Strona główna » Seriale » archiwalne » Przygody pana Michała

Przygody pana Michała

tylko w tvp.pl

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Przygody pana Michała - odc.1 - Brat Jerzy

ImageW drodze na ślub Anusia Borzobohata i Michał Wołodyjowski zostają napadnięci przez bandytów. Anusia umiera a pan Michał wstępuje do klasztoru. Jego przyjaciel Zagłoba postanawia podstępem go stamtąd wyciągnąć. »  
00:27:43

Przygody pana Michała - odc.2 - Hetmański ordonans

imageWołodyjowski dostaje od hetmana Sobieskiego zadanie uwolnienia jego żołnierzy, uwięzionych przez Mikołaja Potockiego. W drodze powrotnej spotyka na drodze siostrę, stolnikową Makowiecką i jej dwie podopieczne - panny Krzysię Drohojowską i Basię Jeziorkowską. »  
00:26:08

Przygody pana Michała - odc.3 - Zrękowiny pana Michała

imagePanie zamieszkały w dworku Ketlinga. Wołodyjowski ma objąć dowództwo stanicy w Chrepitiowie, w okolicy zwanej „Dzikimi Polami". Przed rozstaniem oświadcza się pannie Krzysi. Zaręczyny są na razie tajemnicą. »  
00:27:36

Przygody pana Michała - odc.4 - Cztery serca

imageDo dworku powraca Ketling. Z wzajemnością zakochuje się w Krzysi, ona jednak zaręczona jest z Wołodyjowskim. Ketling więc wyjeżdża, a dziewczyna postanawia wstąpić do klasztoru. »  
00:27:56

Przygody pana Michała - odc.5 - Mąż Basi

imageGdy Wołodyjowski poznaje prawdę, postanawia zemścić się na Ketlingu. Dochodzą jednak do porozumienia. Michał oddaje rękę Krystyny Ketlingowi. Tymczasem Barbara wyznaje Michałowi miłość. »  
00:27:28

Przygody pana Michała - odc.6 - Komendant stanicy

imageW drodze do stanicy, gdzie czeka na nią mąż, Basia zostaje napadnięta przez oddział tatarski. Z pomocą przychodzi jej młody Tatar Azja - podkomendny pana Michała. »  
00:26:42

Przygody pana Michała - odc.7 - Tajemnica Azji

imageDo Chreptiowa przyjeżdża pan Nowowiejski. Rozpoznaje w Azji młodzieńca, którego wychowywał. Kiedy młodzieniec zaczął romansować z jego córką, szlachcic uczynił zeń niewolnika. Azja uciekł. Teraz nie przyznaje się do niczego. Wkrótce jednak wyznaje, że jest synem wielkiego tatarskiego wodza, Tuhaj-Beja. »  
00:27:17

Przygody pana Michała - odc.8 - Azja, syn Tuhaj-Beja

imageAzja pertraktuje z wysłannikiem hetmana Sobieskiego, który chce przeciągnąć na swą stronę buntujące się oddziały tatarskie. Azja stawia jednak warunki nie do przyjęcia dla hetmana. »  
00:27:39

Przygody pana Michała - odc. 9 - Porwanie

imageZe stanicy wyrusza wyprawa do dworu Nowowiejskiego. Bierze w niej udział Barbara. Wyprawie towarzyszy Azja. Próbuje porwać Basię i krwawo mści się na Nowowiejskich. »  
00:26:29

Przygody pana Michała - odc.10 - Smak zemsty

ImageMłody Nowowiejski z oddziałem żołnierzy Wołodyjowskiego jedzie na poszukiwanie Azji. Gdy go odnajduje, okrutnie się na nim mści. »  
00:26:50

Przygody pana Michała - odc.11 - Bułat i szabla

imagePan Michał otrzymuje nowy rozkaz: ma ruszyć do twierdzy w Kamieńcu, do której zbliża się sułtan. Towarzyszy mu Barbara. »  
00:26:03

Przygody pana Michała - odc.12 - Dymy nad twierdzą

imageWołodyjowski i Ketling zostają dowódcami obrony kamienieckiej twierdzy przed Turkami. Składają przysięgę, że nigdy się nie poddadzą. »  
00:26:54

Przygody pana Michała - odc. 13 - Hektor Kamieniecki

imageAtaki Turków zostają odparte, zostaje podpisany rozejm. Wojsko opuszcza zamek, ale pan Michał i Ketling, wierni przysiędze, zostają i wysadzają twierdzę w powietrze. Pana Michała żegna nad trumną hetman Sobieski. »  
00:29:14
Białogłowa dla Michała
Eteryczna dama z klasą czy szczebioczący wulkan energii - która z bohaterek bardziej pasuje do Michała Wołodyjowskiego?
Krzysia
fot. TVP
Krzysia 
Basia
fot. TVP
Basia