• Wersja do druku
  • -AA+A

Wystawa numizmatyczna upamiętniająca Jana Pawła II

18:28, 20.04.2011
Wystawa numizmatyczna upamiętniająca Jana Pawła II Oddział Okręgowy NBP w Rzeszowie zaprasza na wystawę numizmatyczną przypominającą postać Ojca Świętego. Beatyfikacja Jana Pawła II już za 10 dni. Kto chce już teraz zobaczyć pamiątkowe medale i monety z kolekcji rzeszowskich numizmatyków Emila Krupy i Wiesława Szalińskiego, powinien odwiedzić placówkę NBP przy 3 Maja.

Oddział Okręgowy NBP w Rzeszowie zaprasza na wystawę numizmatyczną przypominającą postać Ojca Świętego. Beatyfikacja Jana Pawła II już za 10 dni. Kto chce już teraz zobaczyć pamiątkowe medale i monety z kolekcji rzeszowskich numizmatyków Emila Krupy i Wiesława Szalińskiego, powinien odwiedzić placówkę NBP przy 3 Maja.

Na wystawie można obejrzeć monety złote, srebrne i ze stopu Nordic Gold.
Na wystawie można obejrzeć monety złote, srebrne i ze stopu Nordic Gold.

Podziel się:   Więcej
Na wystawie można obejrzeć monety złote, srebrne i ze stopu Nordic Gold wyemitowane przez Narodowy Bank Polski, jak również pierwszy polski banknot kolekcjonerski poświęcony Karolowi Wojtyle.
Bardzo ciekawe są też nadruki okolicznościowe na banknotach sprzed denominacji. Na wystawę trafiło kilkanaście egzemplarzy. Jest też okolicznościowa kartka ze stemplem wydana specjalnie z okazji wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie. Z okazji zbliżającej się beatyfikacji NBP w systemie aukcyjnym Kolekcjoner rozpoczął aukcje srebrnych i złotych monet.
Dla wielbicieli takich pamiątek będzie to wyjątkowa okazja. Moneta wykonana zostanie z czystego złota i będzie mieć 5 centymetrów średnicy. Wyemitowane zostaną także monety o wartości 100 i 25 złotych i 20 złotowa moneta srebrna. Wszystkie wejdą do obiegu 28 kwietnia. NBP wydaje monety okolicznościowe z wizerunkiem Jana Pawła II od 1982 roku.
Beata Bartman