Strona główna » Styl życia » kuchnia » Makłowicz w podróży

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Makłowicz w podróży - Szwecja – Ekolandia

Fot.TVP Zamiłowanie Szwedów do ekologicznego stylu życia widać wyraźnie w Malmö, mieście połączonym niedawno z Kopenhagą imponującym mostem nad cieśniną Sund. Na terenach dawnej stoczni powstało wzorcowo przyjazne środowisku osiedle Zachodni Port; słynące również z ekologicznej restauracji, w której krakowski smakosz próbuje m.in. ragoût z policzków wołowych i pureé z pokrzyw »  

Makłowicz w podróży - Szwecja – Skania

TVP2 Do południowego szwedzkiego regionu, sąsiadującego przez Bałtyk z Polską, Robert Makłowicz wkracza przez dobrze znane w Polsce (przynajmniej z drogowskazów) miasto Ystad. To obowiązkowy adres dla miłośników powieściowego i filmowego komisarza Wallandera, którego liczne ślady można tu odnaleźć. Robert próbuje przekąsek słynnego komisarza: kanapki ze szprotką i ciasta Wiener Brot. »  

Makłowicz w podróży - Londyn – Wypad za miasto

foto Pouczającą wycieczkę za miasto Robert rozpoczyna od kursu londyńską taksówką do dawnego schroniska dla dorożkarzy, dziś służącego taksówkarzom, gdzie kupuje na drogę klasycznego sandwicza. Celem wyjazdu jest region Cotswolds, park krajobrazowy urzekający angielskimi pejzażami. W wiosce Longborough podróżnik odkrywa XII-wieczny kościół, pub w dawnej stacji dyliżansów i… operę. Wiejski sklep »  

Makłowicz w podróży - Londyn – Tygiel kulinarny

TVP2 Londyn to miasto mówiące 500 językami! Trudno znaleźć nację, której przedstawiciele by tu nie mieszkali. Prawie wszystkie z tych nacji gotują i jedzą to, co znają z ojczystego kraju i lubią najbardziej. Wizyta w Londynie to doskonała okazja do spróbowania oryginalnych dań wielu światowych kuchni. Robert Makłowicz sprawdza na miejscu, »  

Makłowicz w podróży - Londyn - Podróż sentymentalna

fot. Krytyk kulinarny z Krakowa odwiedza po latach miejsca wokół Londynu, wspominając swój pobyt w Anglii w roku 1989, kiedy to pracował przy budowie centrum handlowego w Kingston upon Thames jako m.in. operator wózka widłowego. Sentymentalną podróż prowadzi też do eleganckiego Richmond, do londyńskiego South Bank Centre, do Covent Garden i »  

Makłowicz w podróży - Londyn - Brytyjska chwała

image W roku diamentowego jubileuszu królowej Elżbiety II, która zasiadła na brytyjskim tronie 60 lat temu oraz roku igrzysk olimpijskich w Londynie, Robert Makłowicz odwiedza miejsca związane z monarchią, brytyjską kulturą i tradycją, również kulinarną. Na trasie podróży pojawia się diabelski młyn London Eye, Pałac Buckingham i podmiejska rezydencja królowej Windsor »  

Makłowicz w podróży - Lanzarote - Kanaryjski raj

image Uważane przez starożytnych Greków za raj na ziemi Wyspy Kanaryjskie, pod wieloma względami mogą się takie wydać i dzisiaj – szczególnie Lanzarote, której zabudowa harmonijnie komponuje się z naturą, o co zabiegał XX-wieczny architekt i malarz, Cesar Manrique, twórca dzisiejszego oblicza wyspy. Smakosz z Krakowa odwiedza m.in. jej stolicę, Arrecife, »  

Makłowicz w podróży - Lanzarote - Do zjedzenia

image Niewiarygodne, ale prawdziwe – na pozbawionej gleby, suchej wyspie świetnie sobie radzą rolnicy i hodowcy. Krytyk kulinarny z Krakowa ocenia efekty pracy jednych i drugich – głównie te jadalne. Paletę wyspiarskich smaków uzupełniają ryby – których w oceanie nie brakuje – oraz wino, rzecz dość niezwykła w tej szerokości geograficznej, »