Codzienna 2 m.3

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Codzienna 2 m.3

09:56, 12.09.2008
Codzienna 2 m.3

Rodzina Gawlików z Codziennej 2 m. 3    (fot. Piotr Bujnowicz/Fabryka Obrazu)
Rodzina Gawlików z Codziennej 2 m. 3 (fot. Piotr Bujnowicz/Fabryka Obrazu)

Podziel się:   Więcej
Lilka (Magda Wójcik) i Piotr (Wojciech Malajkat)Gawlikowie mieszkają w wygodnym mieszkaniu przy ul. Codziennej. Są po trzydziestce, mają za sobą jedenastoletni staż małżeński. Ich syn Franek ma już prawie 9 lat. To wyjątkowo inteligentny i rezolutny chłopak. Potrafi rozwiązać każdą konfliktową sytuację w domu, jeżeli widzi w tym jakieś korzyści dla siebie.

Piotr jest polonistą z wykształcenia. Zanim stracił pracę, był korektorem. Lilka jest dziennikarką. Pracuje w redakcji popularnego dwutygodnika dla kobiet. Atrakcyjna, modna blondynka stara się uchodzić za pełną pomysłów, energiczną i przebojową panią redaktor. Z różnym skutkiem.

Przez dom Gawlików przewija się mnóstwo barwnych, nierzadko ekscentrycznych postaci. Zobaczymy tu dwie babcie - dystyngowaną i światową matkę Lilki, Wiktorię (Ewa Kasprzyk) oraz kochającą tradycyjny model rodziny Irenę (Zofia Czerwińska), dziadka Anatola (Jan Kobuszewski), sąsiadkę Mariankę (Edyta Jungowska) oraz wielu przyjaciół i znajomych głównych bohaterów. Każde z nich ma inny pomysł na życie, niekoniecznie zrozumiały dla pozostałych. I stąd, jak to zwykle bywa, biorą się nieporozumienia.

Serial komediowy, Polska 2005-2007
Reż.: K. Lewińska, S. Kryński, S. Chondrokostas
Wyk.: Wojciech Malajkat, Magdalena Wójcik, Maciek Stolarczyk, Edyta Jungowska, Ewa Kasprzyk, Zofia Czerwińska i inni

zobacz również