tylko w tvp.pl
(c) fotoMaciej Migas - reżyser (Londyńczycy 2, odcinki 1-6)Urodzony w 1976 roku. Reżyser i scenarzysta. Absolwent wydziału dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, student wydziału reżyserii na PWSFTviT w Łodzi. W 2005 roku wraz z Anną Kazejak i Janem Komasą zrealizował „Odę do radości” uhonorowaną nagrodą specjalną Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
(c) fotoKordian Piwowarski - reżyser (Londyńczycy 2, odcinki 7-8)
(c) fotoWojciech Smarzowski - reżyser (Londyńczycy 2, odcinki 9-16)
Marek Kreutz - scenariuszUrodzony w 1952 roku. Absolwent Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Ukończył Studium Scenariuszowe przy PWSFTviT w Łodzi. Twórca i współtwórca scenariuszy do takich filmów i seriali jak: „Papierowe małżeństwo”, „Klan”, „Samo Życie”, „Fala Zbrodni”, „Pensjonat pod różą”, „Prawo miasta”, „Pitbull”.
Ewa Popiołek – scenariuszUrodzona w 1972 roku. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa UW. Związana z redakcjami „Elle”, „Dużego Formatu”, „Fotografii”. Od 2002 nieprzerwanie w zespole scenariuszowym serialu „Plebania”. Interesuje się fotografią i podróżami. W sierpniu 2007 roku spędziła kilka tygodni na Wyspach Brytyjskich przeprowadzając pierwszą dokumentację do serialu „Londyńczycy”.
Robert Mąka - scenariusz
Maciej Kubicki, Kaja Krawczyk- edytorzy serii
Marek Traskowski - zdjęcia (Londyńczycy 2, odcinki 1-8)


ankieta

Czy podobało Ci się zakończenie drugiego sezonu?