• Wersja do druku
  • -AA+A

Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych

20:26, 01.03.2012
Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych Obchody dnia żołnierzy wyklętych to nie tylko oficjalne uroczystości z udziałem samorządowców. To także wiele innych imprez. W Rzeszowie po raz czwarty zorganizowany został Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych. Zaśpiewało 15 najlepszych zespołów szkolnych i soliści wyłonieni w eliminacjach.

Obchody dnia żołnierzy wyklętych to nie tylko oficjalne uroczystości z udziałem samorządowców. To także wiele innych imprez. W Rzeszowie po raz czwarty zorganizowany został Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych. Zaśpiewało 15 najlepszych zespołów szkolnych i soliści wyłonieni w eliminacjach.

Dla tych dzieci patriotyzm to nie tylko patetyczne przemowy, apele i uroczystości.
Dla tych dzieci patriotyzm to nie tylko patetyczne przemowy, apele i uroczystości.

Podziel się:   Więcej
Dla tych dzieci patriotyzm to nie tylko patetyczne przemowy, apele i uroczystości. W rzeszowskiej Szkole Podstawowej nr 28, w której zorganizowano festiwal, każdy z uczniów wie, że patron szkoły - podpułkownik Łukasz Ciepliński - to jeden z żólnierzy wyklętych i dziś ma swoje święto.
Uczniów z całego województwa oceniało jury. Nie miało łatwego zadania, bo na przesłuchania zgłosiło się kilkadziesiąt osób. W czasie Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych można było usłyszeć znane od lat żołnierskie przeboje, jak np. "Płynie Wisła, płynie", ale też nowe - między innymi piosenkę o katastrofie smoleńskiej pt. "Lot przerwany we mgle". Obie piosenki zajęły pierwsze miejsce w kategorii zespoły. Oprócz tego pierwsze miejsca zdobyli także soliści: Jakub Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej w Dębowie i Nicola Szeliga z Zespołu Szkół nr 6 w Rzeszowie.