wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Rok w ogrodzie - 30.08.2014

43Dalie, kanny – to rośliny, które często hodowały w swoich ogrodach nasze babcie. Te pierwsze zachwycają różnorodnością kolorów i kształtów kwiatów. Można bowiem spotkać odmiany nakrapiane czy dwukolorowe. Z nasion tych drugich robiono niegdyś różańce. Dlatego też nazywane są także paciorecznikami. »  

Rok w ogrodzie - 23.08.2014

foto To już koniec jagodobrania. Jakie odmiany warto mieć w swojej ogrodowej kolekcji? Jakie błędy popełniamy w hodowli tych roślin? Pogoda w wakacyjnych tygodniach była bardzo zmienna. Jak pomóc okazom, które ucierpiały wskutek anomalii pogodowych?  Jeżyny - bardzo dobre owoce, które są mało popularne w Polsce. Pokazujemy odmiany godne uwagi i te, które »  

Rok w ogrodzie - 16.08.2014

fotoLubi miejsca zacienione. Nie przepada za intensywnymi opadami deszczu. Pojawiły się jednak już odmiany tej rośliny, które możemy sadzić na ogrodowych rabatach w pełnym słońcu. Niecierpek cieszy nasze oko zarówno rozmaitością kolorów, jak i kształtów oraz rozmiarów kwiatów. »  

Rok w ogrodzie - 09.08.2014

imageSieją spustoszenie w naszym ogrodzie. Jest jednak ktoś, kto może sobie z nimi poradzić. Głównym bohaterem tej dramatycznej historii jest wrotycz, czyli kwiat idealny na robactwo. Jak dzięki niemu pozbyć się czarnych charakterów? »  

Rok w ogrodzie - 02.08.2014

fotoScewola pochodzi z Australii. To roślina jednoroczna, ale kwitnie bardzo długo – od czerwca do pierwszych przymrozków. Pięknie komponuje się z petunią, a także z pochodzącą z Ameryki Południowej sandewillą. »  

Rok w ogrodzie - 26.07.2014

imageDruga połowa lipca to czas wzmożonych prac przy warzywach i w sadach owocowych. W programie opowiadamy, jak pielęgnować swoje uprawy oraz proponujemy kulinarne eksperymenty z wykorzystaniem... liści paproci. »  

Rok w ogrodzie - 19.07.2014

43Jej ojczyzną jest Afryka Południowa. To właśnie tam znaleziono ponad 145 dziko rosnących gatunków. W Europie po raz pierwszy pojawiła się na początku XIX wieku. Pelargonia, to jedna z najważniejszych roślin uprawianych na balkonach i tarasach. »  

Rok w ogrodzie - 12.07.2014

43W programie o ogrodzie dla leniwych, czyli o roślinach, które niemal w ogóle nie wymagają pielęgnacji. Odwiedzamy Podlaski Ogród Ziołowy w Korycinach. »