wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Rok w ogrodzie - 25.10.2014

fot. www.shutterstock.com Kiedyś były roślinami bardzo popularnymi, dziś nieco o nich zapomniano. Astry – występują w różnych odmianach i kolorach. Jesień to ich pora. To także doskonały czas żeby zmieniać ogród. Roślinami, które doskonale dają się formować są cisy. Poza tym w programie: jakie cebulki kwiatowe sadzić jeszcze przed nadejściem zimy i »  

Rok w ogrodzie - 18.10.2014

fotoKażdej 1. niedzieli października w Wojsławicach odbywa się święto kiszenia kapusty. Dziesiątki beczek z odrobiną soli, marchewki, kminku i cebuli powstaje wśród śpiewów i radosnej atmosfery. »  

Rok w ogrodzie - 11.10.2014

43W słoneczny, jesienny czas w ogrodzie podziwiać możemy pięknie kwitnące astry i niezwykłe kompozycje z dyń. To także pora, kiedy warto znaleźć czas i posadzić kwiaty cebulowe, które wiosną ozdobią nasze rabaty wiosną. »  

Rok w ogrodzie - 04.10.2014

fotoRozpoczął się festiwal barw i przebarwień w ogrodzie. Z tygodnia na tydzień kolorów stawać się będą coraz bardziej intensywne. O tej porze niezwykle prezentuje się zwłaszcza trzmielina oskrzydlona, która jesienią nabiera intensywnej, czerwonej barwy. Wspaniale wyglądają także winobluszcze. Rośliny zachwycają o tej porze nie tylko kolorem liści, ale i owoców. »  

Rok w ogrodzie - 27.09.2014

fotoNa przełomie lata i jesieni w ogrodzie zaczynają dominować dwa kolory – czerwony i żółty. Jakie odmiany rośli ozdobnych wybrać, by choć trochę przełamać ten barwny dwugłos? »  

Rok w ogrodzie - 20.09.2014

43Koniec sezonu, a dobre pomidory wciąż owocują. To czas, w którym zbieramy, smakujemy i próbujemy zamknąć najpiękniejsze smaki lata w słoikach. »  

Rok w ogrodzie - 13.09.2014

43W programie m.in. jesienne sadzenie cebul roślin kwitnących wiosną, ogród i patio w stylu Toskanii, jesienne nawożenie trawników, aktinidie, nowe odmiany hortensji. »  

Rok w ogrodzie - 06.09.2014

43Są roślinami późnego lata i wczesnej jesieni. Teraz prezentują się wyjątkowo pięknie. Nie dość, że mają niezwykle atrakcyjne – jeszcze niezmrożone pierwszymi przymrozkami – liście, to jeszcze powstają ich kwiatostany. Teraz jest najlepszy moment, żeby rozmawiać o trawach. »