• Wersja do druku
  • -AA+A

27.04.2012: Dziewczyny na Politechniki

18:21, 27.04.2012
27.04.2012: Dziewczyny na Politechniki „Dziewczyny na politechniki!” jest największym projektem, który promuje kierunki techniczne, ścisłe i inżynierskie wśród młodych kobiet. Idea tego projektu narodziła się w 2006 roku i dzięki temu już od 6 lat na polskich uczelniach technicznych studiuje 14 tysięcy dziewczyn więcej.

„Dziewczyny na politechniki!” jest największym projektem, który promuje kierunki techniczne, ścisłe i inżynierskie wśród młodych kobiet. Idea tego projektu narodziła się w 2006 roku i dzięki temu już od 6 lat na polskich uczelniach technicznych studiuje 14 tysięcy dziewczyn więcej.

fot. Materiały prasowe organizatora
fot. Materiały prasowe organizatora

Podziel się:   Więcej
Na takich studiach kobiet jest wciąż za mało, mimo tego że część z nich ma bardzo dobre wyniki z przedmiotów ścisłych i ma wszechstronne zainteresowania. Dzisiaj dziewczyny częściej wybierają studia humanistyczne bo uważają je za bardziej „kobiece”. Jednak niekonieczne takie kierunki studiów zapewniają dobrą pozycję na rynku pracy. Nowe technologie są branżą, która daje kobietom bardzo duże szanse na atrakcyjne zarobki i możliwość rozwoju pracy.
 
 
 
...
 

Na youtube