• Wersja do druku
  • -AA+A

Wystawa „Bliźniemu swemu” otwarta

20:14, 17.02.2012
Wystawa „Bliźniemu swemu” otwarta Artyści, kolekcjonerzy i miłośnicy sztuki wzięli udział w wielkim otwarciu wystawy "Bliźniemu Swemu" w Galerii Europejskiej Millenium Hall w Rzeszowie. Już po raz kolejny stała się ona wielkim wydarzeniem artystycznym i społecznym. Bo prawie 300 prac przekazanych przez najwybitniejszych polskich artystów już 18 marca zostanie zlicytowanych na największej w Polsce aukcji charytatywnej na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta.

Artyści, kolekcjonerzy i miłośnicy sztuki wzięli udział w wielkim otwarciu wystawy "Bliźniemu Swemu" w Galerii Europejskiej Millenium Hall w Rzeszowie. Już po raz kolejny stała się ona wielkim wydarzeniem artystycznym i społecznym. Bo prawie 300 prac przekazanych przez najwybitniejszych polskich artystów już 18 marca zostanie zlicytowanych na największej w Polsce aukcji charytatywnej na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta.

Wystawę "Bliźniemu Swemu" tworzą prace najlepszych polskich artystów wszystkich pokoleń.
Wystawę "Bliźniemu Swemu" tworzą prace najlepszych polskich artystów wszystkich pokoleń.

Podziel się:   Więcej
Słowa piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” zabrzmiały na rzeszowskim wernisażu jak motto. Bo cała ta wielka akcja opiera się właśnie na ludziach dobrej woli. Głównie artystach, którzy już po raz dwunasty zdecydowali się przekazać na aukcję swoje prace. W tym roku było ich niemal trzystu.
Efekt jest imponujący. Bo wystawę "Bliźniemu Swemu" tworzą prace najlepszych polskich artystów wszystkich pokoleń. To dlatego rzeszowski wernisaż jak zwykle ściągnął tłumy. Oprócz miłośników sztuki wystawę oglądali właśnie kolekcjonerzy i właściciele galerii z całej Polski. Prace można oglądać do 17 marca. Dzień później wszystkie pójdą pod młotek. A dochód z ich sprzedaży wspomoże Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta, które w całej Polsce prowadzi ponad 100 placówek, które pomagają bezdomnym i najuboższym.
Beata Wolańska