wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Rok w ogrodzie - 13.12.2014

43Nasz ogród o tej porze roku z pewnością nieco już przysnął. Warto jednak pamiętać, że i teraz może on być prawdziwą kopalnią niezwykłych elementów, które można wykorzystać przy robieniu świątecznych ozdób. Biała i ametystowa śnieguliczka, a także nieszpułka, bez czarny i owoce rajskiej jabłoni idealnie nadają się na bożonarodzeniowe dekoracje. »  

Rok w ogrodzie - 06.12.2014

fot. Shutterstock.com 4x3Gdzie najlepiej szukać świątecznych inspiracji, jak nie w naszym ogrodzie? W tym odcinku przedstawiamy, które z roślin można wykorzystać jako materiał na prezenty i dekoracje świąteczne. Robimy ozdoby z szyszek, dekoracje na stół i pokazujemy, w jakie rośliny najlepiej zapakować podarunki. »  

Rok w ogrodzie - 29.11.2014

fot. www.shutterstock.com Jabłka, orzechy, dzika róża, głóg, owoce berberysu i pigwowca – dary bardzo późnej jesieni. Co jeszcze można zebrać w naszym ogrodzie i jakie przetwory z tego wykonać? Poza tym w programie: liście, kora, specjalne mieszanki – jak zabezpieczyć rośliny przed zimą? W jaki sposób zadbać o rośliny domowe, jakie szkodniki »  

Rok w ogrodzie - 22.11.2014

imageJesień w ogrodzie to nie tylko prace porządkowe, ale czas, w którym warto pomyśleć o trawniku. Warto go wapnować dzięki czemu obniżymy kwaśność ziemi, a tym samym unikniemy problemu mchu w naszym ogrodzie. »  

Rok w ogrodzie - 15.11.2014

imageOzdobą jesieni są przebarwiające się o tej porze roku liście drzew i krzewów. Wśród nich wyróżniają się klony, które przybierają bardzo intensywną barwę. Mandżurski, ukurundzki, cukrowy i trójkwiatowy to najrzadziej spotykane gatunki. Czym się charakteryzują? »  

Rok w ogrodzie - 08.11.2014

fotoListopad to czas porządkowana ogrodu. Jak dobrze i skutecznie ściółkować ziemię w ogrodzie? W tych odcinku powiemy też, jak na zimę zabezpieczyć pelargonie, jak rośnie mięta pieprzowa oraz o zbieraniu jagód goji i fig. »  

Rok w ogrodzie - 25.10.2014

fot. www.shutterstock.com Kiedyś były roślinami bardzo popularnymi, dziś nieco o nich zapomniano. Astry – występują w różnych odmianach i kolorach. Jesień to ich pora. To także doskonały czas żeby zmieniać ogród. Roślinami, które doskonale dają się formować są cisy. Poza tym w programie: jakie cebulki kwiatowe sadzić jeszcze przed nadejściem zimy i »  

Rok w ogrodzie - 18.10.2014

fotoKażdej 1. niedzieli października w Wojsławicach odbywa się święto kiszenia kapusty. Dziesiątki beczek z odrobiną soli, marchewki, kminku i cebuli powstaje wśród śpiewów i radosnej atmosfery. »