• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Wszystko przed nami”: Lublin w roli głównej

13:33, 06.08.2012
„Wszystko przed nami”: Lublin w roli głównej Od września widzowie Jedynki będą śledzić losy bohaterów nowego serialu „Wszystko przed nami”. Będzie on emitowany – jak powiedział prezes zarządu TVP Juliusz Braun – od poniedziałku do czwartku. Jest to historia o młodych ludziach, którzy po latach pracy we Włoszech decydują się na powrót do Polski.

Od września widzowie Jedynki będą śledzić losy bohaterów nowego serialu „Wszystko przed nami”. Będzie on emitowany – jak powiedział prezes zarządu TVP Juliusz Braun – od poniedziałku do czwartku. Jest to historia o młodych ludziach, którzy po latach pracy we Włoszech decydują się na powrót do Polski.

„Wszystko przed nami” to kolejny serial autorstwa Ilony Łepkowskiej (fot. Jan Bogacz/TVP)
„Wszystko przed nami” to kolejny serial autorstwa Ilony Łepkowskiej (fot. Jan Bogacz/TVP)

Podziel się:   Więcej
– Tak jak to na olimpiadzie bywa, jest dużo zawodników, ale najlepszy jest tylko jeden – powiedział Juliusz Braun. Wypowiedź ta dotyczyła faktu, że konkurs TVP1 wygrali Ilona Łepkowska i Tadeusz Lampka  – Misją telewizji publicznej jest najwyższa jakość a właśnie ten serial to jest najwyższa jakość – stwierdził prezes zarządu TVP.

– To jest serial dla młodej widowni – powiedziała Ilona Łepkowska, producent kreatywny „Wszystko przed nami”. Dodała, że nie było łatwo skompletować obsadę aktorską. Castingi trwały długo. W serialu zobaczymy aktorów młodych i stosunkowo mało znanych. – Mamy taką zasadę, że staramy się tworzyć nowe gwiazdy niż eksploatować takie, które grają już we wszystkich innych produkcjach – wyjaśniła Łepkowska.

Zdjęcia do serialu kręcone są w Lublinie. Łepkowska wyjaśniła, że nie chciała sytuować akcji w żadnej z większych polskich metropolii, czyli w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Łodzi. Wybór padł właśnie na Lublin, bo to miasto ludzi młodych. Dzięki położeniu z dala od głównych szlaków komunikacyjnych jest miastem mniej znanym, a ze względu swoje piękno i urok wartym pokazania Polakom.

Na efekt promocyjny - podobny jak w przypadku Sandomierza i serialu „Ojciec Mateusz” - liczy Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Cieszymy się, że ten serial powstaje i że Lublin jest jednym z aktorów – powiedział podczas konferencji prasowej. Projekt znalazł wsparcie Lubelskiego Funduszu Filmowego, który do tej pory dofinansował 10 produkcji filmowych.

Reżyser Piotr Wereśniak stwierdził, że zdjęcia do serialu były ciężkie, głównie z powodu wysokiej temperatury. Jest natomiast zachwycony Lublinem, który pierwszy raz odwiedził przy okazji dokumentacji serialowej. – Lublin jest gotową dekoracją filmową, zbudowaną kilkaset lat temu – stwierdził reżyser. Wereśniak chwalił pracę z aktorami.

„Wszystko przed nami” to historia młodych ludzi, których łączy przyjaźń. Po powrocie z Mediolanu postanawiają założyć wspólny biznes. W malowniczej kamienicy w centrum Lublina pod szyldem „Dobry Adres” powstają kolejno bar, nowoczesny hostel i kancelaria prawna, a z czasem inne przedsięwzięcia. W serialu będzie wszystko, czego oczekują widzowie: miłość, przyjaźń i zaskakujące zwroty akcji.

W serialu występują m.in.: Michał Malinowski, Aleksy Komorowski, Julia Pogrebińska, Piotr Nowak, Gabriela Muskała, Małgorzata Majerska, Jowita Budnik, Paweł Ciołkosz, Magdalena Łaska, Mariusz Bonaszewski, Katarzyna Figura, Radosław Pazura, Joanna Jeżewska, Karolina Kominek, Ewelina Gnysińska i Agata Nizińska.

PP
 
 
 
...