Strona główna » Styl życia » dom i ogród » Na kłopoty... ABC

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Na kłopoty... ABC - odc. 24

fotoZastanawiamy się, co się dzieje z naszym maluchem. Ta wysypka to ospa wietrzna, alergia czy choroba bostońska? Czy są sprytne sposoby na podawanie dzieciom lekarstw? Czego unikać? Na pewno nie wolno zmieniać konsystencji preparatów. W programie także dyskusja o karmieniu piersią i tym, kiedy odstawić dziecko piersią. »  
00:28:29

Na kłopoty... ABC - odc. 23

43W wielu miastach są kłopoty ze znalezieniem miejsca w żłobku dla malucha. Jak sobie z tym radzić? Są alternatywne, domowe formy opieki takie jak np. miniżłobki lub punkty dziennej opieki. Większość polskich dzieci nie dostaje codziennie zdrowych posiłków. Jak komponować menu, co podawać, a czego się wystrzegać. »  
00:27:26

Na kłopoty... ABC - odc. 22

43 W tym odcinku panuje prawdziwie świąteczna atmosfera. Opowiadamy o tym jak świętować, aby zachować wszystkie tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Jedną z nich jest obdarowywanie się prezentami. Jak obdarowywać, aby sprawić dziecku radość, ale go nie zepsuć. Gościem programu jest m.in. popularny aktor Krzysztof Respondek, który opowiada o tradycjach Bożego »  
00:28:53

Na kłopoty... ABC - odc. 21

43W tym wydaniu rozmawiamy o wcześniakach i ostrzegamy rodziców przed niebezpieczeństwem zatruć u dzieci, które wynika z naszego niedbalstwa czy braku wyobraźni. Na zakończenie o prawdziwej rewolucji w karmieniu dzieci! »  
00:27:21

Na kłopoty... ABC - odc. 20

imageCzy przemoc w cyberprzestrzeni dotyczy Twojego dziecka? Karolina zagląda do internetu, uczy się samodzielnie robić kosmetyki dla dziecka, a także zaprasza do studia Stowarzyszenie Piękne Anioły. »  
00:27:56

Na kłopoty... ABC - odc. 19

43 Tym razem zajmujemy się kłopotami z usypianiem dzieci. Gośćmi Karoliny Malinowskiej są specjaliści, którzy mówią o najczęściej popełnianych błędach sprawiających, że nasze pociechy nie chcą spać i udzielają konkretnych wskazówek, co robić, by maluch zasypiał bez problemu. Zatem będzie ABC zasad zasypiania. Opowiemy też, jak zrobić odblaskowy znak, by dziecko »  
00:28:34

Na kłopoty... ABC - odc. 18

image W tym wydaniu Karolina Malinowska i jej goście porozmawiają o Programie Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” oraz wyjaśnią, kim jest doula. TVP ABC jest patronem ogólnopolskiej kampanii „Dwujęzyczne dzieci”. Co to jest jej celem? Jakie niesie korzyści dla dzieci i całego społeczeństwa? Te zagadnienia przybliżają Państwu: Katarzyna Stoparczyk – ambasadorka programu »  
00:26:19

Na kłopoty... ABC - odc. 17

foto W kolejnym wydaniu „Na kłopoty ABC” mówimy o jesiennej diecie i o wstydliwej sprawie – nocnym moczeniu oraz o „Poczytajkach – Pomagajkach”. Czy jedzenie wpływa na nastrój dziecka? Okazuje się, że niektóre produkty mogą wywoływać stan przygnębienia, inne – dobry humor, czy wręcz euforię. Jaki posiłki są najlepsze na jesienne »  
00:26:58