• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Pytanie na śniadanie – nowa odsłona

10:42, 07.12.2011
Pytanie na śniadanie – nowa odsłona 19 grudnia zaprosimy Państwa na pierwsze wydanie „Pytania na śniadanie” w kolejnej odsłonie. Nowa odsłona to przede wszystkim nowa szata graficzna, nowa muzyka i nowy duch. Telewidzów przywita nowy sygnał dźwiękowy autorstwa znakomitego kompozytora, Jacka Perkowskiego, z łatwo wpadającym w ucho pogodnym refrenem.

19 grudnia zaprosimy Państwa na pierwsze wydanie „Pytania na śniadanie” w kolejnej odsłonie. Nowa odsłona to przede wszystkim nowa szata graficzna, nowa muzyka i nowy duch. Telewidzów przywita nowy sygnał dźwiękowy autorstwa znakomitego kompozytora, Jacka Perkowskiego, z łatwo wpadającym w ucho pogodnym refrenem.

„Pytanie na śniadanie” nowa odsłona (fot. TVP)
„Pytanie na śniadanie” nowa odsłona (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Spotkamy się w nowej scenografii, utrzymanej w konwencji współczesnego loftu. Jej autorką jest Regina Wolnicka, która pracowała pod czujnym okiem głównego scenografa TVP2, Radosława Dębniaka. Tylko tak doświadczona i utalentowana para mogła wyczarować tak piękne, ciepłe, nowoczesne i funkcjonalne wnętrze!

Jeśli dodamy nową czołówkę i oprawę graficzną w wykonaniu jednego z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych artystów młodego pokolenia, Tomasza Sadurskiego, efekt będzie gotowy. Opiekę nad całością sprawowała młoda i dynamiczna reżyserka Patrycja Matuszewska, która tą produkcją rozpoczyna swoją współpracę z TVP.

W Nowej Szacie – Nowy Duch!

Do wszystkich tak cenionych przez telewidzów stałych elementów „Pytania na śniadania”, skierowanych głównie do kobiet, jak poradnictwo, aktualności, informacje, profilaktyka, moda, uroda i styl, dodamy więcej tematów z dziedziny kultury i sztuki oraz zagadnień społecznych. Nasz program adresujemy głównie do kobiet nowoczesnych, świadomych i pragnących się rozwijać, nie zaniedbując młodych i starszych przedstawicielek naszej widowni.

Kulturalne Piątki, czyli piątkowe wydania „Pytania na śniadanie” adresujemy zaś przede wszystkim do wielbicieli kultury i sztuki. Dzięki nowym technologiom i nowoczesnemu sprzętowi zaprezentujemy program o dużej dynamice obrazu.

„Pytanie na śniadanie” będzie obecne w całej Polsce i na świecie (za pośrednictwem TVP Polonia) oraz na facebooku i telewizyjnych stronach internetowych.

Do naszych stałych prowadzących, tak cenionych przez telewidzów (Anna Popek, Michał Olszański, Beata Sadowska, Wojciech Jagielski, Marzena Rogalska, Łukasz Nowicki, Agnieszka Szulim, Tomasz Kammel) dołączyli ostatnio nowi gospodarze wydań piątkowych. To znani i cenieni dziennikarze i animatorzy kultury: Grażyna Torbicka, Kazimiera Szczuka, Kamil Dąbrowa, Mikołaj Lizut oraz para debiutujących w „Pytaniu na śniadanie” utalentowanych dziennikarzy i prezenterów: Karolina Rogozińska i Tomasz Tylicki.

Liczymy, że „Pytanie na śniadanie” w nowej odsłonie stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym partnerem dla młodego pokolenia, ważnym źródłem inspiracji i wiedzy na temat współczesnego świata. Proszę za nas trzymać kciuki, życzymy fantastycznego odbioru!

***

„Pytanie na śniadanie” to dziś jeden z najpopularniejszych programów Telewizji Polskiej, jedna z najsilniejszych marek TVP2.

Zadebiutowaliśmy 2 września 2002 roku. Pierwszy program poprowadził nietypowy duet: Agata Młynarska i Dorota Wellman, w nietypowym na tamte czasy stroju. Zamiast obowiązkowych telewizyjnych żakietów – proste T-shirty w paski, nawiązujące kolorystycznie do scenografii. Eksperci, telefony na żywo od widzów, dziesiątki porad w trakcie jednego wydania programu i…już po kilku tygodniach wielki sukces. Podbiliśmy serca widzów Dwójki. Robiły to trzy pierwsze pary „Pytania na Śniadanie”: Agata Młynarska i Dorota Wellman, Grażyna Bukowska i Tadeusz Sznuk, Maciej Dowbor i Michał Olszański.
Od tamtej pory minęło ponad 9 lat! W tym czasie przygotowaliśmy dla naszych widzów ponad 2 tysiące programów, zaprosiliśmy do studia ponad 30 tysięcy gości, byliśmy na żywo na antenie ponad 4 tys. godzin! Codziennie, od poniedziałku do piątku od 8.30 do 10.45, zawsze na żywo.

Naszymi gośćmi byli wielcy politycy: Lech Wałęsa czy prof. Władysław Bartoszewski, wybitni naukowcy: m.in. prof. Henryk Skarżyński czy prof. Maria Siemionow – Polka, która dokonała przeszczepu ludzkiej twarzy, największe osobistości polskiego teatru, filmu, literatury: Krystyna Janda, Janusz Głowacki, Beata Tyszkiewicz, Jan AP Kaczmarek czy Andrzej Seweryn, najwybitniejsi poeci i myśliciele – Zygmunt Bauman, Julia Hartwig, Amos Oz, Adam Zagajewski.

Gościliśmy najpopularniejsze gwiazdy muzyki: Marylę Rodowicz, Kayah, Edytę Górniak, Muńka Staszczyka, czy Artura Rojka, wybitnych sportowców: siostry Radwańskie, najsłynniejszy polski debel tenisowy – Marcina Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga. Nasze zaproszenie przyjął dzielny pilot kpt. Tadeusz Wrona, który przeszedł do historii polskiego lotnictwa po mistrzowskim awaryjnym lądowaniu na lotnisku Okęcie.

Przed kamerami „Pytania na śniadanie” występowały także gwiazdy światowego formatu – Halle Berry, Rod Stewart, Robert Pattinson, Claudia Cardinale, Emmanuelle Segnier, Andriej Konczałowski, Jean Michell Jarre, Gordon Haskell czy Michael Palin, satyryk z Latającego Cyrku Monty Pytona.

Do studia „Pytania na śniadanie” zapraszamy też ludzi, którzy choć nie są powszechnie znani, budzą ciekawość. Wielu z nich wyróżniło się niezwykła postawą, jak Grzegorz Zakrzewski – ochroniarz, który znalazł 250 tys. zł, ale nie zatrzymał ich dla siebie. Inni zaintrygowali nas swoją niezwykłą pasją lub profesją – Paulina Plewko – prześliczna treserka żyraf, jedna z niewielu takich osób na świecie, Joanna Kowalewska – mistrzyni cukiernictwa, która piekła torty na specjalne zamówienie królowej Elżbiety II i sir Eltona Johna, czy Danuta i Andrzej Gliwiczowie, polskie małżeństwo, które zagrało w kilkunastu filmach w Bollywood. Wśród gości „Pytania na śniadanie” nie brak prawdziwych oryginałów. Dr Łukasz Łuczaj, biolog, autor kulinarnych warsztatów z dzikiego gotowania, pokazał nam, jak przyrządzać jadalne owady, w Polsce, nie w Tajlandii! Jakub z Jaworzna – mistrz gigantycznych baniek mydlanych udowodnił, że w jednej bańce może zmieścić się jednocześnie kilkadziesiąt osób! Wojtek Glanc – brzuchomówca zdradził niektóre sekrety swojego zawodu. A najniższy człowiek w Polsce – Damian Rodak – tylko 106 cm wzrostu – szczerze opowiedział o tym, jak sobie radzi z codziennymi problemami. Naszym gościem był też mężczyzna, który rozróżnia 87 odcieni bieli!

Czasem lubimy szaleństwo!

Z Beatą Demianowska naszą poznańską reporterką badaliśmy, jak zorganizować wieczór kawalerski… w czołgach na poligonie, a aktorce Anicie Sokołowskiej towarzyszyliśmy podczas pierwszego skoku spadochronowego.

Z kamerą „Pytania na śniadanie” wędrujemy po świecie. Z rodziną Małyszów byliśmy na rajdzie samochodowym w Maroku, z Beata Sadowską na Fashion Week w Nowym Jorku, z kandydatkami do tytułu Miss Polonia odkrywaliśmy uroku Egiptu, z Pawłem Lorochem w europejskich stolicach smakowaliśmy śniadania. Nasza stała korespondentka w Los Angeles, Magdalena Lankosz, regularnie odkrywa tajemnice Hollywood, ostatnio z Robertem Pattinsonem.

W naszej „Pytaniowej rodzinie” nie brak zwierząt. Raz w tygodniu pokazujemy naszym widzom psy i koty ze schronisk w całej Polsce, które szukają nowego domu. Dzięki naszym widzom setki zwierząt znalazły bezpieczne schronienie.
Ale to nie wszystko! Zafascynowani światem egzotycznych zwierząt, pokazaliśmy w naszym studiu Pigmejki – najmniejsze małpki świata, najbardziej jadowite węże w Polsce, złowione w Lublinie (sic!) i jedyną na świecie rasę psa, która nie uczula alergików – australijskiego labradoodle.

W naszej kuchni zawsze gotowali mistrzowie: Marek Łebkowski, Karol Okrasa, Adam Gessler, Wojciech Modest Amaro, Jan i Jakub Kuroniowie, Paweł Loroch, Małgorzata Puzio. Swoje talenty kulinarne ujawnili też artyści: Teresa Lipowska, Daniel Olbrychski, Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, a nawet członkowie słynnego death–metalowego zespołu VADER.

Widzom „Pytania na śniadanie” doradzają najlepsi eksperci: psycholodzy – Wojciech Eichelberger, Jacek Santorski, Katarzyna Miller, Aleksandra Piotrowska, lekarze – prof. Adam Torbicki – kardiolog, dr Paweł Grzesiowski – pediatra, prof. Edward Zawisza – alergolog, seksuolodzy i doradcy rodzinni – prof. Zbigniew Lew- Starowicz, Andrzej Komorowski i wielu innych, których wymienić nie sposób. Naszym coachem od spraw fitness i zdrowej diety od lat jest Mariola Bojarska-Ferenc.

A na wybiegu „Pytania na śniadanie” pokazujemy kreacje najwybitniejszych polskich projektantów: Macieja Zienia, Gosi Baczyńskiej, duetu Paprocki&Brzozowski , Izy Łapińskiej czy Natalii Jaroszewskiej. Viganna Papina i Różena Opalińska regularnie przygotowują stylizacje, prezentujące najnowsze trendy w modzie.

Naszą stałą komentatorką jest Maria Czubaszek, a prasę codziennie przeglądają dla naszych widzów m.in. Jacek Żakowski, Michał Ogórek, Jacek Mojkowski i Joanna Racewicz.

Nasze Pogodynki – Marzena Sienkiewicz i Ola Kostka dbają o to, aby widzowie codziennie usłyszeli najświeższą prognozę pogody, a dziennikarze „Panoramy” i „Pytania na śniadanie” robią wszystko, aby nie przeoczyć żadnej ważnej informacji, również z dziedziny teatru, filmu, muzyki i literatury. Poradnictwo to nasza specjalność. Niech nikt nie mówi, że to Trinny i Susanah odkryły METAMORFOZY! Zanim Polki dowiedziały się o ich istnieniu, zmieniały swój wizerunek dzięki „Pytaniowym” fryzjerom i stylistom.

Na marginesie: To my uczyliśmy tańczyć polityków – Joannę Senyszyn i Ryszarda Kalisza, to w naszym programie Jan Nowicki zdradził, że nawet do toalety chodzi w kapeluszu, a Jan Pospieszalski przyznał się do palenia skrętów.
Prowadzący:

W „Pytaniu na Śniadanie” od 2002 roku do dziś w roli prowadzących program wystąpili: Włodzimierz Szaranowicz, Katarzyna Dowbor, Artur Orzech, Jolanta Fajkowska, Marcin Prokop, Odeta Moro-Figurska, Roman Czejarek, Katarzyna Obara, Paulina i Maciej Kurzajewscy, Tomasz Raczek, Monika Richardson, Robert Kantereit, Paulina Młynarska, Dorota Szelągowska, Rafał Olbrychski, Magdalena Stużyńska, Rafał Patyra, Katarzyna Nazarewicz, Jarek Budnik, Iwona Kubicz, Tomasz Kin, Ewelina Kopic, Jan Pospieszalski.

Dziś twarzami „Pytania na śniadanie” i ulubionymi duetami widzów są :
Agnieszka Szulim i Tomasz Kammel,
Anna Popek i Michał Olszański,
Marzena Rogalska i Łukasz Nowicki,
Beata Sadowska i Wojciech Jagielski,
a w kulturalne piątki – Grażyna Torbicka i Kamil Dąbrowa, Kazimiera Szczuka i Mikołaj Lizut, Karolina Rogozińska i Tomasz Tylicki.

Marzena Rogalska

Dziennikarka telewizyjna i radiowa. Obecnie związana z TVP (Kocham Cię Polsko, Pytanie na śniadanie) oraz Radiem Złote Przeboje, w którym prowadzi swój autorski program. Interesuje ją człowiek na każdym etapie swojego rozwoju, dlatego jej znakiem rozpoznawczym są pasja i osobiste zaangażowanie z jakim przeprowadza swoje wywiady. Swoją pracę kocha tak bardzo, że dziennikarkę grała nawet w filmach: „Zakochani” P. Wereśniaka, „Job” K. Niewolskiego oraz w serialu „Magda M” K. Langa. Pasję dziennikarską dzieli z artystyczną. Nagrała piosenkę z Mattem Kowalskym, występowała gościnnie na płytach zespołu Raz Dwa Trzy. Na studenckim festiwalu „Fama" otrzymała nagrodę indywidualną za kreację aktorską. Grała też w musicalu „Metro”.

Anna Popek

Wytrwała i entuzjastyczna dziennikarka telewizji porannej. Różnorodność tematów w „Pytaniu na śniadanie” i ich niebanalne ujęcie pozwala jej systematycznie poszerzać wiedzę o świecie i poznawać ludzkie charaktery, co jest pasją dziennikarki. Ostatnio w ramach przygotowań do nadchodzącego kryzysu – rozpoczęła naukę w Podyplomowym Studium Systemu Finansowego i Polityki Monetarnej. Zajęcia odbywają się w NBP, a patronuje im Polska Akademia Nauk. Wkrótce na pewno nowo zdobyte wiadomości w przystępnej formie i rozsądnym zakresie znajdą się w programach przez nią prowadzonych. Anna znana jest ze zdrowego trybu życia i zamiłowania do dobrej kuchni. Sama codziennie gotuje, głównie dlatego, że ma dla kogo. Córki Oliwia i Małgosia buntują się, gdy muszą stołować się na mieście. Dziennikarka dla siebie samej, ale i z ciekawości zawodowej stale poszerza wiedzę na temat zdrowej kuchni, dobrego stylu życia, wpływu sportu na organizm, niekonwencjonalnych metod leczenia i poszukiwania harmonii duszy i ciała a także mechanizmów ludzkich zachowań. Jej hobby to historia z naciskiem na historię średniowiecza i XX-lecia międzywojennego oraz literatura fantasy. Nie byłaby sobą, gdyby zapomniała o marzeniach z młodości. Po liceum chciała zdawać do krakowskiej szkoły aktorskiej, zmieniła jednak plany, ale marzeń nie. Zagrała w kilku serialach, w tym epizod w „M jak Miłość” – rola Anity Morawskiej. Zadebiutuje też w serialu „Na dobre i na złe" , gdzie ma zagrać reporterkę przeprowadzającą wywiad z Maciejem Maleńczukiem (jednym ze swoich ulubionych wokalistów).

Agnieszka Szulim-Badziak

Od sześciu lat związana z TVP, od dwóch z „Pytaniem na śniadanie”. Zaczynała w Jedynce u boku Tomasza Kammela, po kilku latach spotkali się w Dwójce, by wspólnie prowadzić program, a że w telewizji śniadaniowej liczy się zgrany duet, cieszy się, że może w takim pracować. Nie znosi fałszu, uwielbia być niepoprawna politycznie. Również na antenie…
Tomasz Kammel
Od roku 1997 związany z TVP. Jest specjalistą w prowadzeniu dużych widowisk telewizyjnych. Od wielu lat gospodarz największych festiwali w Sopocie i Opolu, gal i koncertów pokazywanych na antenach Telewizji Polskiej. Prowadził „Randkę w Ciemno”, „Sekrety Rodzinne”, „Wykrywacz Kłamstw”, teleturniej „Dzieciaki Górą”, „Kammel tropi…” i wiele innych programów. Pasją Tomasza jest sztuka skutecznej komunikacji. Pisze o tym książki i uczy ludzi „jak gadać, żeby się dogadać”. Jego najlepszym sposobem na poranne orzeźwienie jest Agnieszka Szulim, z którą tworzą zgrany duet w „Pytaniu na śniadanie”.

Beata Sadowska
Przygodę z mediami zaczęła jako niespełna 19-latka, w radiu Kolor, od relacji o cenach sztucznych choinek. Potem, przez ponad sześć lat, była reporterem politycznym (Radio KOLOR, ZET, Fakty TVN). Z Londynu prowadziła muzyczny program Pepsi Chart Show. Dla prasy przeprowadziła wywiady m.in. z Woody Allenem, Monicą Bellucci, Keanu Reevesem, Johnem Travoltą, Tomem Cruisem czy Sophią Loren. Lubi mrugać okiem do mody (tytuły najlepiej ubranej kobiety mediów przyznane przez ELLE i Fashion Magazine) i kocha biegać. Stanęła na mecie 8-miu maratonów, w tym tego najbardziej kultowego: w Nowym Jorku. I ma ochotę na więcej…

Paulina Drażba-Kamińska

Pracę w mediach zaczęła jako siedemnastolatka w suwalskim Radiu 5. Swoją telewizyjną przygodę zaczynała w Warszawie: w ITV i Superstacji, karierę w TVP w telewizyjnych „Wiadomościach”. Od 2007 roku pracuje w redakcji „Pytania na śniadanie”. Fascynuje ją moda, zgłębia tajniki urody, a gdy coś się dzieje w show-biznesie - zawsze jest tam z kamerą. Prowadziła „Bitą śmietankę towarzyską”, a teraz relacjonuje najważniejsze wydarzenia modowe i kulturalne. Gdy trzeba zejść z czerwonego dywanu - wyjeżdża nurkować. Ukończyła studia na kierunku Public Relations, obecne studiuje socjologię mody na Collegium Civitas. Od niedawna jest szczęśliwą mężatką.

Michał Olszański
Pedagog z wykształcenia, 15 lat praktyki, dziennikarz z wyboru i po ojcu. Radiowa Trójka na stałe, TVP na dobre. Tak jak z żoną Magdą, 35 lat razem. Dzieci odchowane, dom pełen zwierząt. W życiu liczy się uczciwość, praca i rodzina, ale i tak najważniejsi są kumple.

Łukasz Nowicki

Znajomi dokuczają mu z pewną nutką ironii wymalowaną na twarzach.... „Witamy Leonardo Da Vinci” Polskiego show-biznesu... Jak bardzo się mylą bo... Pan prezenter z „Postaw na milion” musi jeszcze przebyć długą drogę, by zbliżyć się do Krzysztofa Ibisza. Pan Dziennikarz z „Pytania na Śniadanie” może co najwyżej pucować buty Michałowi Olszańskiemu. Pan Aktor z teatralnych desek i seriali z magią i talentem stykał się jedynie mijając gabinet Dyrektora Holoubka w Teatrze Ateneum. Pan tekściarz teksty tworzy wyłącznie dzięki sercu Małżonki zdobytemu kiedyś w Krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Pan Lektor śni o Warszawskim metrze wyobrażając sobie swój głos w przyszłości informujący o zbliżaniu się do stacji Stokłosy. A Pana podróżnika z Prawdziwym podróżnikiem łączą tak naprawdę tylko markowe buty. Jeszcze długa droga przed nim, ciekawe dokąd? Ale jedno może stwierdzić z całą pewnością – jest szczęśliwy!!!
Wojciech Jagielski
Programy z wieczora np. „Wieczór z Wampirem” czy „Wieczór z Jagielskim” zamienił na prowadzenie programów porannych. Nagrywane zamienił na „na żywo”. Skromną formę rozmowy lubi zamienić w słowny show. Może dlatego otrzymał dwie Telekamery w kategorii talk-show (potem ta kategoria zniknęła). Przeprowadził kilka tysięcy wywiadów. (Niektóre ładną polszczyzną:-) Sporty extremalne – jako nowoczesny mężczyzna – zostawia współprowadzącej PnŚ – Beacie Sadowskiej, a sobie jako rozrywkę zostawia granie na bębnach w grupie „Poparzeni kawą trzy". Z wykształcenia lekarz, jest też szefem muzycznym Radia ZET.

Kamil Dąbrowa
Ojciec, mąż i maratończyk amator, jedno dziecko, jedna żona i 11 przebiegniętych maratonów, zarówno w życiu jak i w bieganiu hołduje zasadzie „tu i teraz”, co nie wyklucza stosowania w praktyce maksymy carpe diem, bywa, że wchodzi dwa razy do tej samej rzeki (i nie jest to Wisła), wyznawca oświeconego hedonizmu, nie znosi chamstwa, uczulony na głupotę, lubi piękne konie i kobiety w galopie, a także odwrotnie, kryptofeminista, choć niepraktykujący, najbardziej ponury człowiek w telewizji od czasów Andrzeja Szeląga i Jerzego Mrzygłoda, koneser, szachista i kibic Legii Warszawa, poza piątkowymi wydaniami „Pytania na Śniadanie” prowadzi w niedziele swój autorski program o tematyce kulturalno-społecznej: „Kultura głupcze”. Zawodowo i życiowo uzależniony od radia.

Kazimiera Szczuka
Historyczka i krytyczka literatury. Wraz z Maxem Cegielskim prowadzi debaty w Radiu Roxy. Kociara! Działa na rzecz praw kobiet. Członkini tajnej kobiecej loży kulinarnej.

Mikołaj Lizut

Współgospodarz piątkowych wydań „Pytania na śniadanie” poświęconych kulturze. Redaktor naczelny i dyrektor programowy Radia Roxy. Dziennikarz, publicysta, reporter, dramaturg, twórca i dyrektor Teatru Radia TOK FM. Wcześniej, przez 16 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”. Jest autorem kilku książek, m.in.: „Punk Rock Later” – sentymentalno-politycznej opowieści o twórcach polskiego punk rocka, oraz współautorem historycznej książki „Dekady 1975-84”. Prywatnie miłośnik The Cash, literatury rosyjskiej, „Gwiezdnych Wojen” i indyjskiej kuchni. Żonaty, tata sześcioletniej Zosi.

Karolina Rogozińska

Młoda dziennikarka, na co dzień w „Poziomie 2.0”, od grudnia także w „Pytaniu na Śniadanie”. Studentka Stosunków Międzynarodowych i Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka języka polskiego i języków obcych, czytania, gotowania, limeryków, tenisa i artystycznego nieładu. Pije herbatę z mlekiem i nosi wełniane czapki o każdej porze roku.

Tomasz Tylicki

Urodzony 24 maja 1983 roku w Olsztynie - pięknym mieście, które nauczyło go doceniać w życiu to, co małe, klimatyczne, a także przestrzenne i majestatyczne. Niespełniona nadzieja polskiej piłki nożnej. Absolwent Technikum Kolejowego, który w ostatniej chwili wsiadł do pociągu relacji: studia dziennikarskie – praca w mediach. Od zawsze zakochany w radiu – przygodę z mikrofonem rozpoczynał w akademickim radiu UWM FM. Od kilku lat pracuje w telewizji, kolejno: TVP Olsztyn, TVN Warszawa, Polsat Cafe, TVP2. Najlepsza rola – młody, elokwentny, momentami zabawny reporter i prezenter. Specjalista od zapowiedzi, relacji i krótkich konwersacji w tematach: kultura, rozrywka, aktywności społeczne. Pracuje również jako lektor - użycza głosu do różnych form reklamowych, radiowych i telewizyjnych. Od blisko dekady DJ i promotor w lepszej odmianie muzyki elektronicznej.
Wydawcy:

Codziennie na planie „Pytania na śniadanie” pracuje około 70 osób: producent, wydawcy, reżyser, realizatorzy wizji, dźwięku, światła, operatorzy kamer, technicy, kierownicy produkcji, kierownicy planu, scenograf, styliści, fryzjerzy, charakteryzatorzy i oczywiście prowadzący.

Alicja Resich-Modlińska
Od pięciu lat Szefowa „Pytania na śniadanie”. Jedna z najbarwniejszych osobowości medialnych. Laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym trzech Wiktorów jako prowadząca Dwójkę oraz pierwszy program śniadaniowy w telewizji polskiej, sobotnią Telewizję Śniadaniową w TVP na początku lat 90tych. Współautorka i prowadząca pierwszego rozrywkowego talk-show w Polsce „Wieczór z Alicją”. Mistrzyni subtelnego wywiadu, jej rozmówcami bywali najwięksi naszych czasów. W „Pytaniu na śniadanie” w stałym cyklu Rozmowy z Alicją podjęła m.in. Claudię Cardinale, Halle Berry, Janusza Głowackiego, Elżbietę Penderecką, Julię Hartwig. W każdy czwartek z Marią Czubaszek komentuje absurdy prasowe w cyklu „Czubaszek na śniadanie”. Nic dziwnego, panie poznały się w kultowym, satyrycznym tygodniku Szpilki, w którym Maria była gwiazdą a Alicja debiutująca autorka. Do medialnej wszechstronności Alicji Resich-Modlińskiej należy dodać wprowadzenie na polski rynek, jako pierwsza redaktor naczelna, tygodnika Gala oraz wspominana do dziś z sentymentem przez słuchaczy radiowej Trójki działalność satyryczna w kabarecie „Nie Tylko Dla Orłów” i „Wywiadach Spod Estrady” w Radiomannie. Do jej prywatnych pasji należy zaliczyć literaturę, poezję, sport (jest aktualna Mistrzynią Dziennikarek w Tenisie Ziemnym) i muzykę hardcorową zespołu „Moja Adrenalina”.

Jolanta Filipowicz

Producent „Pytania na śniadanie”, od dzieciństwa marzyła by pracować w telewizji. Nim jednak udało się spełnić to marzenie, ukończyła studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Praca z fascynującymi ludźmi wzięła jednak górę nad fizyką kwantową i dyfrakcją promieniowania rentgenowskiego na krysztale. Przygodę z TVP zaczęła 20 lat temu od Telewizji Edukacyjnej. To tu w towarzystwie innych fizyków przez wiele lat produkowała programy popularnonaukowe. Potem przyszedł czas na większe formy, od widowisk muzycznych, po filmy i telenowele dokumentalne. Współpracowała m.in. z Waldemarem Malickim, Andrzejem Fidykiem, Małgorzatą Szumowską. Z „Pytaniem na śniadanie” związana od 9 lat, kiedy wszystko zaczynało się od jednego stolika i trzech krzeseł (czwarte z trudem mieściło się w studiu). Dzisiaj z dumą przygląda się kolejnej przemianie olbrzymiego już projektu, który współtworzy od początku. Ukończyła szkołę filmową w Łodzi (PWSFTViT ). Uwielbia literaturę iberoamerykańską, sushi i kino Quentina Tarantino. Prywatnie mama Martyny – studentki filozofii.
Agnieszka Rosłoniak
Szefowa wydawców i zastępca Alicji Resich-Modlińskiej. Pracoholiczka zakochana w telewizji. Prowadziła pierwsze historyczne wydanie „Kawy czy herbaty” a później następne 500 programów przez 12 lat. Najbardziej dumna jest ze swojego autorskiego talk-show społecznego „Między nami”, nadawanego na żywo w TVP 1 przez 5 lat. (2000-2005) „Polityka” zaliczyła go do 5 najlepszych programów typu talk-show. W telewizji robiła niemal wszystko, była reporterką, lektorką, prezenterką, wydawcą, reporterką life-ów, autorką magazynów i programów autorskich. Najbardziej wzruszyła się w Wadowicach, w dniu śmierci papieża, komentując na żywo reakcje mieszkańców i rozmawiając z bliskimi Jana Pawła II. Najbardziej rozbawiła ją praca nad autorskim programem z politykami pół żartem, pół serio „On czyli kto” w TVP 1. W tym programie politycy nie mądrzyli się na temat polityki, tylko spontanicznie wykazywali różnymi umiejętnościami. Czy możecie sobie wyobrazić Leszka Millera przyszłego premiera, który ściga się w basenie z mistrzem juniorów w stylu klasycznym? Było śmiesznie. Od 4 lat pracuje dla „Pytania na śniadanie” jako wydawca, autorka stałych cykli i ich prowadząca, a ostatnio szefowa wydawców.

Katarzyna Ziołecka

W mediach od prawie dwudziestu lat. Jej początki to studio dźwiękowe gdzie realizowała wraz ze wspaniałym zespołem tysiące spotów radiowych i telewizyjnych. Następne kroki prowadziły do filmów promocyjnych z elementami 3D. Jej kreacje były wielokrotnie nagradzane na festiwalach reklamowych. Koleje losu pokierowały ją do Telewizji Polskiej z którą już wcześniej współpracowała, przygotowując oprawy świąteczne oraz ojinglowanie TVP2 w warstwie dźwiękowej. Obecnie jest sekretarzem redakcji, zabezpieczając działanie tej wspaniałej machiny od strony technicznej. Jej pasją są: rodzina, a także podróże, te dalekie i bliskie.

Stella Zielińska
Związana z „Pytaniem na śniadanie” od pierwszego wydania. Wędrowała z programem od maleńkiego studia i miniaturowego pokoiku redakcyjnego do dzisiejszych studyjnych przestrzeni i newsroomu, w którym kilkanaście osób jednocześnie rozmawia przez telefon, przygotowując program. Ma w biurku historyczne już dziś listy znakomitych gości i legendarny niebieski notes z telefonami do tych, „których trzeba znać”. Kocha to, co robi – jak dotąd – z wzajemnością. Jest mamą i babcią. Dzieli kanapę z ukochaną labradorką Melą.

Sylwia Gadomska-Słychan
Swoją przygodę z TVP rozpoczęła 10 lat temu od publicystyki. Jako reporterka brała udział w takich wydarzeniach jak wejście Polski do UE w Kopenhadze, czy rocznica ataku na World Trade Center w Nowym Yorku. Jej praca w „NA ŻYWO” pozwoliła wielu ludziom dostrzec problemy innych. Jedyna dziennikarka zatrzymana na 48 godzin przez senatora Stokłosę. Pracowała także, jako wydawca przy najważniejszych wydarzeniach publicystycznych. Przez pewien czas związana z rozrywką, była m.in. drugim reżyserem Gali 20-lecia Dwójki, czy Polskich Nagród Filmowych – Orły. Obecnie jest wydawcą programu „Pytanie na Śniadanie”. Prywatnie mama bliźniąt – Mai i Mateusza, poza którymi świata nie widzi.

Marcin Sępia
Wydaje środowe „Pytanie na śniadanie”, w którym zawsze stara się umieścić wątek sensacyjny oraz problemy zwykłych ludzi. Wieczny pesymista próbujący żyć pozytywnie. Uwielbia kuchnię braci Kuroniów, dzięki którym nauczył się gotować.
Michał Paciorkowski
Urodzony w roku, w którym Irena Szewińska ustanowiła rekord świata w biegu na 400 m wynikiem 49,28 s, a Telewizja Polska wyemitowała premierowy odcinek serialu „Szaleństwa Majki Skowron”. Rówieśnik Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy. Pomimo bardzo młodego wieku w życiu zawodowym, choć w innej branży, zaszedł równie daleko, nie tylko dzięki urodzie (przynajmniej sam tak myśli). W telewizji od roku 1998. Zaczynał jako prowadzący w programie młodzieżowym „Rower Błażeja”. Następnie wydawca i reporter tego programu. Naturalnym etapem rozwijającej się do dziś, w różnym tempie kariery, był epizod prowadzącego i wydawcy porannego programu „Kawa czy herbata?”. Autor i współautor programów emitowanych na antenie programu 1 TVP: magazynu reporterskiego „Obraz niekontrolowany” i programu dla młodych mam „Wielki Świat Małych odkrywców”. Autor filmu dokumentalnego pt. „Benedykt XVI – nasz papież”. Autor i realizator reportaży i filmów dokumentalnych realizowanych w Azji („Trzy mile do nieba”, „Półwysep bogów”, „Miasto, które nie zasypia” , „Czas po Apokalipsie”, „Weterani z Delty Mekongu”). Od czterech lat wydawca programu „Pytanie na Śniadanie”.

Radosław Bielawski

Znany z perfekcji, wybuchowy twórczo! Czuwa nad jakością i rzetelnością programu. Wiecznie poszukujący ciekawych tematów. W pracy, często towarzyszy mu ukochany pies ... Lubi kiedy wskaźnik oglądalności wzbija się w górę, to go niezwykle inspiruje i pozwala wierzyć, że tworzy telewizję dla widzów.

Marta Ciastoch

Dla „Pytania na śniadanie” buszuje, myszkuje, surfuje i węszy w poszukiwaniu informacji – ten trud opłaca się całej redakcji, do skrzynek wydawców trafia to, co potrzebne, by powstał program. Nie wierzy w diety cud, ale na wszelki wypadek niestrudzenie je stosuje, jak dotąd bez widocznych rezultatów.

Emilia (Emka) Kowalska
Przepytuje gości, wyciągając z nich sekrety i konkrety, zanim odda ich w ręce prowadzących. Z zapałem testuje, na własnej kuchence i podniebieniach przyjaciół, przepisy pytaniowych Kucharzy. Kiedy trzeba, nie zważając na konsekwencje, wypróbowuje dla widzów fryzury, makijaże, a nawet szkła kontaktowe. Przez Redakcję uważana za uosobienie spokoju (co przyjmuje do wiadomości z lekkim niedowierzaniem).

Magdalena Kikowska-Czepiec
Od 6 lat pracuje w redakcji „Pytania na śniadanie” TVP2. – Fascynują mnie rożne aspekty życia: od „wielkiego świata” celebrytów po tematy społeczne z akcentem na prawdziwe historie. Nie boję się nowych wyzwań dziennikarskich. W redakcji spotykają się dwa ważne dla mnie światy: dziennikarski i ludzki. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą półtorarocznej córeczki. Uwielbiam francuskie melodie Edith Piaf, Jaquesa Brela, czy Patricii Kass oraz liryczne teksty Agnieszki Osieckiej – wyznaje.

Katarzyna Gronowska
O 8 lat w „Pytaniu na śniadanie” i w Dziale Oprawy i Promocji TVP2. Niezastąpiona w tematach poradnikowych. Obecnie drugi wydawca w „Pytaniu na śniadanie”.

Beata Demianowska

Dziecięce marzenia, studencka przygoda, w końcu pasja i sposób na życie. Z wykształcenia kulturoznawca, dziennikarz z wyboru. W zawodzie od 10 lat. Wciąż z tym samym zaangażowaniem na dobre i złe. Romans z radiem, na stałe TVP. Mama na etacie, dopingowana mądrościami trzylatki. Najważniejsze w życiu: rodzina, przyjaciele i praca, którą się kocha.
Twórcy nowej odsłony:

Patrycja Matuszewska
Reżyserka, scenarzystka, autorka tekstów. Z wykształcenia filolog polski, scenarzystka. Dramaturg – współautorka (obok Doroty Deląg) sztuki „Dark Side Tango”. Ostatnie 5 lat ściśle współpracowała z telewizją TVN, specjalizując się w superprodukcjach rozrywkowych: trzy edycje „Tańca z gwiazdami”, trzy programu „Mam Talent”, jedna „X Factor”. Najbardziej dumna z filmów dokumentalnych dla TVP, wyróżnionych w konkursie UKIE: „Wspólnej Europy Kobiet” i „Rówieśników”. Fascynatka programów kulinarnych i lifestylowych – reżyserowała „Design na talerzu” dla portalu internetowego sophisti.pl oraz „Między kuchnią a salonem” dla telewizji TVN. Marzenie… wyreżyserować duże show taneczne według własnego scenariusza.

Radek Dębniak
Studia ASP w Warszawie. Członek Zarządu Sekcji Scenografów ZASP. Pracuje jako scenograf od 1992r. Autor wielu scenografii telewizyjnych i komercyjnych. Współtwórca scenografii i kostiumów (z Moniką Graban) do m.in.. „Madame Butterfly”, „Carmen”, „Czarodziejski Flet” (Teatr Wielki w Łodzi), „Chicago” (Teatr Muzyczny we Wrocławiu), „Muzyka Queen” (Teatr Muzyczny w Gdyni ), „Trubadur”, „Straszny Dwór”, „Carmina Burana” (Opera Dolnoślaska we Wrocławiu), „Pożar”, „Lato Muminków”, (Wrocławski Teatr Lalek). Autor scenografii do „Carmina Burana” (Opera Śląska w Bytomiu), za którą otrzymał Złota Maskę. Dyrektor Artystyczny Polskiej Sekcji Expo 98 w Lizbonie. Od 2004 do 2011 – scenograf TVN 24 (zmiana stylistyczna stacji TVN24, studio stacji Nsport, studio TVN Style). Od 2011 – Główny Scenograf TVP2. W 2011 roku dla TVP2 – projekt pasma „Poziom 2.0”.

Regina Wolnicka
Scenograf - z wykształcenia architekt, ale od początku drogi zawodowej związana z telewizją. Autorka wielu projektów scenografii do programów publicystycznych, sportowych, muzycznych, lifestylowych, rozrywkowych czy dziecięcych. W nowej odsłonie studia „Pytania na śniadanie” stworzy przestronne, ciepłe i nowoczesne wnętrze, którym zainspiruje widzów.

Tomek Sadurski
Ilustrator mody i dyrektor artystyczny. Pracuje od Sao Paulo po Warszawę, teraz mieszka w Berlinie. Studiował grafikę użytkową i projektowanie mody w Monachium, a następnie Media Art i scenografię teatralną na monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych. Nauczał rysunku w Akademii Mody w Monachium i na UDK Uniwersytecie Sztuki w Berlinie. Jest autorem logo i identyfikacji wizualnej pawilonu Polski na Expo 2008 w Saragossie. Jego ornamenty znalazły się na porcelanie Villeroy&Boch i limitowanej edycji Telefonu Vodafone, a ilustracje zdobiły męską kolekcję H&M. Publikował swoje prace na łamach Vanity Fair, Park Avenue, Tush, Elle Girl, Suddeutsche Zeitung, Fashion Magazine, FFMAG Sao Pulo i Twojego Stylu i Pani. Jest autorem ilustracji bestsellerowych powieści Ildiko von Kuerthy „Schwerelos” i „Endlich!” i nagrodzonej, limitowanej Edycji Kalendarza Dżentelmeni 2011. Jego Livedrawing Performance można było zobaczyć w Centre Pompidou w Paryżu w ramach prêt-à-porter 2010/2011 i w Muzeum Sztuki Nowoczesnej Valencia w Hiszpanii na wystawie stworzonej przez Roberta Willsona z udziałem paryskiej grupy ANDREACREWS.

Jacek Perkowski

Muzyk, gitarzysta rockowy. Grał z De Mono, Kobranocką, Kayah i aż piętnaście lat z formacją T.Love. Kompozytor i producent muzyczny – autor albumu Ali Boratyn. Komponuje muzykę do reklam. Twórca oprawy muzycznej między innymi do serialu „Majka” w telewizji TVN.

Realizatorzy wizji: Jacek Dybowski, Daniel Szpak, Waldemar Stroński, Krzysztof Buchowicz, Piotr Kajszczak.

Realizatorzy światła: Andrzej Czeranowski, Janusz Tworek, Zbigniew Felisiak, Sławomir Zajączkowski, Adam Tyszka, Armand Urbaniak.

Realizatorzy dźwięku: Małgorzata Witowska-Wrzeszcz, Jerzy Orlecki, Teresa Krzyżanowska, Włodzimierz Chamarczuk, Wojciech Łopaciuk, Andrzej Hamerski

Reporterzy: Joanna Ficińska, Paulina Drażba, Szymon Wochal, Marzanna Grdeń, Dominik Piechowicz, Dorota Rzepecka, Agnieszka Żmijewska, Agata Chybińska, Marcin Kiciak, Remigiusz Kadelski, Marcin Michrowski, Katarzyna Karapyta.

Montażyści: Michał Sznajder, Liliana Zielińska, Krystian Bykowski, Paweł Peroński, Rafał Baran, Kamil Kawalec, Piotr Buchalik, Paweł Widlarz, Mateusz Jędrzejczyk, Bartosz Gosiewski, Paweł Matula, Marcin Skoczylas, Dariusz Zaborowski.

Produkcja: Małgorzata Przybysz, Urszula Kukla, Jan Adamczyk, Stanisław Szpilowski, Adam Zemler, Agata Adamczyk.

Opieka scenograficzna: Regina Wolnicka, Katarzyna Gabrat-Szymańska.

Internet, Facebook: Anita Bagińska, Karolina Mikiciak.

Operatorzy obrazu: Adam Fręśko, Wojciech Kozłowski, Krzysztof Bożym, Paweł Jarosiński, Tomasz Kornat, Marcin Krynicki, Ładysław Lipkowski, Mariusz Rakowski, Jarosław Rączyński, Grzegorz Szczygielski, Sławomir Zajączkowski, Paweł Majak, Kamil Hasiuk, Józef Szymura, Marcin Ostapowicz, Adam Jamróz, Adam Kowalczyk, Wojciech Szczygielski.