• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć”

13:40, 05.07.2011
„Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć” Choroba nowotworowa zazwyczaj kojarzy się ze strachem i bezsilnością. Nie dla wszystkich musi skończyć się tragicznie, a to jak się potoczy w dużej mierze zależy także od podejścia chorego. Psychologowie i stylistki zapewniają, że ogromne znaczenie ma pewność siebie i… piękny wygląd.

Choroba nowotworowa zazwyczaj kojarzy się ze strachem i bezsilnością. Nie dla wszystkich musi skończyć się tragicznie, a to jak się potoczy w dużej mierze zależy także od podejścia chorego. Psychologowie i stylistki zapewniają, że ogromne znaczenie ma pewność siebie i… piękny wygląd.

Kobiety po przebytej chorobie nowotworowej lub w trakcie leczenia nie mogą się zaniedbywać (fot. shutterstock)
Kobiety po przebytej chorobie nowotworowej lub w trakcie leczenia nie mogą się zaniedbywać (fot. shutterstock)

Podziel się:   Więcej
Fundacja Rak’n’Roll prowadzi akcję „Metamorfozy”, której głównym celem jest pomoc kobietom zmagającym się z chorobami nowotworowymi lub doświadczonym ciężką i wyniszczającą chemioterapią. Na nowo przywraca im nadzieję i wiarę we własne możliwości i – co najważniejsze – wyciąga na światło dzienne skrywane przez nie piękno.

– Trzeba pamiętać, żeby się nie zaniedbywać, dbać o siebie i walczyć – podkreśla jedna z uczestniczek akcji, dla której metamorfoza ma szczególne, symboliczne znaczenie.

Organizatorzy akcji wierzą w to, że piękny wygląd może pomóc w walce z chorobą, dlatego oferują uczestniczkom akcji profesjonalną zmianę wizerunku. Wystylizowane peruki, ciekawe makijaże, zwiewne stroje z najnowszych kolekcji i buty na wysokich obcasach, to wszystko pomaga kobietom na nowo uwierzyć w siebie. Efektowne metamorfozy przekładają się także na realne sukcesy w leczeniu.

– Poczucie akceptacji, uśmiech na twarzy, to produkcja serotoniny, czyli hormonu szczęścia, które daje nam fizyczną i psychiczną siłę do działania. To czysta moc uzdrawiająca – podkreśla Jaga Hupało – stylistka fryzur.

Uczestniczki, które wzięły udział w akcji zgodnie przyznają, że choroba nie powinna przytłaczać człowieka i niezależnie od tego, jak jest to trudne, trzeba stanąć jej naprzeciw.

mjb
 
 
 
...