Dr House

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Dr House

09:49, 12.09.2008
Dr House Gregory House jest głównym diagnostą w znanym szpitalu. To mistrz w swoim fachu, gorzej gdy chodzi o zwykłe, ludzkie kontakty...

Gregory House jest głównym diagnostą w znanym szpitalu. To mistrz w swoim fachu, gorzej gdy chodzi o zwykłe, ludzkie kontakty...

Gdy House narazi się przełożonym, za karę ma dyżur w przychodni. (fot. TVP)
Gdy House narazi się przełożonym, za karę ma dyżur w przychodni. (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Dr Gregory House to lekarski detektyw, który niczym Sherlock Holmes rozwiązuje medyczne zagadki. Jest przy tym człowiekiem o trudnym charakterze: sarkastyczny i cyniczny, z przyjemnością wytyka innym błędy nie szanując ludzkich emocji.

House porusza się o lasce, nie cierpi chodzenia w białym fartuchu, kpi ze szpitalnej dyscypliny i papierkowej roboty. Nudzi go praca w przychodni, co okazuje na każdym kroku. Interesują go tylko najtrudniejsze przypadki medyczne. Unika kontaktów z pacjentami twierdząc, że „przeszkadzają w leczeniu”. Pośrednikami między nim a chorymi są jego podwładni: piękna i ambitna Allison Cameron, czarnoskóry Eric Foreman i pochodzący z wpływowej rodziny Robert Chase.

Ekscentryczny sposób bycia dr House'a budzi mieszane reakcje u jego szefowej, doktor Lisy Cuddy, która czasami chętnie by się go pozbyła. Dobrze jednak wie, że niełatwo znaleźć kogoś o podobnych kwalifikacjach i medycznej intuicji.

Serial obyczajowy, USA 2004
Reż.: Bryan Singer
Wyk.: Hugh Laurie, Robert Sean Leonard, Lisa Edelstein, Omar Epps


zobacz również

ankieta

Dlaczego House zrezygnował z metadonu, który sprawiał, że nie czuł bólu i mógł chodzić bez laski?