wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Rok w ogrodzie - 19.07.2014

43Jej ojczyzną jest Afryka Południowa. To właśnie tam znaleziono ponad 145 dziko rosnących gatunków. W Europie po raz pierwszy pojawiła się na początku XIX wieku. Pelargonia, to jedna z najważniejszych roślin uprawianych na balkonach i tarasach. »  

Rok w ogrodzie - 12.07.2014

43W programie o ogrodzie dla leniwych, czyli o roślinach, które niemal w ogóle nie wymagają pielęgnacji. Odwiedzamy Podlaski Ogród Ziołowy w Korycinach. »  

Rok w ogrodzie - 05.07.2014

fot. Shutterstock.comLipiec to okres, w którym dojrzewa wiele owoców. Co robić, aby owoce z naszego ogrodu dobrze się rozwijały i jak je wykorzystać już po zebraniu? Ponadto początek lipca jest najlepszym czasem na sadzenie bylin. Zobacz jak pielęgnować m.in. kocimiętkę. »  

Rok w ogrodzie - 28.06.2014

fot.sxc.huBiały, żółty, czerwony, ciemnofioletowy i niebieski – clematis oplata budynki i podpory. Czy powojniki zawsze muszą się wspinać? Jak najlepiej poprowadzić rośliny rosnące tuż przy ścianie domu? Poza tym w programie: jak wyhodować dwuodmianowe drzewko i jak wyprodukować kompost – czarne złoto ogrodu? »  

Rok w ogrodzie - 21.06.2014

43Czerwiec to miesiąc róż. Miłośnicy tych wspaniałych kwiatów do wyboru mają róże wielokwiatowe, zwane też bukietowymi, a także wielkokwiatowe, okrywowe, pnące i pienne. »  

Rok w ogrodzie - 14.06.2014

43 Na łąkach i w ogrodach królują maki. Nie tylko te dzikie, ale również ich odmiana orientalna, która kwitnie krócej, lecz okazalej.Owoce grejpfruta nie przez przypadek nazywa się cytrusami rajskimi. Mają one mnóstwo cennych właściwości. Sok grejpfrutowy to nie tylko źródło witamin i minerałów, ale także środek grzybobójczy i bakteriobójczy, który »  

Rok w ogrodzie - 07.06.2014

43Jak wprowadzić kolor do ogrodu? Jak zrobić to najszybciej? Oczywiście sadząc rośliny kwitnące. Pięknie na rabatach prezentuje się pelargonie, niecierpki, floksy czy bratki. »  

Rok w ogrodzie - 31.05.2014

fot. ShutterstockŚwięto Daisy Day's w Pszczynie jest organizowane raz w roku, na część księżnej Daisy, właścicielki okolicznych dóbr, dzięki której w okolicy pojawiło się wiele niezwykłych odmian roślin. »