Strona główna » Seriale » archiwalne » 07 zgłoś się

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

07 zgłoś się - odc. 1 - Major opóźnia akcję

image Do gangu, który zajmuje się handlem dewizami i przemytem złota oraz dzieł sztuki, trafia nowy człowiek. Właśnie wyszedł z więzienia, szef zatrudnił go do brudnej roboty. Ma się zajmować ściąganiem długów i utrzymywaniem porządku wewnątrz gangu. Świetnie sobie radzi, poznaje działanie organizacji od podszewki, awansuje.  Pewnego dnia okazuje się, że »  
00:53:44

07 zgłoś się - odc. 2 - Wisior

imageW napadzie na sklep jubilerski zostaje skradziony drogocenny brylantowy wisior. Nowym posiadaczom przynosi jednak pecha. W gangu dochodzi do nieporozumień i morderstw. Milicja aresztuje jednego ze sprawców napadu, udaje się jej również odzyskać brylantowy wisior. »  
00:50:01

07 zgłoś się - odc. 3 - Dziwny wypadek

imageW wypadku samochodowym zginęła młoda dziewczyna. Okazuje się, że miała powiązania z gangiem złodziei samochodów. Porucznik Borewicz trafia na ślad warsztatu, w którym przerabiane były skradzione wozy. Właściciel warsztatu współpracował z dziadkiem dziewczyny. Czy te powiązania przyczyniły się do jej śmierci? »  
00:47:28

07 zgłoś się - odc. 4 - 300 tys. w nowych banknotach

imageNa milicję zgłasza się reżyser, od którego szantażysta domaga się 300 tys. zł, grożąc ujawnieniem kompromitujących materiałów. Kim jest szantażysta? W kręgu podejrzanych są m.in. kochanka reżysera i jej dawny kochanek, córka i syn reżysera, kasjerka PKO i jej chłopak. Złożony okup podjął wyszkolony owczarek. Czy porucznik Borewicz odnajdzie szantażystę? »  
00:48:51

07 zgłoś się - odc. 5 - 24 godziny śledztwa

imageMłoda dziewczyna ginie w drodze z pracy do domu. Podejrzenie pada na jej przyjaciela Adama Fordona i na Łukasza Ulińskiego, instruktora jazdy konnej. Jakie mieli motywy? Czy któryś z nich jest zabójcą? Porucznik Borewicz rozwiązuje tę zagadkę w 24 godziny. »  
00:57:33

07 zgłoś się - odc. 6 - Złoty kielich z rubinami

imageOpinia publiczna co jakiś czas otrzymuje informacje o przemycie i nielegalnej sprzedaży za granicą cennych polskich dzieł sztuki. Od swych szefów z MO porucznik Borewicz otrzymuje polecenie wyjaśnienia kradzieży renesansowego kielicha mszalnego z muzeum. Istnieje podejrzenie, że będzie on też wywieziony za granicę. Czy uda się temu zapobiec? »  
00:58:25

07 zgłoś się - odc. 7 - Brudna sprawa

imageW kamienicy w Warszawie została zamordowana Ewa Grabik - dziewczyna z półświatka. Podejrzenie pada na jej byłego narzeczonego. Porucznik Borewicz wykrywa jednak prawdziwego zabójcę. Jak do tego doszedł? Kim jest sprawca i co go łączy z Ewą? »  
00:59:29

07 zgłoś się - odc. 8 - Dlaczego pan zabił moją mamę

imageDo kilku wielkich hoteli przychodzą listy z pytaniem „Dlaczego pan zabił moją mamę?" Milicja szuka autora. Trafiają do dziewczynki, która opowiada, że jej mama zniknęła, a nią zajęła się babcia. Ta jednak zdaje się wcale nie martwić zniknięciem córki… Porucznik Borewicz nabiera podejrzeń. Czy rozwiąże zagadkę? »  
00:54:29

07 zgłoś się - odc. 9 - Rozkład jazdy

image W dwu odległych miejscach Polski w ten sam sposób zamordowano kobietę i mężczyznę. Ze względu na rodzaj zabójstwa - rzut noża w samo serce - można przypuszczać, że dokonał tych czynów ten sam sprawca. Po bardzo trudnym i żmudnym śledztwie okazuje się, że dwie ofiary łączyło coś wspólnego: spowodowały nieumyślnie »  
01:12:55

07 zgłoś się - odc. 10 - Grobowiec rodziny von Rausch

imageMilicję alarmują doniesienia o włamaniach do grobowców i trumien, w których są zwłoki sprowadzane z Anglii. W trakcie śledztwa Borewicz wpada na trop dwojga wspólników, którzy w trumnach ze zwłokami przemycali do Polski złoto i dolary. Porucznik podąża ich śladem… »  
01:15:07

07 zgłoś się - odc. 11 - Wagon pocztowy

imageNieznani sprawcy włamują się do wagonu pocztowego i kradną pół miliona. Okazuje się, konwojenci zostali uśpieni środkiem nasennym podanym w piwie. Kto podał im ten środek? Podejrzanych jest kilku, jednak prawda okazuje się zaskakująca. By wykryć sprawcę, Borewicz zastawia pułapkę.. »  
01:01:06

07 zgłoś się - odc. 12 - Ścigany przez samego siebie

imagePorucznik Borewicz prowadzi dochodzenie w pozornie banalnej sprawie. Ofiarą jest kobieta, która wypadła na ulicę podczas mycia okna. Nie wiadomo jednak, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy morderstwo. Czy porucznik wyjaśni tę zagadkę? »  
01:09:06

07 zgłoś się - odc. 13 - Strzał na dancingu

imageW jednej z warszawskich restauracji zostaje zastrzelony młody mężczyzna. Do jego mieszkania ktoś się włamuje i ginie stamtąd żółta teczka. Okazuje się, że zawierała ona dane obciążające szereg znanych osób. Najprawdopodobniej były one szantażowane przez zamordowanego… Kto z nich jest mordercą? »  
01:25:11

07 zgłoś się - odc. 14 - Hieny

imageBorewicz zostaje oddelegowany do ośrodka kempingowego na Mazurach. Podejmuje pracę ratownika, by na miejscu sprawdzić informacje o działającej tu grupie przestępczej. Na kempingu ścierają się konkurencyjne szajki. Gdy zostaje zamordowany kierownik ośrodka, Borewicz podejmuje oficjalne śledztwo. »  
01:29:41

07 zgłoś się - odc. 15 - Skok śmierci

imageW różnych miastach dochodzi do serii napadów na zamożnych ludzi. Pozornie zdarzenia te nie mają ze sobą nic wspólnego. Trop wiedzie do dwóch mężczyzn i kobiety uprawiających akrobacje na trapezie. W śledztwie Borewiczowi pomaga porucznik Jaszczuk, siostrzeniec Zubka, który odszedł na emeryturę. »  
01:09:28

07 zgłoś się - odc. 16 - Ślad rękawiczki

image Dwaj podejrzani osobnicy, Wasyluk i Dyciak, aresztowani za bójkę na dworcu na Mazurach, zabijają w areszcie milicjanta i uciekają. Jednocześnie zostaje zamordowana właścicielka pensjonatu, do którego okoliczna elita sprowadzała swoje kochanki. I właścicielce, i gościom od dłuższego czasu grożono śmiercią… Porucznik Borewicz trafia na niespodziewany trop fałszerzy pieniędzy. Czy to »  
01:11:00

07 zgłoś się - odc. 17 - Morderca działa nocą

imageDochodzi do serii morderstw na warszawskim osiedlu. Giną młode kobiety, które wracają wieczorem do domu. Borewicz i jego zespół trafiają do zakładu odzieżowego. Podejrzewają o morderstwa jego dyrektora. Nieoczekiwanie milicjantka, która ma go prześwietlić, traci dla niego głowę. Co na to Borewicz? »  
01:13:00

07 zgłoś się - odc. 18 - Bilet do Frankfurtu

image Zaginął dyrektor przedsiębiorstwa handlu zagranicznego. Jego żona podejrzewa, że mieli w tym udział nieuczciwi współpracownicy. Gdy milicja znajduje w lesie samochód dyrektora z dziurą od kuli i śladami krwi, jeden ze współpracowników zostaje aresztowany. Okazuje się jednak, że opowiadanie żony dyrektora było zmyślone, a sprawa ma drugie dno. Sprawy przybierają »  
01:07:23

07 zgłoś się - odc. 19 - Zamknąć za sobą drzwi

image Emerytowany policjant z Nowego Jorku, z pochodzenia Polak, w podróży do Polski natyka się na dwóch znanych mu amerykańskich gangsterów. Przestępcy również go poznają i usiłują go zabić. Borewicz pozwala policjantowi śledzić gangsterów. Okazuje się, że na Mazurach czeka na nich grupa jugosłowiańskich i tureckich przemytników, którzy korzystają ze szlaku »  
01:22:51

07 zgłoś się - odc. 20 - Złocisty

imageGinie „Coca-Cola”, znany milicji bazarowy opryszek. Milicja przypuszcza, że ta sprawa ma związek z gangiem „Złocistego”, podejrzewanego o handel walutą i samochodami, fałszywym złotem i nielegalną produkcją czekolady. Po dramatycznym śledztwie milicja ustala, że... „Złocisty” nie istnieje. Kto więc rządzi gangiem? »  
01:30:24

07 zgłoś się - odc. 21 - Przerwany urlop

imageMiędzynarodowy morderca Kurt Ronson dostaje zlecenie zabójstwa w Polsce. Ma zabić niejakiego Henryka Moderskiego, który szantażuje byłych pracodawców. W podobnym celu do Polski trafia Zofia Gambetti. Gdy spotyka Ronsona, działają razem. Porucznik Borewicz ma przed sobą trudne zadanie... »  
01:42:58

ankieta

James Bond PRL-u to:
kpt. Sowa czy red. Maj?
„Kapitan Sowa na tropie” (1965) czy „Życie na gorąco” (1976)? Który z seriali chciałbyś zobaczyć?
z kapitanem Sową
fot. TVP
z kapitanem Sową 
z redaktorem Majem
fot. TVP
z redaktorem Majem