o serialu

Wśród butików galerii handlowej

Wśród butików galerii handlowej

Galeria handlowa to nie tylko miejsce pracy bohaterów (fot. AKPA)
Galeria handlowa to nie tylko miejsce pracy bohaterów (fot. AKPA)
Problemy dnia codziennego, problemy zawodowe, dążenie do sukcesu oraz rywalizacja i walka o pozycję rozgrywają się równolegle. Namiętności, uzależnienia, zazdrość, zbrodnie, walka o pieniądze, wpływy, pragnienie władzy, dojrzewanie, niezgoda na upływający czas i odchodzącą młodość, pogoń za marzeniami… Wszystkie te tematy pojawiają się i znikają, wymieniają się między sobą. Ale i tak najważniejszą, główną bohaterką „Galerii” jest miłość.

Miłość, marzenia, walka o władzę, sekrety połączą trzy rodziny serialu.

Rodzina Woydattów, czyli Tadeusz Woydatt – właściciel galerii i Anita Woydatt, jego córka. Są bogaci, cyniczni, bystrzy. Potrafią manipulować ludźmi. Czują swoją władzę. Mają ciemne sekrety, uważają, że są wybrańcami (nie każdy potrafi zarobić duże pieniądze i nie każdy potrafi utrzymać się przy władzy). Wydaje się im, że wolno im więcej niż zwykłym śmiertelnikom.

Kossowscy – Wiktor, Laura i dwoje dzieci (Kasia i Fryderyk) wydają się normalną rodziną z codziennymi problemami. To im widzowie będą sekundować, czy przezwyciężą kolejne kryzysy, czy rodzina to jest wartość sama w sobie? Czy warto wybaczać, akceptować trudne wybory innych? Czy warto być uczciwym?

Dworzakowie
są najbardziej rodzinni. potrafią docenić to, co życie przynosi tu i teraz. Dzielą swój czas między pracę a dom. Mają spory dystans do siebie i do problemów (Paweł wyszedł z narkotykowego uzależnienia – dla całej rodziny to podarowane nowe życie).