Strona główna » Seriale » obyczajowe » Nad rozlewiskiem

o serialu

o serialu

Małgosia wie, że musi zmienić swoje dotychczasowe życie, jeśli chce być znów szczęśliwa (fot. Robert Pałka/Fotos Art)
Małgosia wie, że musi zmienić swoje dotychczasowe życie, jeśli chce być znów szczęśliwa (fot. Robert Pałka/Fotos Art)
„Nad rozlewiskiem…”

W czwartej serii po raz pierwszy zobaczymy rozlewisko w scenerii zimowej. Do pensjonatu Małgosi na Boże Narodzenie zjadą wszyscy: rodzina i przyjaciele. W wigilijną noc Wrona nieoczekiwanie zaczyna rodzić…

Silnie, jak nigdy dotąd, rysuje się postać Konrada, który postanawia walczyć o szczęście. Weryfikuje swój życiowy dekalog. Już wie, że jedyną osobą, którą naprawdę kocha jest Małgosia. Marysia rozpoczyna pracę w agencji reklamowej. Jej małżeństwo z Kubą przechodzi kolejne kryzysy, a nad rozlewiskiem jest Krzysztof… Kuba i Konrad postanawiają walczyć o miłość, którą na własne życzenie, każdy na swój sposób, stracili.

Basia z Tomaszem namiętnie podróżują. Są majętnymi rentierami, bo książka Basi świetnie się sprzedaje. Sławek i Paula zaczynają budować dom, który ma być spełnieniem ich marzeń. Cieniem na ich szczęściu jest pojawienie się nad rozlewiskiem Jean-Pierre’a, biologicznego ojca Broni.

Mieszkańcy rozlewiska będą musieli zmierzyć się w wyzwaniem, jakim stanie się budowa przelotowej drogi. Dla niektórych jest to szansa na nowe życie, ale większość wie, że to może oznaczać koniec ich świata. Rozlewisko może uratować tylko cud…

„Życie nad rozlewiskiem”


Kolejne perypetie Małgosi i jej najbliższych. Małgosia i Konrad biorą rozwód. Ona wraca na Mazury, on – do Ady. Wyraźnie widać jednak, że nowy związek Jantara był pomyłką. Konrad coraz częściej ucieka z Warszawy na Mazury.

Małżeństwo Marysi i Kuby przeżywa ciężkie chwile. Młodzi coraz bardziej się od siebie oddalają. Marysia zainteresowała się Krzysztofem, przystojnym nowym leśniczym.

Basia opisała swoje życie w książce, która stała się bestsellerem. Jej sukces stał się gorzka pigułką dla Tomasza, który poczuł się odsunięty na ubocze.

Nad rozlewiskiem znów pojawia się Mirka. Organizuje tor dla quadów, co sprawia, że z okolicy uciekają urlopowicze spragnieni ciszy i spokoju. Małgosia nie jest w stanie spłacać kredytu.„Miłość nad rozlewiskiem”

Gosia zadomowiła się nad rozlewiskiem. Coraz lepiej rozumie się z matką oraz jej towarzyszem życia, Tomaszem – to oni dają Gosi siłę i wsparcie w ciężkich chwilach. Związek z Januszem na początku wydaje się bardzo szczęśliwy, jednak wkrótce zaczyna się nieco komplikować.

Także były mąż Gosi ma coraz więcej wątpliwości co do swojej nowej partnerki Ady. Jednym ze źródeł konfliktów jest bezwarunkowa miłość Konrada do córki.

Marysia zaczyna robić karierę jako wokalistka, ale nadal nie potrafi ułożyć sobie życia osobistego. Pewnego dnia Kuba wraca z USA z mocnym postanowieniem odzyskania jej serca.

Paula zostaje nad rozlewiskiem razem z Gosią i Basią, które stają się dla niej autorytetami i przyjaciółkami.

Czy miłość Gosi i Janusza przetrwa kryzys? Czy Marysia wróci do Kuby? W jakie kłopoty tym razem wpakuje się Paula? Odpowiedź w „Miłości nad rozlewiskiem” – kontynuacji serialu „Dom nad rozlewiskiem”, do którego scenariusz napisała autorka bestsellerowej trylogii Małgorzata Kalicińska.  


„Dom nad rozlewiskiem”

Każdy ma swoje miejsce na ziemi, wystarczy je tylko znaleźć… ,„Dom nad rozlewiskiem” to opowieść o hamowaniu, o znalezieniu sensu i miejsca w życiu po tym, jak owo życie wrzuciło nas na aut.

To serial skierowany do wszystkich tych, którzy cenią sobie dom jako najważniejsze miejsce życia rodzinnego. To opowieść o cieple jakie nam jest potrzebne, rodzinie dającej poczucie bezpieczeństwa, zerwanych i cerowanych na nowo więzach. O tym, co w życiu najważniejsze – miłości.


Tej nastoletniej, dojrzałej, bardzo dojrzałej i też różnej – między mężczyzną i kobietą, matką i córką, nawet o miłości do natury, zwierząt i osób niepełnosprawnych. O ucieczce z miejskiego wyścigu szczurów na wieś, gdzie żyje się bez zegarka. Szanuje się więzi sąsiedzkie i obyczaje. Życie wiejskie jest prawdziwe, mniej „hipermarketowe” i trudniejsze, a to oznacza – skupienie, zmianę przyzwyczajeń, zmianę pomysłu na życie.

Wreszcie, „Dom nad rozlewiskiem” jest opowieścią o wstawaniu z kolan po jakichś klęskach i upadkach. O nadziei i marzeniach, które się da radę realizować, gdy się ma oparcie w bliskich. O tęsknocie i powrocie do normalności. „Dom nad rozlewiskiem” to serial o jednej z nas i jednocześnie o wszystkich.

                                                                                             Małgorzata Kalicińska

Serial obyczajowy,  Polska
Reż.: Adek Drabiński
Wyk.: Joanna Brodzik, Małgorzata Braunek, Piotr Grabowski, Anna Czartoryska i in.

I seria – „Dom nad rozlewiskiem”, 2009
II seria – „Miłość nad rozlewiskiem”, 2010
III seria – „Życie nad rozlewiskiem”, 2011
IV seria – „Nad rozlewiskiem...”, 2012
Marysia i...
Z jednej strony mąż – uroczy, ale niedojrzały Kuba, z drugiej kochanek – przystojny i bardzo męski leśniczy Krzysztof. Kto jest lepszym partnerem dla Marysi?
Kuba
Antoni Królikowski (fot. TVP)
Kuba 
Krzysztof
Mateusz Janicki (fot. TVP)
Krzysztof 
 

ankieta

Czy Małgosia powinna ponownie wyjść za mąż za Konrada?