• Wersja do druku
  • -AA+A

Sprzedaż Krośnieńskich Hut Szkła - największej firmy w mieście

20:03, 31.08.2012
Sprzedaż Krośnieńskich Hut Szkła - największej firmy w mieście Zakład, który od trzech lat jest w stanie upadłości wyceniono na 218 milionów złotych. Pierwszy przetarg odbędzie się na początku października. Spółka wciąż produkuje i zatrudnia ponad 2200 pracowników. I to właśnie oni najbardziej boją się o swoją przyszłość.

Zakład, który od trzech lat jest w stanie upadłości wyceniono na 218 milionów złotych. Pierwszy przetarg odbędzie się na początku października. Spółka wciąż produkuje i zatrudnia ponad 2200 pracowników. I to właśnie oni najbardziej boją się o swoją przyszłość.

Zapowiedź sprzedaży  spółki - pracownicy zakładu odbierają z mieszanymi uczuciami.
Zapowiedź sprzedaży spółki - pracownicy zakładu odbierają z mieszanymi uczuciami.

Podziel się:   Więcej
Krośnieńskim Hutom Szkła, mimo bankructwa udało się utrzymać nie tylko produkcję, ale i tradycyjnych odbiorców za granicą. Zakładowi przetrwać pomogło także to, że zbankrutowali najwięksi konkurencji - czyli zakłady w Czechach. Zapowiedź sprzedaży spółki - pracownicy zakładu odbierają z mieszanymi uczuciami - obaw i nadziei. Krośnieńskie Huty Szkła przynoszą zyski i wciąż inwestują - na przykład kilkanaście milionów złotych wydały na nowy piec do wytopu szkła białego i na dwa mniejsze do kolorowego. Dlatego pracownicy uważają, że znajdzie się chętny na zakład. Syndyk wystawiając na sprzedaż Krośnieńskie Huty Szkła zastrzegł, że nowy właściciel oprócz majątku musi przejąć także zatrudnionych. Osobne przetargi zostaną ogłoszone na sprzedaż akcji spółek zależnych od Krośnieńskich Hut Szkła - czyli Huty w Jaśle i spółki KrosGlass, produkującej maty szklane.
Zobowiązania krośnieńskich hut wobec wierzycieli przekraczają 350 milionów złotych - zakład ma długi między innymi wobec banków, ZUS-u i zakładu gazowniczego. Zdaniem syndyka jeśli uda się sprzedać firmę - można będzie pokryć około 80 procent zobowiązań.
 
 
 
...