• Wersja do druku
  • -AA+A

Rozczarowani mieszkancy Trześniowa czekają na obiecane dwa lata temu, jeszcze przed wyborami, boisko sportowe

19:28, 18.08.2012
Rozczarowani mieszkancy Trześniowa czekają na obiecane dwa lata temu, jeszcze przed wyborami, boisko sportowe Samorządowcy zasłaniają się dziś wstrzymaną dotacją z ministerstwa a mieszkancy Trześniowa mówią wprost - to tylko wyborcze obietnice i do tego niedotrzymane.

Samorządowcy zasłaniają się dziś wstrzymaną dotacją z ministerstwa a mieszkancy Trześniowa mówią wprost - to tylko wyborcze obietnice i do tego niedotrzymane.

Mieszkańców Trześniowa bulwersuje stan rozpoczętej przed dwoma laty inwestycji.
Mieszkańców Trześniowa bulwersuje stan rozpoczętej przed dwoma laty inwestycji.

Podziel się:   Więcej
Wkoło ściernisko, a w środku boisko - nowoczesne, wielofunkcyjne - ale w Haczowie czyli siedzibie gminy. Tak miało być również w Trześniowie, a jest to co widać. Spory nasyp, krawężniki i kilka arów ładnie ułożonej kostki brukowej. Prace wykonano dwa lata temu tuż przed wyborami samorządowymi.
Większość mieszkańców Trześniowa chce budowy boiska, ale bulwersuje ich stan rozpoczętej przed dwoma laty inwestycji. Teren należy do gminy, zarządza nim szkoła. Boisko miało być zapleczem sportowym dla uczniów, bo przy samej szkole, jak pokazuje to dyrektorka placówki, miejsca wystarczy tylko na plac zabaw. Wójt Haczowa odpiera zarzut, by boisko było jego przedwyborczym popisem. A nagłe wstrzymanie inwestycji tłumaczy wstrzymaniem współfinansowania przez ministerstwo. Tymczasem w Haczowie obok urzędu gminy, wybudowano boisko Orlik. To razi mieszkańców Trześniowa.
Wszyscy jednak wiedzą, że w gminie obowiązuje niepisana zasada inwestowania głównie w te dziedziny, które mogą liczyć na pomoc z budżetu państwa. To nauka po tym, jak gmina popadła w zarząd komisaryczny z powodu rozpoczęcia zbyt wielu inwestycji naraz. To może oznaczać, że tuż przed następnymi wyborami, samorządowcy znów wystartują z pilną budową tego samego boiska w Trześniowie. Tyle, że teraz już na mieszkańcach z pewnością nie zrobi to wyborczego wrażenia.