Strona główna » Styl życia » kuchnia » Smaki czasu z Karolem Okrasą

wideo

kategoria:
widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Smaki czasu z Karolem Okrasą - odc. 39

Fot. TVP W świątecznym odcinku zapraszamy na tradycyjną wiejską wigilię. Karol Okrasa odwiedza dom (obecnie muzeum) Jarosława Iwaszkiewicza w Stawisku. Pani Maria Iwaszkiewicz opowiada nam o świątecznych obyczajach w domu pisarza. Wraz z Zofią Dzięcioł – gospodynią domu w Stawisku – Karol gotuje zupę rybną z karpia z pulpetami, sandacza po polsku »  
00:24:49

Smaki czasu z Karolem Okrasą - Gość: Stanisław Soyka

imageKarol Okrasa zabiera w kulinarną podróż w przeszłość Stanisława Soykę. Czy uda się odtworzyć smak wigilijnego karpia, którego przygotowywała matka artysty? Pewne potrawy są niepodrabialne, dlatego Karol Okrasa nawet nie będzie próbował mierzyć się z takim niedościgłym wzorem, za to przyrządzi typowy polski rosół oraz makaron „aglio, olio e peperoncino”. »  
00:24:38

Smaki czasu z Karolem Okrasą - Gość: Robert Makłowicz

obrazek Karol Okrasa gotuje dla swojego gościa Roberta Makłowicza potrawy oparte o smaki zapamiętane z dzieciństwa. Będą to: kogut z koprem duszony w wiejskim maśle oraz królik duszony w marchewce. Gość Karola Robert Makłowicz (ur. 12 sierpnia 1963 w Krakowie) to polski dziennikarz, pisarz, publicysta, krytyk kulinarny, podróżnik. Pochodzi z rodziny »  
00:24:41

Smaki czasu z Karolem Okrasą - Gość: Ewa Wencel

foto Pani Ewa doskonale zna się na kuchni, choć skromność nie pozwala jej tego mówić głośno. Karol Okrasa dwoi się i troi, by sprostać tak wysoko postawionej poprzeczce. Jakie danie Pani Ewa pamięta z dzieciństwa, a jakie potrawy lubi z kuchni współczensej? W menu odcinka: pieczeń z zająca z warzywami i »  
00:24:45

Smaki czasu z Karolem Okrasą - odc. 36

imageKarol Okrasa wybrał się na Mazury w odwiedziny do Dariusza Dziedzickiego. Razem przygotowują dania z kuchni mazurskiej z suszonymi grzybami w głównej roli: zapiekankę z ziemniaków i grzybów oraz sandacza zapiekanego z grzybami z sałatką z kiszonej kapusty i dyni. »  
00:24:42

Smaki czasu z Karolem Okrasą - odc. 38

image Tym razem zapraszamy na „Smaki czasu” w naukowym wydaniu. Karol Okrasa odwiedził SGGW w Warszawie, by dowiedzieć się, czy można zbadać smak... Studenci przeprowadzają badania mięsa, a nasz szef kuchni wspólnie z prof. Agnieszką Wierzbicką przygotowują: steki z polędwicy wołowej z pesto z suszonych pomidorów oraz grillowany comber jagnięcy z »  
00:24:36

Smaki czasu z Karolem Okrasą - Gość: Paweł Królikowski

imagePaweł Królikowski, oprócz tego, że jest znanym aktorem, doskonale gotuje. Karol Okrasa musi się zatem mocno postarać, bo niełatwo jest zaskoczyć smakosza. Rozmowa przy stole rozpoczyna się od zażartej dyskusji o zalewajce. Z obu stron padają mocne argumenty, po przeciwnikach znać doświadczenie i znajomość tematu... »  
00:24:42

Smaki czasu z Karolem Okrasą - Gość: prof. Jerzy Bralczyk

image Przy okazji rozmowy o ulubionych smakach z dzieciństwa prof. Jerzy Bralczyk daje miniwykład o zawiłościach językowych związanych z nazwami dań i potraw. Czy mówi się „kluchów” czy „kluch”? Dlaczego gość Karola Okrasy nie lubi pomidorów i co jego zdaniem wydobywa bukiet smaków z popularnego śledzika? W menu odcinka: zupa zacierkowa »  
00:24:44