• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Nie masz planów na wieczór? Chodź na randkę!

11:02, 15.08.2011
Nie masz planów na wieczór? Chodź na randkę! Speed dating (czy też fast dating) to popularny na Zachodzie i wciąż mało znany w Polsce sposób na znalezienie swojej „drugiej połówki”. To także świetna okazja, żeby poznać ciekawych ludzi i niekoniecznie związać się z nimi na całe życie.

Speed dating (czy też fast dating) to popularny na Zachodzie i wciąż mało znany w Polsce sposób na znalezienie swojej „drugiej połówki”. To także świetna okazja, żeby poznać ciekawych ludzi i niekoniecznie związać się z nimi na całe życie.

Speed dating to formuła randek, który skraca poszukiwania drugiej połówki i minimalizuje rozczarowania (fot. shutterstock)
Speed dating to formuła randek, który skraca poszukiwania drugiej połówki i minimalizuje rozczarowania (fot. shutterstock)

Podziel się:   Więcej
Czym właściwie jest speed dating? To wspólne spotkanie w umówionym miejscu kilkunastu osób – kobiet i mężczyzn, które wcześniej zadeklarowały chęć poznania się i gotowość do rozmowy. Wspólnie zasiada się w parach i spędza razem 5-8 minut. Po tym czasie rozbrzmiewa umówiony sygnał, rozmówcy zmieniają się miejscami i… zaczynają randkę od nowa z zupełnie inną osobą.

Dzięki temu już po dwóch godzinach można poznać nawet kilkanaście osób i wybrać tę, która zrobiła na nas najlepsze wrażenie. Po takim spotkaniu, jeśli obie strony zadeklarują chęć do kolejnych spotkań, organizatorzy kontaktują je ze sobą i… dalszy scenariusz zależy tylko od uczestników.

Speed dating to pomysł nie tylko dla tych, którym znudziło się życie singla. To także sposób na poznanie ciekawych, odważnych i otwartych ludzi, z którymi możemy się po prostu zaprzyjaźnić lub dobrze bawić.

Uczestnicy zapewniają, że spotkania, odbywają się w niezobowiązującej, eleganckiej atmosferze i nie trzeba opędzać się na nich od natrętnych adoratorów lub podtrzymywać nudnej rozmowy na zupełnie nieciekawy dla nas temat, tylko dlatego, że nie wypada wyjść z tradycyjnej randki po 10 minutach. Jeśli mamy na to ochotę, to możemy podać wybranej osobie swoje dane, jeśli nie – wychodzimy z knajpki i zapominamy o całej sprawie.

Organizatorzy potwierdzają, że ponad 60 proc. uczestników spotyka się później w tradycyjnej formie, zastrzegają jednak, że nie gwarantują miłości od pierwszego wejrzenia i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne rozczarowania.

mjb
 
 
 
...
 

zobacz również