wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Rok w ogrodzie - 19.04.2014

fotoW ogrodach widać coraz więcej kwitnących roślin. To nie tylko hiacynty, żonkile i tulipany, ale także krzewy o efektownych i pachnących kwiatach, np. kalina wonna i magnolie. W programie także o przygotowaniu ozdób na wielkanocne stoły oraz o kompozycjach przeznaczonych na balkony i tarasy. »  

Rok w ogrodzie - 12.04.2014

43W sadach już prawdziwa wiosna. Nadeszła pora szczepienia drzew. Jak się do tego przygotować? Kwiecień to też czas, aby odpowiednio przygotować warzywniki, w których będziemy uprawiać pomidory, ogórki, paprykę i rośliny dyniowate. »  

Rok w ogrodzie - 05.04.2014

fotoKwiecień to idealny czas na przycinanie i formowanie iglaków, a zwłaszcza iglastych żywopłotów. Czasem po zimie rośliny te są nieco połamane i uszkodzone, dlatego też warto wybrać się do ogrodu z sekatorem. »  

Rok w ogrodzie - 29.03.2014

image Zima powoli ustąpiła miejsca wiośnie. Nadszedł czas by przystąpić do pielęgnacji trawników. Jakie zabiegi powinniśmy wykonać na ogrodowej murawie? Jakie narzędzia wybrać? Jak przeprowadzić wertykulację i czym nawozić? Pierwsze wiosenne kwiaty czyli prymulki. Ich zaletą jest to, że świetnie znoszą wiosenne przymrozki. Jak stworzyć piękne, kolorowe kompozycje, by długo cieszyć »  

Rok w ogrodzie - 22.03.2014

image Czas na pierwsze porządki w ogrodzie. W słoneczny dzień należy zająć się jabłoniami, na której mogą pojawić się nowotworowe rany. Wysiewamy poziomki. Mogą one rosnąć i na gruncie i w skrzynce. Po mniej więcej dwóch miesiącach powinny pojawić się owoce. Bratki - rosną szybko i cieszą swoimi kolorami aż do »  

Rok w ogrodzie - 15.03.2014

imageWiosna to pora na przycinanie roślin. Wymaga tego na przykład hortensja. Czas jest także dobry na robienie rozsad cukinii, dyń, pomidorów i arbuzów. A jak zadbać wiosną o pelargonię? »  

Rok w ogrodzie - 08.03.2014

fotoW Polsce hiacynty najchętniej hoduje się w domu. Warto jednak pomyśleć o ozdobieniu nimi ogrodu. Rośliny te są bardzo odporne na mróz. Szczególnie efektownie będą wyglądały w wiklinowych koszach i starych drewnianych skrzyniach. »  

Rok w ogrodzie - 01.03.2014

foto Wygląda na to, że tegoroczna wiosna chce nam wynagrodzić ubiegłoroczny sezon, kiedy to wszyscy bardzo długo na nią czekali. Można już siać, przygotowywać rozsady oraz grabić trawniki. To także dobry czas na właściwe przycięcie czarnych i czerwonych porzeczek. Dzięki temu w sezonie będziemy mogli delektować się ich zdrowymi, dojrzałymi owocami »