• Wersja do druku
  • -AA+A

W Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie ruszył pierwszy w regionie oddział leczenia otyłości u dzieci

20:49, 01.09.2012
W Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie ruszył pierwszy w regionie oddział leczenia otyłości u dzieci Może wraz z nowym rokiem szkolnym warto pomyśleć co spakowac dziecku na drugie sniadanie do szkoły, by zamiast objadać się czipsami czy słodyczami zjadło wartościowy posiłek Niezdrowe odżywianie i brak ruchu to głowne przyczyny otyłości u dzieci. W Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie ruszył pierwszy w regionie oddział kompleksowo leczący to schorzenie u dzieci.

Może wraz z nowym rokiem szkolnym warto pomyśleć co spakowac dziecku na drugie sniadanie do szkoły, by zamiast objadać się czipsami czy słodyczami zjadło wartościowy posiłek Niezdrowe odżywianie i brak ruchu to głowne przyczyny otyłości u dzieci. W Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie ruszył pierwszy w regionie oddział kompleksowo leczący to schorzenie u dzieci.

W regionie w kolejce do leczenia otyłości powinno ustawić się co dziesiąte dziecko powyżej 5 roku życia.
W regionie w kolejce do leczenia otyłości powinno ustawić się co dziesiąte dziecko powyżej 5 roku życia.

Podziel się:   Więcej
Na czterotygodniowe turnusy rehabilitacyjne trafiają dzieci, skierowane przez lekarzy rodzinnych. Podstawą jest rozpoznanie na podstawie odczytu z tzw. siatki centylowej przez przyrównanie wzrostu do wagi dziecka. Dzieci i ich rodziny wspiera psycholog. Jednym z elementów codziennych ćwiczeń są zajęcia rehabilitacyjne na basenie. Rzeszowski oddział kompeksowego leczenia otylości dotychczas opuściła 12-osobowa grupa pacjentów w wieku od 6 do 18 lat. Teraz są pod stałą kontrolą lekarzy.
W regionie w kolejce do leczenia otyłości powinno ustawić się co dziesiąte dziecko powyżej 5 roku życia. U tylu wg ostatnich badań Instytutu Matki i Dziecka występuje otyłość, ktora wywołuje schorzenia ukladu oddechowego, krażenia, zaburzenia metabolizmu. Wszystkie w konsekwencji skracają życie.