Stacyjka

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Stacyjka

09:48, 12.09.2008
Stacyjka

Elita Rogoży, czyli burmistrz z burmistrzową   (fot. D. Jadach/Fabryka Obrazu)
Elita Rogoży, czyli burmistrz z burmistrzową (fot. D. Jadach/Fabryka Obrazu)

Podziel się:   Więcej
„Stacyjka, czyli ballada w 13 obrazach” opowiada o perypetiach mieszkańców Rogoży, miasteczka na Mazurach, którego nie ma na żadnej mapie. Na początku XIX w. spalono w nim ostatnią w Europie czarownicę. Wiedźma, już na stosie, rzuciła klątwę i od tego czasu nic w miasteczku nie może się udać. Jej duch błąka się zresztą po obrzeżach Rogoży, przybierając postać niedźwiedzia.

Miasteczko ma wielu ekscentrycznych mieszkańców. Jest wśród nich młody artysta Misiak, który marzy o kręceniu filmów dokumentalnych, nauczycielka, która nieoczekiwanie odziedziczyła połowę miasteczka, porzucona przez męża kobieta, para zakochanych, która nie może sobie znaleźć miejsca. Rogożą rządzi burmistrz, który ma piękną żonę – śpiewaczkę o niespotykanym głosie. Jego celem jest doprowadzenie do tego, by miasteczko znalazło się wreszcie na mapach.

Serial utrzymany jest balladowo-satyrycznym tonie i klimacie porównywanym do amerykańskiego „Przystanku Alaska”. Jednym z autorów scenariusza jest Jerzy Niemczuk, widzom TVP znany przede wszystkim ze świetnego „Rancza”.

Serial komediowy, 13 odc., Polska 2004
Scenariusz: Jerzy Niemczuk, Radosław Piwowarski
Reżyseria: Radosław Piwowarski
Wykonawcy: Katarzyna Figura, Leon Charewicz, Bartłomiej Topa, Anna Polony, Andrzej Grabowski, Krzysztof Stroiński, Małgorzata Socha, Paweł Wawrzecki. Roman Kłosowski, Zofia Czerwińska,  Paweł Deląg, Weronika Książkiewicz i inni

zobacz również