ruch trzeźwościowy. Krystyny jako jedyne w Polsce tak hucznie obchodzą swoje imieniny. Może dlatego, że uważają się za wyjątkowo interesujące, inteligentne i dowcipne, a wspólne przebywanie bardzo im służy. W tym roku do podkarpackich Krystyn dołączyły imienniczki z wielu innych polskich miast. Wszystko po to, by nie pozwolić ludziom zapomnieć, że drzemie w nich siła i moc, których ponoć nie posiadają inne imiona. W końcu wśród Krystyn były królowe, poetki i pisarki oraz arystokratki. Tegoroczny ogólnopolski zlot Krystyn odbędzie się w Gdyni.

Małgorzata Bożek
 
 
 
...