wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Rok w ogrodzie - 11.04.2015

fotoWiosna w pełni a zatem sezon ogrodniczy czas zacząć. Jest to doskonały moment na rozpoczęcie prac w przydomowym warzywniaku. Marchew, bób czy fasola – to rośliny, które o tej porze roku dobrze się przyjmą. W programie zobaczymy również jak wybierać iglaki i jak stworzyć z nich ładną rabatę. »  
00:20:00

Rok w ogrodzie - 04.04.2015

imageOstatnie szlify przed świętami. Ogród musi zyskać odpowiedni blask i wygląd. Czasem warto się schylić, żeby wyciąć suche badyle. Może się okazać, że za nimi kryje się prawdziwy skarb. Mamy poczucie dobrze spełnionego obowiązku i Wielkanoc w czystej postaci. »  
00:19:52

Rok w ogrodzie - 28.03.2015

fotoPogoda jeszcze kapryśna a noce chłodne, ale zdecydowanie nadszedł już czas na poważne porządki w ogrodzie. Ekspertka doradzi nam, jak zabezpieczyć te rośliny, które gorzej radzą sobie z przymrozkami. Zgodnie z tradycją tydzień przedświąteczny to czas, gdy wszystkie prace w ogrodzie kończą się sukcesem. Warto zatem zabrać się do pracy. »  
00:19:55

Rok w ogrodzie - 21.03.2015

fot. www.shutterstock.com Pierwszy dzień wiosny i pierwsze wiosenne wydanie programu a w nim: zaczynają kwitnąć pierwsze rośliny cebulowe. Jeśli jesienią zapomnieliśmy je posadzić, jest jeszcze szansa, żeby zakwitły w naszym ogrodzie. Warto pamiętać, że najpiękniejszy efekt uzyskamy, sadząc je w grupach. Poza tym w programie: przycinamy wrzosy, tniemy cis, robimy remanent wśród »  
00:19:54

Rok w ogrodzie - 14.03.2015

fot. www.shutterstock.com W sadach kwitną już pierwsze drzewa owocowe. To leszczyna. Najczęściej spotykamy żółte bazie, ale są i takie gatunki, które rozwijają czerwone „kotki”. Jeśli zależy nam na dobrym owocowaniu trzeba zwrócić uwagę, żeby kwiatostany męskie i żeńskie rozwijały się w tym samym czasie. Poza tym w programie: Łagodna zima sprawiła, że »  
00:19:57

Rok w ogrodzie - 07.03.2015

fotoRelacja z Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia, gdzie mamy okazję zobaczyć nowe odmiany ciemierników, oraz poznać oryginalne rozwiązania na balkon i taras. Poza tym dowiadujemy się jak przygotować rozsady i jak nawozić storczyki. »  
00:19:58

Rok w ogrodzie - 21.02.2015

fot. www.shutterstock.com Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Czas znaleźć miejsca na budki lęgowe. Bogatka, mazurek, szpak, muchołówka – jaka budka dla jakiego mieszkańca? Jak powinna wyglądać dobrze zrobiona budka lęgowa i w jaki sposób chronić ptaki przed drapieżnikami? Poza tym w programie: Rośliny zimozielone to nie tylko rośliny iglaste. Laurowiśnia o skórzastej »  
00:19:56

Rok w ogrodzie - 14.02.2015

fot. www.shutterstock.com Ich widok zimą na parapecie przywołuje lato. Mandarynkowe i cytrynowe drzewka dość łatwo dają się uprawiać, chociaż w oczekiwaniu na owoc może minąć parę lat. Rośliny dla cierpliwych – jak je wyhodować i o nie dbać? Poza tym w programie: Borówka amerykańska, dobrze zadbać o jej formę już w pierwszym »  
00:19:59