wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Rok w ogrodzie - 16.08.2014

fotoLubi miejsca zacienione. Nie przepada za intensywnymi opadami deszczu. Pojawiły się jednak już odmiany tej rośliny, które możemy sadzić na ogrodowych rabatach w pełnym słońcu. Niecierpek cieszy nasze oko zarówno rozmaitością kolorów, jak i kształtów oraz rozmiarów kwiatów. »  

Rok w ogrodzie - 09.08.2014

imageSieją spustoszenie w naszym ogrodzie. Jest jednak ktoś, kto może sobie z nimi poradzić. Głównym bohaterem tej dramatycznej historii jest wrotycz, czyli kwiat idealny na robactwo. Jak dzięki niemu pozbyć się czarnych charakterów? »  

Rok w ogrodzie - 02.08.2014

fotoScewola pochodzi z Australii. To roślina jednoroczna, ale kwitnie bardzo długo – od czerwca do pierwszych przymrozków. Pięknie komponuje się z petunią, a także z pochodzącą z Ameryki Południowej sandewillą. »  

Rok w ogrodzie - 26.07.2014

imageDruga połowa lipca to czas wzmożonych prac przy warzywach i w sadach owocowych. W programie opowiadamy, jak pielęgnować swoje uprawy oraz proponujemy kulinarne eksperymenty z wykorzystaniem... liści paproci. »  

Rok w ogrodzie - 19.07.2014

43Jej ojczyzną jest Afryka Południowa. To właśnie tam znaleziono ponad 145 dziko rosnących gatunków. W Europie po raz pierwszy pojawiła się na początku XIX wieku. Pelargonia, to jedna z najważniejszych roślin uprawianych na balkonach i tarasach. »  

Rok w ogrodzie - 12.07.2014

43W programie o ogrodzie dla leniwych, czyli o roślinach, które niemal w ogóle nie wymagają pielęgnacji. Odwiedzamy Podlaski Ogród Ziołowy w Korycinach. »  

Rok w ogrodzie - 05.07.2014

fot. Shutterstock.comLipiec to okres, w którym dojrzewa wiele owoców. Co robić, aby owoce z naszego ogrodu dobrze się rozwijały i jak je wykorzystać już po zebraniu? Ponadto początek lipca jest najlepszym czasem na sadzenie bylin. Zobacz jak pielęgnować m.in. kocimiętkę. »  

Rok w ogrodzie - 28.06.2014

fot.sxc.huBiały, żółty, czerwony, ciemnofioletowy i niebieski – clematis oplata budynki i podpory. Czy powojniki zawsze muszą się wspinać? Jak najlepiej poprowadzić rośliny rosnące tuż przy ścianie domu? Poza tym w programie: jak wyhodować dwuodmianowe drzewko i jak wyprodukować kompost – czarne złoto ogrodu? »