• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Sherlock” w TVP2

21:33, 01.03.2017
„Sherlock” w TVP2 Najnowsza, gorąca jeszcze seria hitowego brytyjskiego serialu kryminalnego telewizji BBC. Uwspółcześniona wersja przygód genialnego detektywa Sherlocka Holmesa i jego nieodłącznego przyjaciela, doktora Johna Watsona, uznawana jest za jedną z najbardziej udanych ekranizacji powieści i opowiadań Arthura Conan Doyle'a.

Najnowsza, gorąca jeszcze seria hitowego brytyjskiego serialu kryminalnego telewizji BBC. Uwspółcześniona wersja przygód genialnego detektywa Sherlocka Holmesa i jego nieodłącznego przyjaciela, doktora Johna Watsona, uznawana jest za jedną z najbardziej udanych ekranizacji powieści i opowiadań Arthura Conan Doyle'a.

fot. TVP
fot. TVP

Podziel się:   Więcej
Dr Watson (Martin Freeman) jest lekarzem i weteranem wojennym. Gdy pewnego dnia poznaje Sherlocka Holmesa (Benedict Cumberbatch), który dzięki wybitnej inteligencji, niespotykanej wręcz spostrzegawczości i niezawodnej dedukcji rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne, Dr Watson postanawia towarzyszyć geniuszowi i wspierać go w rozwiązywaniu skomplikowanych spraw.

Najnowsza seria to trzy pełnometrażowe odcinki pełne zaskoczeń i nieprawdopodobnych zwrotów akcji. Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja przygód ekscentrycznego i nieprzewidywalnego detektywa, wyprodukowana przez Hartswood Films, po raz kolejny przeniesie nas do Wielkiej Brytanii. Tym razem, poza śledzeniem potyczek Sherlocka z jego największym wrogiem, będziemy towarzyszyć Watsonowi i Mary (Amandę Abbington) w przygotowaniach do podjęcia największego życiowego wyzwania – pojawienia się na świecie ich pierwszego dziecka.

W pierwszym odcinku (autorstwa Marka Gatissa) Sherlock oczekuje kolejnego ruchu Moriarty’ego. Podczas gdy jedno szczególne dochodzenie wprowadza poruszenie w szeregach Scotland Yardu, Sherlock zdaje się zajmować mało istotnym elementem układanki. Czy zniszczenie kilku wizerunków premier Margaret Thatcher to robota zwykłego szaleńca czy zapowiedź poważnych w skutkach wydarzeń? Co wspólnego ma z tym Mary Watson?