• Wersja do druku
  • -AA+A

Szpital Wojewódzki nr 2 przejmie świąteczne i nocne dyżury lekarzy

20:43, 27.02.2013
Szpital Wojewódzki nr 2 przejmie świąteczne i nocne dyżury lekarzy Do tej pory lekarze ogólni przyjmowali pacjentów nocą i w święta w pogotowiu na Poniatowskiego i w przychodni na Fredry. Od piątku najprawdopodobniej dyżury przejmie Szpital Wojewódzki numer dwa na Lwowskiej.

Do tej pory lekarze ogólni przyjmowali pacjentów nocą i w święta w pogotowiu na Poniatowskiego i w przychodni na Fredry. Od piątku najprawdopodobniej dyżury przejmie Szpital Wojewódzki numer dwa na Lwowskiej.

Stacja straciła właśnie kontrakt na porady lekarskie  nocą i w święta.
Stacja straciła właśnie kontrakt na porady lekarskie nocą i w święta.

Podziel się:   Więcej
Puste gabinety lekarzy ogólnych mogą zobaczyć pacjenci, którzy przyjdą w piątek do rzeszowskiego pogotowia. Stacja straciła właśnie kontrakt na porady lekarskie nocą i w święta.
Stanisław Rybak - dyrektor WSPR w Rzeszowie: - Ostatnio realizowaliśmy kontrakt przez dwa lata i naszym zdaniem robiliśmy to dobrze. Nie było ani jednej skargi pacjentów. Oczywiście przygotowaliśmy się do kontynuacji.
Ale kontynuacji raczej nie będzie. Kontrakt wygrał rzeszowski szpital numer dwa. Dyrektor pogotowia napisał wprawdzie odwołanie, ale nie ma wątpliwości, że widmo likwidacji gabinetów ogólnych jest całkiem realne. Narodowy Fundusz Zdrowia twierdzi, że czeka na odwołania i podaje powody, które zdecydowały o tym kto wygrał przetarg.
Marek Jakubowicz - rzecznik prasowy NFZ w Rzeszowie: Podstawowe kryteria to sprzęt, kadra, cena usług a także dostępność i kompleksowość tych usług.
 Rzeszowskie pogotowie w dalszym ciągu świadczyć będzie usługi ratownicze. Jeśli chodzi o pomoc w nagłych wypadkach, zawsze możemy liczyć na telefon 999 czy 112.