• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Bieganie - od czego zacząć?

08:31, 16.04.2014
Bieganie - od czego zacząć? Zbliżają się wakacje. To najwyższy czas żeby zadbać o formę – Polacy coraz częściej wybierają bieganie. W ostatnim półmaratonie PZU wzięła udział rekordowa liczba uczestników, a imprez dla biegaczy wciąż przybywa. Co zrobić, by przygotować się do jednej z nich? Mamy dla was kilka wskazówek.

Zbliżają się wakacje. To najwyższy czas żeby zadbać o formę – Polacy coraz częściej wybierają bieganie. W ostatnim półmaratonie PZU wzięła udział rekordowa liczba uczestników, a imprez dla biegaczy wciąż przybywa. Co zrobić, by przygotować się do jednej z nich? Mamy dla was kilka wskazówek.

Biegać może każdy – mówi Beata Sadowska (fot. shutterstock)
Biegać może każdy – mówi Beata Sadowska (fot. shutterstock)

Podziel się:   Więcej
Podczas ostatniego półmaratonu warszawskiego na ulice wybiegło ponad 12 tys. uczestników, a podobną frekwencję miały poprzednie biegi – Biegaj Warszawo 2013 i Orlen Warsaw Marathon. Statystyki mówią same za siebie – powoli bieganie staje się naszym sportem narodowym. Jak podkreśla Beata Sadowska, biegać może każdy – Najstarszy maratończyk, gdy zaczął biegać miał 78 lat i ostatni maraton przebiegł w wieku 100 lat – mówi dziennikarka i zapalona biegaczka, autorka książki „I jak tu nie biegać!”.

Bieganie to również najtańszy i najbardziej egalitarny sport. Jak podkreślają eksperci, należy zacząć od dobrania wygodnego obuwia (koniecznie do biegania!) i odpowiedniego planu treningowego. W przygotowaniu takiego planu mogą wesprzeć biegaczy nowe technologie i specjalne aplikacje do pomiarów – jedną z takich aplikacji, która sama tworzy trening dla biegacza na podstawie jego statystyk i założeń treningowych jest RunGuru.pl.

Najważniejsza jest jednak motywacja i chęć do biegania. Chcesz poznać więcej wskazówek? Zobacz nasz felieton:
 
 
 
...