Strona główna » Seriale » sensacyjne » Tajemnica twierdzy szyfrów

wideo

kategoria:
widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Tajemnica twierdzy szyfrów - odc.1

Odcinek 1 Jest marzec 1945 r. Kpt. Johann Jorg fotografuje transport rakiety nowego typu. Ścigany przez żołnierzy z konwoju ratuje się desperackim skokiem do jeziora. Ranny dociera do mieszkania swojej łączniczki Natalii, której przekazuje rolkę z filmem. Fotografie docierają do Londynu i Waszyngtonu i wywołują tam prawdziwy alarm. Płk Hayes, szef Agencji »  
00:45:38

Tajemnica twierdzy szyfrów - odc.2

Odcinek 2 Jesień 1939 r. NKWD, na podstawie międzypaństwowego porozumienia ZSRR – Niemcy, oddaje więźniów Gestapo. Przejmuje ich Harry Sauer. Na przejście graniczne przyjeżdża przedstawiciel MSZ, Johann Jorg. Zaopatrzony w odpowiednie dokumenty żąda wydania jednego z więźniów – oficera polskiego wywiadu lotniczego... Marzec 1945 r. Beer, sprawdzający na rozkaz Globckego akta Jorga, »  
00:44:36

Tajemnica twierdzy szyfrów - odc.3

Odcinek 3 Londyn 1939 r. Oficer polskiego wywiadu pokazuje swojemu podwładnemu niemieckiego studenta, zaciekłego nazistę i szpiega. - Zastąpisz go, a on, aresztowany przez kontrwywiad będzie miał do wyboru: proces i wyrok śmierci lub długie wakacje w dalekiej kolonii. Tak polski wywiad podsunął Niemcom swojego człowieka, który wcielił się w postać Johanna »  
00:44:40

Tajemnica twierdzy szyfrów - odc.4

Odcinek 4 W pobliżu zamku Czocha wybucha pożar. Jorg przedostaje się do ogarniętego płomieniami tajnego ośrodka ukrytego w lesie. Fotografuje znajdujący się tam reaktor atomowy. Na miejsce przybywają Globcke i Sauer. Sauer, widząc zabitego wartownika, wysyła do wnętrza zadymionego tunelu swojego pomocnika, Wolfa. W walce zwycięża Jorg, ale relacja Wolfa podsuwa Globckemu »  
00:43:38

Tajemnica twierdzy szyfrów - odc.5

Odcinek 5 Na leśnej drodze przed Czochą Anna Maria staje w obronie więźnia katowanego przez esesmana. Czy Jorg ją ocali? Rosjanie są już blisko. Z zamku widać łuny nad pobliskim Lubaniem. Generał Zawieniagin przyjeżdża do oddziału spadochroniarzy, którzy mają dokonać desantu na zamek. Są gotowi zniszczyć maszynę deszyfrującą. W kościele w Leśnej »  
00:46:00

Tajemnica twierdzy szyfrów - odc.6

Odcinek 6 Radzieccy komandosi, którzy wylądowali w okolicy zamku Czocha, realizując źle przygotowaną misję wchodzą na pole minowe. Kilku z nich ginie. Wybuchy alarmują niemiecki garnizon. W Leśnej na posterunek policji zgłasza się Ewelina Robak, żeby donieść, że jej lokatorka Natalia wychodziła w nocy. Beer i Globcke jadą do Leśnej. Zeznania kobiety »  
00:44:46

Tajemnica twierdzy szyfrów - odc.7

Odcinek 7 Jesień 1939 r. Harry Sauer, który aresztował Herberta Russa zakatował go podczas przesłuchania. W sali teatru w Szczawnie, gdzie Joanna i Natalia słuchają koncertu, nasłany przez Sauera snajper ma zlikwidować Joannę... Marzec 1945 r. Natalia torturowana przez Beera decyduje się podjąć współpracę i wysyłać spreparowane depesze. Globcke sprawdza, czy nie »  
00:45:19

Tajemnica twierdzy szyfrów - odc. 8

Odcinek 8 W Książu na Jorga oczekuje Sauer, ale mimo burzliwego spotkania nie ma odwagi skrzywdzić człowieka, który przybywa do zamku mając na to zezwolenie samego Goebbelsa. W podziemnym archiwum Jorg zaczyna poszukiwać depeszy, która umożliwi uruchomienie „Aparatu”. W celi Globcke przynosi Natalii depeszę do nadania do centrali, jest tam hasło „Orillo”. »  
00:44:37

Tajemnica twierdzy szyfrów - odc.9

Odcinek 9 Do polskiego ośrodka cichociemnych w Szkocji, gdzie zajęcia prowadzi doświadczony oficer Afgan, przyjeżdża kpt. Wood. Poszukuje on najlepszych komandosów do udziału w misji dotarcia do Czochy. Jorg widzi przez okno, jak Globcke przywozi Natalię. Czy dojdzie do starcia? Wkrótce Jorgowi udaje się uruchomić „Aparat”, lecz zataja ten fakt. Jedynie profesor »  
00:44:58

Tajemnica twierdzy szyfrów - odc.10

Odcinek 10 Amerykańska pancerna grupa, osłaniająca komandosów w drodze do Czochy, zostaje zaatakowana. Jest to zbyt silna formacja, aby napastnikom udało się ich pokonać. Jednak nagle komandosi dostrzegają, że przeciwko nim wysłano młodzież z Hitlerjugend. Członkowie tego oddziału giną w samobójczym ataku. Komandosi przedzierają się w rejon zamku. Dwaj z nich: Hamlet »  
00:45:15

Tajemnica twierdzy szyfrów - odc.11

odcinek 11 Beer, na rozkaz Globckego, zawozi Skorzenego nad jezioro, gdzie więźniowie topią skrzynie ze złotem. Pokazuje też inne miejsca ukrycia skarbów wrocławskich banków. To złoto ma zasilić fundusz tajnej organizacji, którą tworzy Skorzeny. Z zamku wyrusza konwój z „Aparatem”, który Globcke postanowił ukryć w podziemiach Książa. Beer jedzie na miejsce, aby »  
00:45:27

Tajemnica twierdzy szyfrów - odc.12

Odcinek 12 W Niemczech komandosi rozstają się: Compaigne i Czerny jadą do Rosenheim skąd nadeszło hasło, o którym informował ich Jorg. Wciąż nie wiedzą, co oznacza hasło „Orillo”. Do pustoszejącej Czochy przybywa Wolf, wysłany przez Sauera, aby wyrównać swoje rachunki z Jorgiem. Ten razem z Afganem umyka z zamku. Mają jeszcze jedną »  
00:44:35