Strona główna » Styl życia » kuchnia » Makłowicz w podróży

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Makłowicz w podróży - Madera - Funchal

image Do stolicy Madery turyści wkraczają zwykle od strony portu – przybija tu wiele cruiserów, ogromnych statków wycieczkowych, odbywających rejsy między Europą a Afryką czy Ameryką. Położony blisko portu miejski targ spożywczy kusi mnogością egzotycznych owoców. Krytyk kulinarny z Polski zasięga informacji na ich temat u sprzedawcy i próbuje nowych smaków. »  

Makłowicz w podróży - Madera - Goście archipelagu

image Pierwszymi oficjalnymi gośćmi archipelagu byli Portugalczycy, do których Madera i dużo mniejsza od niej wysepka Porto Santo należą do dzisiaj. W ciągu następnych wieków walory tego rajskiego miejsca na Atlantyku miały okazję docenić tak znakomite osobistości, jak Krzysztof Kolumb, cesarzowa Sissi, cesarz Karol Habsburg czy Sir Winston Churchill. Kto wie, »  

Makłowicz w podróży - Madera - Wyspa ogród

image Łagodny, morski klimat podzwrotnikowej Madery tworzy idealne warunki do uprawy roślin. Różne ich egzotyczne gatunki przywozili na wyspę ze swoich zamorskich podróży Portugalczycy. Dzięki temu oraz wulkanicznej glebie Madera jest dziś prawdziwym zielonym ogrodem. Robert Makłowicz prezentuje trzy główne i historycznie ważne uprawy Madery: trzcinę cukrową, winorośl oraz banany. Z »  

Makłowicz w podróży - Włochy - Alba

fot. Wszelkie inne atrakcje Alby i regionu Langhe, a jest ich niemało, bledną przy dwóch sztandarowych owocach tej ziemi, które rozsławiły imię Alby na cały świat. Są to białe trufle i czerwone wino Barolo tłoczone ze szczepu nebbiolo. Smakosz z Krakowa nie mógł przegapić tak ważnej daty jak oficjalne otwarcie sezonu »  

Makłowicz w podróży - Włochy - Asti

imageRobert Makłowicz podczas włoskiej podróży odwiedza Asti w Piemoncie. Przygotowuje Vitello Tonnato – cielęcinę w sosie z tuńczyka oraz Bagna caoda – gorący sos. »  

Makłowicz w podróży - Włochy - Blaski Turynu

image Wykwintny Turyn błyszczy w wielu dziedzinach życia, a do jego wyjątkowych atrakcji należą urządzone w niezwykłych miejscach wspaniałe ekspozycje. Z historią kina można spotkać się pod niebotyczną kopułą gmachu, który miał być największą w świecie synagogą. W podmiejskiej rezydencji królów sabaudzkich można obejrzeć wystawę poświęconą włoskiej modzie, a w futurystycznym »  

Makłowicz w podróży - Włochy - Stolica Piemontu

foto Rozległe place, barokowe pałace, wielokilometrowe ciągi arkad wzdłuż eleganckich ulic Turynu – to architektoniczne wizytówki dawnej stolicy królów sabaudzkich, przez kilka lat w XIX wieku stolicy zjednoczonych Włoch, dziś stolicy bogatego regionu na północy kraju. Bogatego również w tradycje kulinarne. Z Turynu i jego okolic wywodzą się takie przysmaki jak »  

Makłowicz w podróży - Holandia - Haga

image Największym miastem Holandii jest Amsterdam, ale Haga to siedziba najwyższych władz. I rezydencja królowej Beatrix, czwartej z rzędu kobiety na tronie Królestwa Niderlandów. I siedziba głównych instytucji międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości. I – jak to w Holandii – raj dla rowerzystów. I plaże w podmiejskim Scheveningen. I liczne bary toko z »