wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Rok w ogrodzie - 24.01.2015

43W dzisiejszym odcinku czyścimy iglaki z zeschniętych igieł. Prezentujemy choiny kanadyjskie. Zajmujemy się zimowym ptakoliczeniem. Odwiedzamy ogród z miniaturowymi roślinami szczepionymi. A także podpowiadamy, jakie są zasady domowej pielęgnacji storczyków. »  

Rok w ogrodzie - 17.01.2015

43Szczęśliwi posiadacze kamelii właśnie teraz mogą podziwiać ich różowe, czerwone lub białe kwiaty. Jak postępować z tymi pięknymi roślinami? W programie mówimy także o roślinach pochodzących z cieplejszych krajów, którym warto dać szansę w naszym ogrodzie – a nuż uda im się przetrwać zimę. »  

Rok w ogrodzie - 10.01.2015

43 Kwiaty doniczkowe to ozdoba każdego mieszkania. Zimą, gdy za oknem prawie nie widać zieleni, warto wprowadzić ją do naszego domu. Świeża, zielona roślina powinna znaleźć się w każdym domowym pomieszczeniu, z którego korzystamy. Dzięki niej bardzo poprawia się jakość powietrza, którym oddychamy. Jak odpowiednio zadbać o fikusy, draceny, palmy czy »  

Rok w ogrodzie - 03.01.2015

fotoStorczyk, czyli orchidea, to kwiat niezwykły, a liczba jego odmian jest oszałamiająca. Zachwyca on barwami, które wabią owady oraz niezwykłymi kształtami płatków. Niektóre z nich przywołują na myśl konwalie, a inne nawet rój pszczół. »  

Rok w ogrodzie - 27.12.2014

imageW okresie świątecznym warto wyjść do ogrodu, aby móc się nim nacieszyć. Wiele roślin o tej porze roku wygląda zupełnie inaczej. Wystarczy spojrzeć na kosodrzewinę. Podczas zimowych mrozów nabiera ona pięknego żółtego koloru. Wspaniale zdobią nasz zimowy ogród także rozmaite odmiany tui. »  

Rok w ogrodzie - 20.12.2014

Fot. www.shutterstock.comJaką choinkę wybrać na Święta? Bardziej trwałą czy ładniej pachnącą? Świerk pospolity wydziela piękny zapach, ale należy pamiętać, że w temperaturze pokojowej nie utrzyma się długo. Z kolei świerk kłujący i jodła kaukaska utrzymają się dłużej, a przy tym ich igły są bardziej przyjazne w dotyku. »  

Rok w ogrodzie - 13.12.2014

43Nasz ogród o tej porze roku z pewnością nieco już przysnął. Warto jednak pamiętać, że i teraz może on być prawdziwą kopalnią niezwykłych elementów, które można wykorzystać przy robieniu świątecznych ozdób. Biała i ametystowa śnieguliczka, a także nieszpułka, bez czarny i owoce rajskiej jabłoni idealnie nadają się na bożonarodzeniowe dekoracje. »  

Rok w ogrodzie - 06.12.2014

fot. Shutterstock.com 4x3Gdzie najlepiej szukać świątecznych inspiracji, jak nie w naszym ogrodzie? W tym odcinku przedstawiamy, które z roślin można wykorzystać jako materiał na prezenty i dekoracje świąteczne. Robimy ozdoby z szyszek, dekoracje na stół i pokazujemy, w jakie rośliny najlepiej zapakować podarunki. »