Strona główna » Styl życia » kuchnia » Makłowicz w podróży

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Makłowicz w podróży - Zanzibar – Wielokulturowy

fot. Shutterstock.com 43 Zanzibar był przez wieki miejscem, w którym mieszały się rozmaite wpływy kulturowe i tradycje kulinarne. Robert Makłowicz śledzi bieg historii wyspy i podąża szlakiem Portugalczyków, Arabów, Brytyjczyków a nawet Niemców. Podgląda życie czarnych mieszkańców wioski na wybrzeżu, które niewiele zmieniło się od czasów perskich. Odwiedza dawny pałac sułtański, wiejską szkołę »  
00:24:59

Makłowicz w podróży - Zanzibar – Wodny świat

fot. Shutterstock.com 4x3 Przewodnikiem Roberta po wodach oblewających Zanzibar jest jego znajomy z Krakowa, Irlandczyk mieszkający na wyspie od lat. Obaj wyruszają w rejs łodzią z trójkątnym żaglem, nurkują na rafie koralowej, łowią rozgwiazdy i posilają się w bufecie pod palmami, gdzie Robert próbuje cigala zwanego zanzibarskim homarem. Sam gotuje dla Conora wyspiarską »  
00:25:28

Makłowicz w podróży - Zanzibar – Wyspa przypraw

fot. Shutterstock.com 43 Wonne przyprawy to niekwestionowana specjalność Zanzibaru. Krakowski smakosz korzysta więc z okazji, żeby na żywo, w ich naturalnym środowisku obejrzeć takie egzotyczne rośliny, jak goździkowiec, drzewo muszkatołowe, wanilia, cynamonowiec, kurkuma oraz kawa i maniok. Zastosowanie kulinarne tych wonności można sprawdzić na miejscu; Robert zjada na lunch ryżowy pilau z rybą »  
00:24:47

Makłowicz w podróży - Zanzibar – Stone Town

fot. TVP 4x3 Do stolicy Zanzibaru Robert Makłowicz udaje się wczesnym rankiem, aby zostać tam aż do zmroku. Jeden dzień z życia historycznej części miasta – Stone Town to śniadanie w ulicznym lokalu dla tubylców, rzut oka na architekturę miasta, gorące wrażenia z najlepszej kawiarni w mieście, ścisk i gwar na dworcu autobusowym »  
00:24:49

Makłowicz w podróży - Zanzibar – Turystyczny raj

fot. TVP 4x3 Podróż na Zanzibar rozpoczyna się dla Roberta niefortunnie – w samolocie ginie mu walizka. Na szczęście potem wszystko idzie już dobrze: walizka się odnajduje, a szef kuchni w eleganckim ośrodku turystycznym przygotowuje doskonałe śniadanie w stylu swahili. Robert postanawia też sprawdzić, jak jedzą pracownicy ośrodka; razem z nimi je obiad »  
00:25:06

Makłowicz w podróży - Rumunia – Bajkowa Transylwania

fot. Shutterstock.com 4x3 W bajkowych pejzażach transylwańskich łatwo ulec magii miejsca i uwierzyć nawet w takie bajdy jak ta, że na zamku w Branie Vlad Palownik jako wampir Drakula pił ludzką krew. Robert odcina się od fikcji literackiej i na dziedzińcu zamczyska gotuje jak najbardziej realną tokanitę z wieprzowiny; ukłonem w stronę Drakuli »  
00:25:00

Makłowicz w podróży - Rumunia – Wokół Braszowa

fot. Shutterstock.com 4x3 Nad położonym w dolinie Braszowem góruje narciarski kurort Poiana Brasov; tam właśnie rozpoczyna swą podróż Robert Makłowicz zjeżdżając w dół do miasta i delektując się panoramą jego średniowiecznej starówki widzianą ze wzgórz. W restauracji na dawnym saskim rynku kosztuje rumuńskiej specjalności – gołąbków w liściach kiszonej kapusty z mamałygą. W »  
00:24:48

Makłowicz w podróży - Rumunia – U Szeklerów

fot. TVP 4x3 Tajemniczy lud Szeklerów zamieszkuje do dzisiaj północny Siedmiogród a ich Święta Skała góruje nad wioską Rimetea, po węgiersku zwaną Torocko. Wioska została starannie odnowiona w latach 90-tych (zdobyła laur „Europa Nostra!”), a w jej centrum stoi zbór unitariański. Udziela on akurat ekumenicznej gościny węgierskim katolikom, licznie przybyłym na mszę świętą… »  
00:24:42